niedziela 17.10.2021

Imieniny: Małgorzaty Wiktora

W pierwszy dzień wiosny - Festiwal Nauki

W pierwszy dzień wiosny - Festiwal Nauki

Cz, 22.03.2018 14:19

FESTIWAL NAUKI 0W niecodzienny sposób Pierwszy Dzień Wiosny przywitali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Kostomłotach.


 

Podczas Festiwalu Nauki zgłębiano tajniki świata przyrody, chemii i fizyki. 13 sal dydaktycznych zamieniono w sale doświadczalne, skupiające widownię i naukowców prezentujących swoje prace. Nad spokojnym przebiegiem wydarzeń czuwali poszczególni nauczyciele. 

Weronika Wybieralska i Mariusz Bronowicki, pod kierunkiem pana Dariusza Muchorowskiego, przygotowali doświadczenie zatytułowane „Skąd się bierze prąd”,  „Zadrukuj mnie” - to praca Małgorzaty Rajskiej i Kingi Frydryk, pracujących pod kierownictwem pani Janiny Kasak.

„Czy wiesz co jesz” – ten temat doskonale zobrazowały Julia Janiec i Patrycja Tęcza przygotowane przez panią  Marzenę Oleśków. Następne pokazy i ich prezentujący to,  również pod kierownictwem p.  Oleśków „W krainie Faraona”, prowadzące - Anna Krzyżak i Maja Rostkowska i kolejne „Tajemnicze pismo” tu naukowcami byli Aleksandra Laskowska i Karol Głowacki.  Pod kierownictwem pana  Muchorowskiego  przygotowano pokazy -  „Wykorzystanie i przetwarzanie prądu w domu”, zrobili to Marcel Blaut i Jakub Sudoł, zaś „Oświetlenie domowe i choinkowe” pokazały Zuzanna Glita i Zuzanna Jaszczuk.

Pani Janina Kasak pracowała z uczniami nad następnymi doświadczeniami „Próba Fakudy” z  Kacprem Szelachowskim i Konradem Fryckim,  „Kosmiczne zderzenia” z Julią Łatą i Kajetanem Olesków,  „Jajko w butelce” prezentowały Julia Synówka i Kamila Głodek,  „Osmozę” pokazały Julia Jeleniewska i Wiktoria Janiec,  „Młody konstruktor” to doświadczenie Wojciecha Jakubowskiego, Huberta Choptiannego i Karola Wojciechowskiego. Pod kierunkiem pani Danuty Kopeć  została przygotowana wystawa i prezentacja projektów wykonanych przez uczniów klas VII, nosiły one wspólny tytuł - „Poznaj swój kraj”.

 Nie zabrakło również akcentów z dziedziny innowacji, pan Klaudiusz Sobaniak prezentował i opisywał proces wytwarzania trójwymiarowych obiektów na podstawie komputerowego modelu poprzez zastosowanie drukarki 3D, którą własnoręcznie zbudował.

Urszula Łapa, dyrektor szkoły, dziękuje  uczniom i nauczycielom oraz panu Klaudiuszowi Sobaniakowi za wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju obchody Dnia Wiosny, przygotowane z tak wielkim zaangażowaniem. 

(gk) fot. ug

 

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Ols powiedział(a) Więcej
  Pierwszy malczycki komuch  36 minut temu.
 • Emerytka powiedział(a) Więcej
  Brawo i tak trzymać. Dziękuję za normalność. 36 minut temu.
 • Klient powiedział(a) Więcej
  Super Mariusz - jesteś mega wyjątkowy BRAWO! 41 minut temu.
 • Andzia powiedział(a) Więcej
  Miasto progów zwalniajacych zamaist ulatwiac życie ludziom to jeszcze bardziej utrudnia jak... 4 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…