wtorek 27.09.2022

Imieniny: Damiana Amadeusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Kostomłoty poniedziałek, 05 wrzesień 2022 09:42


Strefa dla Biznesu w Kostomłotach – przedsiębiorcy z powiatu średzkiego i okolic dowiedzą się o nowych możliwościach wsparcia biznesuPo wakacyjnej przerwie Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraca z cyklem „Strefa dla Biznesu”. Firmy inwestujące na terenie powiatu średzkiego i w okolicach mogą zyskać dużo więcej! Na czwartek, 8 września, w Hotelu Stary Ratusz w Kostomłotach zaplanowano bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00.W czasie spotkania i podczas konsultacji do dyspozycji przedstawicieli firm z regionu będą eksperci Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Urzędu Gminy w Kostomłotach.

Wrześniowa „Strefa dla Biznesu” to idealna okazja na wymianę doświadczeń. Chcemy, żeby mikro- i mali przedsiębiorcy z regionu wiedzieli, że to właśnie na nich czekają największe preferencje. Jest to niezwykle ważne na dynamicznie zmieniającym się konkurencyjnym rynku. Wcześniejsze spotkania w Głogowie, Polkowicach i Legnicy cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego teraz, po wakacjach, ponownie ruszamy z cyklem. Otrzymujemy sygnały od przedsiębiorców o potrzebie organizacji takich wydarzeń. Już teraz planujemy kolejne eventy w Udaninie i Środzie Śląskiej i Złotoryi – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, którzy chcą rozwinąć swój obecny biznes. W trakcie prezentacji i konsultacji przedsiębiorcy otrzymają konkretne informacje o możliwości uzyskania zwolnienia podatkowego na prostych zasadach. Ulga może wynieść nawet 45%!

„Strefa dla Biznesu” to cykl wydarzeń Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które cechują się wielką wartością zarówno merytoryczną, jak i praktyczną. Rozmowy ze specjalistami pozwalają uczestnikom poznać zasady działania i ofertę wsparcia dla przedsiębiorców, które proponuje LSSE w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. W programie spotkania znajdzie się również tematyka dotykająca zagadnień ważnych dla Gminy i przedsiębiorców chcących inwestować na jej terenie, na przykład własności gruntów objętych granicami LSSE i sprzedaży przetargowej. Uczestnicy spotkania będą również mieli możliwość rozmowy o kwestiach dotyczących uzbrojenie terenów inwestycyjnych w niezbędne media a także planowanych inwestycjach drogowych, związanych z przebudową autostrady A4, przebiegającej w bezpośrednim sąsiedztwie terenów inwestycyjnych – dodaje Justyna Hubiak, dyrektor Departamentu Obsługi Przedsiębiorców Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Już w czwartek przedsiębiorcy chcący rozwijać swój biznes lub inwestować w powiecie średzkim, uzyskają od zaproszonych specjalistów pomocną wiedzę, jak to skutecznie zrobić. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna proponuje firmom możliwość skorzystania z ulgi podatkowej, doradztwo inwestycyjne i pomoc w pozyskaniu partnerów biznesowych.

Data i miejsce: 8 września (czwartek), Hotel/Restauracja Stary Ratusz, Rynek 22, Kostomłoty

Na spotkaniu dowiesz się o:

■      możliwości skorzystania z ulgi podatkowej CIT/PIT do 45% poniesionych kosztów inwestycji nawet przez 15 lat,

■      łatwiejszych warunkach uzyskania zwolnienia podatkowego,

■      możliwości realizowania inwestycji na Twojej nieruchomości,

■     sprawach dotyczących własności gruntów w obrębie A4 objętych granicami LSSE / sprzedaży przetargowej / zainteresowaniu inwestorów gruntami / kwestiach braku uzbrojenia terenu / przebudowie A4 i blokadach planowanych inwestycji na gruntach będących w posiadaniu właścicieli prywatnych.

(mpr)
 • ale powiedział(a) Więcej
  sesja Rady Miejskiej będzie jutro 31 minut temu.
 • DSR powiedział(a) Więcej
  Wiem ze nie w temacie ,ale kiedy bedzie nagranie wideo z sesji rady miejskiej ktore odbylo sie 26.09 ? Czekam 2 godziny temu.
 • nanana powiedział(a) Więcej
  Pewnie sam się zgłosił, bo nasi "kryminalni" zajęci ściganiem PZ i pewnie wkrótce jego też złapią, znaczy się zgłosi się! 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…