7 listopada 2025 r. (piątek)
Obchody rozpoczną się o godz. 9:30 zbiórką przy Szkole Podstawowej w Kostomłotach. Następnie uczestnicy przejdą w uroczystym przemarszu na cmentarz, gdzie zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem. Kulminacją będzie koncert pieśni patriotycznych w sali kinowej Gminnego Ośrodka Kultury, przygotowany przez uczniów szkół podstawowych z Kostomłotów, Mieczkowa, Karcz i Piotrowic. To wyjątkowa okazja, by usłyszeć młode głosy w hołdzie dla Ojczyzny.
11 listopada 2025 r. (wtorek)
W dniu Narodowego Święta Niepodległości o godz. 11:00 odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ojczyzny w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kostomłotach. Po nabożeństwie delegacje złożą kwiaty pod pomnikami w Wichrowie i Piotrowicach.
Będzie to nie tylko czas refleksji nad historią, ale także moment wspólnotowego przeżywania wartości, które łączą. Udział w wydarzeniach to wyraz szacunku dla przeszłości i troski o przyszłość. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!
(red)
