poniedziałek 25.05.2020

Imieniny: Borysława Grzegorza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Policja: Kierowca miał problemy z utrzymaniem równowagi

Policja: Kierowca miał problemy z utrzymaniem równowagi

14.04. 2020

Średzcy policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który mając dwa promile alkoholu w organizmie, kierował samochodem osobowym. Mężczyzna został zauważony przez świadków, którzy nie zbagatelizowali sprawy i odpowiedzialnie podeszli do kwestii bezpieczeństwa na drodze. Dzięki nim nietrzeźwy kierowca trafił w ręce policjantów.

Właściwa reakcja świadków pozwoliła na zatrzymanie nieodpowiedzialnego kierowcy, który na terenie gminy Kostomłoty prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna chciał prawdopodobnie kontynuować jazdę, bowiem gdy się zatrzymał usiłował uzupełnić bak paliwem z kanistra. Na szczęście moment „tankowania” wykorzystał jeden ze świadków i zabierając kluczyki ze stacyjki, uniemożliwił kompletnie pijanemu mężczyźnie dalszą jazdę.

Kierowca Fiata miał problemy z utrzymaniem równowagi, trudno było go zrozumieć oraz wyraźnie wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Nie ma więc wątpliwości, że odpowiedzialna reakcja świadków prawdopodobnie zapobiegła tragedii na drodze.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zastali na miejscu mężczyznę, który wyraźnie był nietrzeźwy. Kierujący nie chciał podać swoich danych, nie odpowiadał na pytania funkcjonariuszy i nie stosował się do ich poleceń. Przeprowadzone badanie nie pozostawiało żadnych wątpliwości. 54-letni mieszkaniec powiatu średzkiego miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Jak się okazało pojazd nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz aktualnego badania stanu technicznego. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Ponadto po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 54-latek posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

To jednak nie wszystkie konsekwencje w związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem 54-latka. W związku ze złamaniem zakazu przemieszczania się policjanci nałożyli na mężczyznę karę grzywny w postaci mandatu karnego.

Poza mandatami za brak ważnych badań technicznych oraz za złamanie zakazu przemieszczania się oraz poza sporządzeniem zawiadomienia do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w związku z brakiem obowiązkowego ubezpieczenia OC, mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego czynu.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej / fot. policja.pl

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Tak tak dowożi temu z Ruska i temu do Malczyc chłopak pracuje cza z czegoś Życ nie stety to jest to ...
Z niekłamaną zazdrością patrze jak nasza sąsiednia Gmina się rozwija. Viva Miękinia. A w Środzie od ...
Bravo - Gratulacje. Tyle co Boguś dobrego zrobił z naszą młodzieżą - toż to medal jemu się należy i ...
Jerry-pisz waść po polsku ,bo my dopiero co wstapilim do Unii...:) ps.zamienię 2 kukabury na 1 szpak...

Lokalne ogłoszenia drobne

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…

09.05.2020 07:52 wrote:

Interesują mnie do kupienia starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelana, Ceramika, Figurki, Szkło, kolorowe Szkło z PRL-u, Krysz…