czwartek 25.02.2021

Imieniny: Cezarego Donata

Policja: Kierowca miał problemy z utrzymaniem równowagi

Policja: Kierowca miał problemy z utrzymaniem równowagi

Wt, 14.04.2020 19:38

Średzcy policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, który mając dwa promile alkoholu w organizmie, kierował samochodem osobowym. Mężczyzna został zauważony przez świadków, którzy nie zbagatelizowali sprawy i odpowiedzialnie podeszli do kwestii bezpieczeństwa na drodze. Dzięki nim nietrzeźwy kierowca trafił w ręce policjantów.Właściwa reakcja świadków pozwoliła na zatrzymanie nieodpowiedzialnego kierowcy, który na terenie gminy Kostomłoty prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna chciał prawdopodobnie kontynuować jazdę, bowiem gdy się zatrzymał usiłował uzupełnić bak paliwem z kanistra. Na szczęście moment „tankowania” wykorzystał jeden ze świadków i zabierając kluczyki ze stacyjki, uniemożliwił kompletnie pijanemu mężczyźnie dalszą jazdę.

Kierowca Fiata miał problemy z utrzymaniem równowagi, trudno było go zrozumieć oraz wyraźnie wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Nie ma więc wątpliwości, że odpowiedzialna reakcja świadków prawdopodobnie zapobiegła tragedii na drodze.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci zastali na miejscu mężczyznę, który wyraźnie był nietrzeźwy. Kierujący nie chciał podać swoich danych, nie odpowiadał na pytania funkcjonariuszy i nie stosował się do ich poleceń. Przeprowadzone badanie nie pozostawiało żadnych wątpliwości. 54-letni mieszkaniec powiatu średzkiego miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Jak się okazało pojazd nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz aktualnego badania stanu technicznego. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Ponadto po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 54-latek posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

To jednak nie wszystkie konsekwencje w związku z nieodpowiedzialnym zachowaniem 54-latka. W związku ze złamaniem zakazu przemieszczania się policjanci nałożyli na mężczyznę karę grzywny w postaci mandatu karnego.

Poza mandatami za brak ważnych badań technicznych oraz za złamanie zakazu przemieszczania się oraz poza sporządzeniem zawiadomienia do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego w związku z brakiem obowiązkowego ubezpieczenia OC, mężczyzna musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego czynu.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Oficer prasowy KPP w Środzie Śląskiej / fot. policja.pl
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • Ewa powiedział(a) Więcej
  nadal nie rozumiesz no nic brak mózgu to normalka u pisowców  3 godziny temu.
 • TW BOLEK powiedział(a) Więcej
  brawo, jeszcze chwilę i nazbieramy pomysły jak bez większego wysiłku zaoszczędzić nie parę tysi ale... 4 godziny temu.
 • ex-blacharz powiedział(a) Więcej
  kolejny pomysl z doooopy-już ja widzę te seniorki czy seniorow smigających na kompach on line...kto wam te... 5 godzin temu.
 • miejscowy powiedział(a) Więcej
  no raczej w wielu pipidówkach ku ścisłości 5 godzin temu.
 • ale powiedział(a) Więcej
  ojojoj, ale "krytyczka" się znalazła :( 5 godzin temu.
 • swój powiedział(a) Więcej
  Jak Pani wójt szuka oszczędności to ja podpowiem a zarazem zapytam - po co w tak małej i biednej gminie... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Kostomłoty

Lokalne ogłoszenia drobne

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

08.02.2021 17:37 wrote:

KUPIĘ za GOTÓWKĘ - ANTYKI STAROCIE DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ - SZYBKI KONTAKT i BEZPŁATNY DOJAZD - CAŁY DOLNY ŚLĄSK - ZADZWOŃ !Kupię różnego rod…

0
RAZEM