sobota 20.08.2022

Imieniny: Bernarda Samuela

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Kostomłoty poniedziałek, 06 wrzesień 2021 10:29


Śmierć dziecka w szkole w Kostomłotach. Prokuratura zabrała głos
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek (3.09) na terenie Szkoły Podstawowej w Kostomłotach. 9-letni chłopiec w trakcie lekcji wf-u spadł z drabinki i stracił przytomność. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. 

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


Pierwsi na miejsce akcji przybyli strażacy. Do wsparcia wezwano również śmigłowiec LPR, jednak ze względu na brak jego dostępności we Wrocławiu na miejsce wypadku oddelegowano jednostkę LPR z Opola. Karetka pogotowia z podstacji w powiecie średzkim włączyła się do działań dopiero po uzyskaniu statusu dostępności. 

Mimo usilnych starań wszystkich jednostek i przeprowadzonej reanimacji, chłopca nie udało się uratować. - Z ustaleń wynika, że dziecko nie informowało wcześniej nauczycieli, że coś niepokojącego dzieje się z jego stanem zdrowia i przystąpiło do lekcji wychowania fizycznego. Podczas wykonywania ćwiczeń doszło do nieszczęśliwego wypadku, który finalnie zakończył się śmiercią dziewięciolatka - poinformował nas Radosław Żarkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. 

Na miejsce został skierowany prokurator z Prokuratury Rejonowej w Środzie Śląskiej, który przeprowadził oględziny i zabezpieczył miejsce zdarzenia. Ciało chłopca skierował na sekcję. - Termin sekcji nie jest jeszcze znany. Postępowanie prowadzone jest pod kątem artykułu 160 kodeksu karnego, czyli "narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”. Rodzina chłopca została objęta opieką psychologa. Aktualnie trwa ustalanie przyczyny tego nieszczęśliwego wypadku - informuje Żarkowski.

OLO

 • S. powiedział(a) Więcej
  Przytocze cytat dotyczacy komentarzy"Polska piekny Kran,tylko ludzie ku...wy" 46 minut temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  ŚŚ to jak ćwierć ćwierci mojej dzielnicy we Wrocławiu , TY MIASTOWY JESTEŚ .

  8 godzin temu.
 • obywatel miasta powiedział(a) Więcej
  Zamieszkałem gdzieś w okolicy i to co widuję na tutejszych drogach przeraża . Tu się jeździ jak po swojej stodole . Sforki... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…