sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl

Śmierć dziecka w szkole w Kostomłotach. Prokuratura zabrała głos

Pn, 06.09.2021 10:29

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek (3.09) na terenie Szkoły Podstawowej w Kostomłotach. 9-letni chłopiec w trakcie lekcji wf-u spadł z drabinki i stracił przytomność. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. 


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pierwsi na miejsce akcji przybyli strażacy. Do wsparcia wezwano również śmigłowiec LPR, jednak ze względu na brak jego dostępności we Wrocławiu na miejsce wypadku oddelegowano jednostkę LPR z Opola. Karetka pogotowia z podstacji w powiecie średzkim włączyła się do działań dopiero po uzyskaniu statusu dostępności. 

Mimo usilnych starań wszystkich jednostek i przeprowadzonej reanimacji, chłopca nie udało się uratować. - Z ustaleń wynika, że dziecko nie informowało wcześniej nauczycieli, że coś niepokojącego dzieje się z jego stanem zdrowia i przystąpiło do lekcji wychowania fizycznego. Podczas wykonywania ćwiczeń doszło do nieszczęśliwego wypadku, który finalnie zakończył się śmiercią dziewięciolatka - poinformował nas Radosław Żarkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. 

Na miejsce został skierowany prokurator z Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej, który przeprowadził oględziny i zabezpieczył miejsce zdarzenia. Ciało chłopca skierował na sekcję. - Termin sekcji nie jest jeszcze znany. Postępowanie prowadzone jest pod kątem artykułu 160 kodeksu karnego, czyli "narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”. Rodzina chłopca została objęta opieką psychologa. Aktualnie trwa ustalanie przyczyny tego nieszczęśliwego wypadku - informuje Żarkowski.

OLO

 • 8
 • 2
 • 2
 • 4
 • 84
 • 18

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • RWM powiedział(a) Więcej
  Panowie-proponuję wziąć flaszeczkę  a jak mało to dwie ,usiąść w spokojnym miejscu i dogadać się jak chłop z chłopem. 33 minut temu
 • Kristof powiedział(a) Więcej
  Gabriel jeździ,puścili dziada...gówno 16 lat,bez prawka i ile fabryka dała główną drogą!A na dodatek dziwnym trafem zaczęły znikać katalizatory.. 46 minut temu.
 • wolontariusz powiedział(a) Więcej
  Sztab WOŚP Domu Kultury w Środy Śląskiej  oraz sztab WOŚP z Wilkszyna połączyły siły przed zbliżającym się finałem WOŚP i razem... 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …