sobota 24.02.2024

Imieniny: Macieja Marka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Ludzie - Kwiaty w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej

Skomentuj- Moje tworzenie jest jak teleportacja do świata pełnego fantazji, do świata przefiltrowanego przez pryzmat baśni i odrealnienia - mówi Małgorzata Frącek i zaprasza na wystawę swoich prac pt. "Ludzie - Kwiaty", którą można oglądać do 30.12.2023 w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej przy ul. Przyszkolnej 3 w Środzie Śląskiej.


Wernisaż wystawy "Ludzie - Kwiaty" Wernisaż wystawy "Ludzie - Kwiaty"


Małgorzata Frącek jest absolwentką malarstwa na Wydziale Rzeźby i Malarstwa w ASP we Wrocławiu, Neurologopedii klinicznej na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu oraz Pedagogiki i Logopedii na Uniwersytecie Wrocławskim. Mieszka i pracuje w powiecie średzkim. - Mam dwie pasje - logopedię i sztukę. Zawsze zachęcam innych do spełniania swoich marzeń i motywuję do zmian, aby to życie nas uszczęśliwiło. Jestem przykładem na to, że nigdy nie jest za późno na realizację tego, co nam w duszy gra. Wystawiałam swoją twórczość we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Bielawie i Międzylesiu, w Kotlinie Kłodzkiej - podkreśla artystka.

24.11.2023 w Powiatowym Centrum Kultury Alternatywnej odbył się wernisaż wystawy, na który przybyło wielu gości, w tym wicestarosta Sebastian Burdzy oraz dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Miękini, Małgorzata Biszczuk - Kunik i wicedyrektor, Katarzyna Strąk. - Podczas spotkania przeznaczyłam obraz na loterię, a zebrane pieniądze przekazałam na cel charytatywny - na rozwijanie zainteresowań nastolatki, która straciła rodziców. Bardzo dziękuję wszystkim za zorganizowanie wernisażu i wystawy, udział w loterii, za obecność, miłe słowa, rozmowy o sztuce, inspiracjach, empatii... - dziękuje Małgorzata Frącek.

Wystawa "Ludzie - Kwiaty" ukazuje postacie ukształtowane na wzór struktur przyrodniczych, zintegrowanych z roślinami lub otulonych abstrakcyjnymi kwiatami. - Zagłębiam się w ludzką psychikę, w emocje, myśli, pragnienia i wierzę w wyjątkową siłę wizualnego przekazu, który oczyszcza i tworzy nowe, lepsze. Zatrzymanie się przy sztuce jest piękne, bo sztuka jest cząstką kultury, a bez niej nie ma nas. Zatem zapraszam na wystawę - puentuje autorka.

(rol/mf)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.