Nabór uczestników do Dziennego Domu Pobytu „Senior+” w Osieku

Nabór uczestników do Dziennego Domu Pobytu „Senior+” w Osieku

13.11. 2019

 Już w styczniu 2020 r. swoją działalność rozpocznie Dzienny Dom Pobytu „Senior+”, którego siedziba mieścić się będzie w Osieku 15.

Uczestnikami zajęć w Dziennym Domu Pobytu mogą być nieaktywni zawodowo mieszkańcy Gminy Kostomłoty w wieku 60+, którzy ze względu na wiek, samotność, niepełnosprawność wymagają wsparcia w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych.

W Dziennym Domu Pobytu opiekę znajdzie 20 osób. O zakwalifikowaniu się do pobytu w placówce będzie decydować rodzinny wywiad środowiskowy, przeprowadzony przez pracownika socjalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostomłotach.

Głównymi kryteriami ocenianymi podczas rekrutacji będą: wiek, stan zdrowia, stopień niepełnosprawności psychofizycznej oraz sytuacja bytowa i rodzinna. Pierwszeństwo w przyjęciu do placówki mają osoby, których kryterium nie przekroczy 150 %  kryterium dochodowe zgodne z ustawą o pomocy społecznej tj. dla osoby samotnej 1051,50 zł i dla osoby w rodzinie 792,00 zł.

Decyzję o wyborze uczestników podejmie Zespół Rekrutacyjny.  Osoby, które spełnią wymogi, ale nie zostaną zakwalifikowane do uczestnictwa z powodu braku miejsc zostaną umieszczone na liście rezerwowej.

Zakres usług świadczonych przez dzienny Dom Pobytu „Senior+” obejmuje:

  • Zapewnienie 8 godzinnego pobytu od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00,
  • Zapewnienie gorącego posiłku,
  • Zajęcia rehabilitacyjne prowadzone przez fizjoterapeutę,
  • Opiekę pielęgniarki,
  • Zajęcia warsztatowe (kulinarne, cukiernicze),
  • Spotkania ze specjalistami (psycholog, prawnik itp.)
  • Biblioterapię, udział w zabawach i grach towarzyskich,
  • Zajęcia rekreacyjne i imprezy okolicznościowe,
  • Pomoc opiekunów w pielęgnacji w formie usług opiekuńczych.

Osoby, których dochód przekroczy w/w kryterium dochodowe będą ponosiły częściową odpłatność za pobyt w placówce zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Kostomłoty.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach w dziennym Domu Pobytu „Senior+” proszone są o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kostomłotach, ul. Średzka 10a.

Szczegółowych informacji na temat rekrutacji można uzyskać pod numerem telefonu 71 31 70 261.

 Utworzenie Dziennego Dom Pobytu „Senior+” jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Wieloletniego  „Senior+” na lata 2015-2020.

Gmina Kostomłoty

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Świetny projekt! Czekamy na podobny w Środzie Śląskiej, ja widzę tu dużą potrzebę stworzenia miejsca dla seniorów. Tutejszy Klub Seniora mimo wysiłków kilku osób nie spełnia takiej roli, niestety! Panie Burmistrzu, czekamy, seniorów przybywa!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację