sobota 24.02.2024

Imieniny: Macieja Marka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Kostomłoty poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:42


Strefa dla Biznesu w Kostomłotach – przedsiębiorcy z powiatu średzkiego i okolic dowiedzą się o nowych możliwościach wsparcia biznesu

SkomentujPo wakacyjnej przerwie Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraca z cyklem „Strefa dla Biznesu”. Firmy inwestujące na terenie powiatu średzkiego i w okolicach mogą zyskać dużo więcej! Na czwartek, 8 września, w Hotelu Stary Ratusz w Kostomłotach zaplanowano bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00.W czasie spotkania i podczas konsultacji do dyspozycji przedstawicieli firm z regionu będą eksperci Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Urzędu Gminy w Kostomłotach.

Wrześniowa „Strefa dla Biznesu” to idealna okazja na wymianę doświadczeń. Chcemy, żeby mikro- i mali przedsiębiorcy z regionu wiedzieli, że to właśnie na nich czekają największe preferencje. Jest to niezwykle ważne na dynamicznie zmieniającym się konkurencyjnym rynku. Wcześniejsze spotkania w Głogowie, Polkowicach i Legnicy cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego teraz, po wakacjach, ponownie ruszamy z cyklem. Otrzymujemy sygnały od przedsiębiorców o potrzebie organizacji takich wydarzeń. Już teraz planujemy kolejne eventy w Udaninie i Środzie Śląskiej i Złotoryi – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą rozwinąć swój obecny biznes. W trakcie prezentacji i konsultacji przedsiębiorcy otrzymają konkretne informacje o możliwości uzyskania zwolnienia podatkowego na prostych zasadach. Ulga może wynieść nawet 45%!

„Strefa dla Biznesu” to cykl wydarzeń Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które cechują się wielką wartością zarówno merytoryczną, jak i praktyczną. Rozmowy ze specjalistami pozwalają uczestnikom poznać zasady działania i ofertę wsparcia dla przedsiębiorców, które proponuje LSSE w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. W programie spotkania znajdzie się również tematyka dotykająca zagadnień ważnych dla Gminy i przedsiębiorców chcących inwestować na jej terenie, na przykład własności gruntów objętych granicami LSSE i sprzedaży przetargowej. Uczestnicy spotkania będą również mieli możliwość rozmowy o kwestiach dotyczących uzbrojenie terenów inwestycyjnych w niezbędne media a także planowanych inwestycjach drogowych, związanych z przebudową autostrady A4, przebiegającej w bezpośrednim sąsiedztwie terenów inwestycyjnych – dodaje Justyna Hubiak, dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Już w czwartek przedsiębiorcy chcący rozwijać swój biznes lub inwestować w powiecie średzkim, uzyskają od zaproszonych specjalistów pomocną wiedzę, jak to skutecznie zrobić. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna proponuje firmom możliwość skorzystania z ulgi podatkowej, doradztwo inwestycyjne i pomoc w pozyskaniu partnerów biznesowych.

Data i miejsce: 8 września (czwartek), Hotel/Restauracja Stary Ratusz, Rynek 22, Kostomłoty

Na spotkaniu dowiesz się o:

■      możliwości skorzystania z ulgi podatkowej CIT/PIT do 45% poniesionych kosztów inwestycji nawet przez 15 lat,

■      łatwiejszych warunkach uzyskania zwolnienia podatkowego,

■      możliwości realizowania inwestycji na Twojej nieruchomości,

■     sprawach dotyczących własności gruntów w obrębie A4 objętych granicami LSSE / sprzedaży przetargowej / zainteresowaniu inwestorów gruntami / kwestiach braku uzbrojenia terenu / przebudowie A4 i blokadach planowanych inwestycji na gruntach będących w posiadaniu właścicieli prywatnych.

(mpr)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.