wtorek 29.09.2020

Imieniny: Michała Michaliny

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Policja: Kierowca miał problemy z utrzymaniem równowagi

Policja: Kierowca miał problemy z utrzymaniem równowagi

14.04. 2020

Średzcy policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który mając dwa promile alkoholu w organizmie, kierował samochodem osobowym. Mężczyzna został zauważony przez świadków, którzy nie zbagatelizowali sprawy i odpowiedzialnie podeszli do kwestii bezpieczeństwa na drodze. Dzięki nim nietrzeźwy kierowca trafił w ręce policjantów.

Właściwa reakcja świadków pozwoliła na zatrzymanie nieodpowiedzialnego kierowcy, który na terenie gminy Kostomłoty prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna chciał prawdopodobnie kontynuować jazdę, bowiem gdy się zatrzymał usiłował uzupełnić bak paliwem z kanistra. Na szczęście moment „tankowania” wykorzystał jeden ze świadków i zabierając kluczyki ze stacyjki, uniemożliwił kompletnie pijanemu mężczyźnie dalszą jazdę.

Kierowca Fiata miał problemy z utrzymaniem równowagi, trudno było go zrozumieć oraz wyraźnie wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Nie ma więc wątpliwości, że odpowiedzialna reakcja świadków prawdopodobnie zapobiegła tragedii na drodze.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zastali na miejscu mężczyznę, który wyraźnie był nietrzeźwy. Kierujący nie chciał podać swoich danych, nie odpowiadał na pytania funkcjonariuszy i nie stosował się do ich poleceń. Przeprowadzone badanie nie pozostawiało żadnych wątpliwości. 54-letni mieszkaniec powiatu średzkiego miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Jak się okazało pojazd nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz aktualnego badania stanu technicznego. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Ponadto po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 54-latek posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

To jednak nie wszystkie konsekwencje w związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem 54-latka. W związku ze złamaniem zakazu przemieszczania się policjanci nałożyli na mężczyznę karę grzywny w postaci mandatu karnego.

Poza mandatami za brak ważnych badań technicznych oraz za złamanie zakazu przemieszczania się oraz poza sporządzeniem zawiadomienia do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w związku z brakiem obowiązkowego ubezpieczenia OC, mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego czynu.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej / fot. policja.pl

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Moje wyrazy wspolczucia jest mi niezmirnie przykro.Pani Wladzia byla wyjatkowo dobrym i cieplym czlo...
dsr skomentował/a Gmina przyjazna ojcom!
akurat aż się zdziwisz
takich miejsc jest więcej w mieście :-)
Jeśli polatacie tym dronem nad Kościuszki, i zrobicie porządek z piecem pod nr 43 (na przeciw Still)...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.