wtorek 21.05.2024

Imieniny: Jana Wiktora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna tworzy Park Przemysłowy Miękinia – Środa Śląska

SkomentujBlisko 300 ha nieruchomości gruntowych nabyła dziś Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy we Wrocławiu. Umowa notarialna podpisana przez obie strony rozpocznie kolejny etap utworzenia Parku Przemysłowego Miękinia – Środa Śląska. To tutaj swoją działalność rozwijać mają przedsiębiorstwa ukierunkowane na innowacyjność i nowoczesną myśl techniczną. Będą to też potencjalnie nowe miejsca pracy oraz obszary inwestycyjne.


Fot. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Fot. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.


Koszt przeniesienia własności nieruchomości z KOWR OT we Wrocławiu na rzecz LSSE S.A. wyniósł ponad 234 mln zł. Tereny niezabudowane są położone w granicach obrębów Kadłub i Źródła w Gminie Miękinia oraz obrębów Juszczyn i Święte w Gminie Środa Śląska.

Tereny Miękini i Środy Śląskiej to doskonałe miejsca do inwestowania. Znajdują się nie tylko w wyjątkowo korzystnej lokalizacji, w samym sercu Dolnego Śląska, ale także mają bardzo dobre zaplecze naukowe i adekwatną infrastrukturę techniczną. Nie ukrywamy, że zainteresowanie inwestorów tymi terenami jest ogromne. Tworzymy parki przemysłowe z myślą o długofalowym oddziaływaniu na lokalną gospodarkę. Bardzo się cieszę, że nasza współpraca z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa w tym zakresie przebiega wzorcowo. Oprócz przyciągania doświadczonych i początkujących przedsiębiorców stawiamy na młodych ludzi, dla których nowe miejsca pracy będą szansą rozwoju w naszym regionie. Dziś kolejny ważny krok dla parku przemysłowego w Miękini i Środzie Śląskiej, ale budujemy też parki w okolicy innych miast, m.in. Głogowa. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania nowego akcjonariusza Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, czyli Agencji Rozwoju Przemysłu – mówi Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Budowany Park Przemysłowy Miękinia – Środa Śląska ma być jednym z największych w Polsce i zajmie docelowo ponad 400 ha. Zgromadzi firmy, centra biznesowe oraz placówki naukowo-badawcze wspierające rozwój nowych technologii i przedsiębiorczości. Położenie blisko autostrady A4 oraz Wrocławia zapewnia ogromną atrakcyjność inwestycyjną. W pobliżu znajduje się również ponad 30 uczelni wyższych i działa międzynarodowy port lotniczy, którego obecna przepustowość pasażerska to 4,5 mln, a plany rozbudowy terminala są do około 10 mln.

Dolny Śląsk jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów Unii Europejskiej, a wielkim sukcesem jest to, że my jako Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa również się do tego przyczyniamy. Dzisiaj podpisaliśmy akt notarialny związany z parkiem nowoczesnych technologii w Gminie Miękinia i Gminie Środa Śląska. Będzie to jeden z najnowocześniejszych parków przemysłowych nie tylko w Europie, ale i na świecie. Warto wspomnieć też, że uwalniają nam się tereny we Wrocławiu i pod Wrocławiem, o które pytają inwestorzy z branży nowych technologii. Rozmowy są już bardzo zaawansowane, a to wszystko dzięki rządowi polskiemu, Agencji Rozwoju Przemysłu, prężnej działalności Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która w sposób niebywały pozyskuje inwestorów dla naszej ziemi dolnośląskiej – mówi Tomasz Krzeszowiec, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT we Wrocławiu.

W Świętem k. Środy Śląskiej na 30-hektarowym terenie LSSE S.A. powstał Zakład PepsiCo, który docelowo ma zatrudnić 450 nowych pracowników, głównie z regionu. Ponad miliardowa inwestycja, bazująca na technologiach przyszłości, jest realizowana etapami do 2025 roku. To najbardziej zrównoważony środowiskowo zakład PepsiCo w Europie.

Inwestycję o wartości blisko 20 mld zł zapowiedziała także amerykańska firma Intel. Na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie Miękinia i podstrefie Środa Śląska planowana jest budowa Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników. Ma to być największa inwestycja w wolnej Polsce oraz ponad 25-letniej działalności LSSE S.A.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – działa w południowo-zachodniej Polsce, na terenie województwa dolnośląskiego, jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów w Polsce. LSSE do dziś to 85 inwestorów z wielu zakątków świata, 1,5 tys. ha terenów inwestycyjnych. Ponad 12 mld zł inwestycji i – przede wszystkim – ponad 20 tys. miejsc pracy, aż dwukrotnie więcej niż inwestorzy planowali.

(lsse/mpr)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Ja Wam naprawde wspolczuje. Daliscie sie wciagnac w telewizyjna narracje obrzucania sie blotem przez politykow zarowno ...
Bardzo ciekawe przesłaniem widzę w Twoim komentarzu, bo jest Bóg, Ojczyzna, oskarżenia, poniżenie, nienawiść, złorzeczenie. A ...
Aleksandra Perużyńska Nowi radni Rady Powiatu wybrani!
Jak można głosować na zdrajców Polski na ludzi którzy nawołują do wojny którzy chcą odebrać nam ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

ogrody pawlowski trawniki www


komnet internet

Nie przegap tych artykułów.