poniedziałek 18.01.2021

Imieniny: Małgorzaty Piotra

10 tys. zł do rozdysponowania - Inicjatywa lokalna w gminie Malczyce

10 tys. zł do rozdysponowania - Inicjatywa lokalna w gminie Malczyce

N, 10.01.2021 13:51

Inicjatywa lokalna na terenie gminy Malczyce funkcjonuje od 2016 roku i rokrocznie od 2017 roku w budżecie gminy wyodrębniane są środki na realizację inicjowanych przez mieszkańców zadań publicznych.Jest to forma współpracy samorządu właśnie z mieszkańcami, mająca na celu realizację wspólnego zadania, które przyczyni się do poprawy warunków życia lokalnej społeczności. To forma angażowania mieszkańców do działania na rzecz swoich społeczności, w których na co dzień funkcjonują.

Na co można liczyć w 2021 roku?

 • kwota zaplanowana na realizację inicjatyw – 10 tys. zł,
 • wnioski składać mogą – mieszkańcy, organizacje pozarządowe oraz związki wyznaniowe,
 • termin składania wniosków – cały rok,
 • co można zrealizować w ramach zgłaszanych inicjatyw? – działanie obejmujące m.in. budowę, rozbudowę lub remont dróg, kanalizacji i sieci wodociągowej, stanowiących własność jednostek samorządu terytorialnego, a także budynków oraz obiektów małej architektury; w zakresie edukacji, oświaty i wychowania, działalności w sferze kultury fizycznej i turystyki, ochrony przyrody, w tym zieleni w miastach i wsiach, porządku i bezpieczeństwa publicznego czy rewitalizacji.

Inicjatywa lokalna to przede wszystkim pomysły mieszkańców, to Państwo możecie wskazać, co można zrobić dla poprawy warunków estetycznych, wizualnych, co poprawi i podniesie standard życia w otaczającej nas lokalnej rzeczywistości.

W ubiegłym roku w ramach inicjatywy zrealizowano cztery zadania:

 • przeprowadzono rewitalizację terenów akwenu wodnego w Chomiąży we współpracy z Malczyckim Stowarzyszeniem Wędkarskim „Cyprinus”
 • przystąpiono do kolejnego etapu utworzenia Izby Tradycji Pożarnictwa Gminy Malczyce przy współpracy z Zarządem Gminnym ZOSP RP w Malczycach
 • Stowarzyszenie Rodziców TEAM zrealizowało zadanie o nazwie „Czyn Społeczny”, odświeżono wnętrze świetlicy wiejskiej w Dębicach poprzez malowanie głównej sali, wykonano nasadzenia i stworzono nowe klomby przy ul.: Traugutta, Mylnej, Wąskiej, Łąkowej i Klonowej w Malczycach
 • udało się też wyremontować budynek szatni przy ul. Mickiewicza, gdzie swoją siedzibę ma stowarzyszenie Wings of Freedom, który był inicjatorem przedsięwzięcia.

To tylko przykłady zrealizowanych zadań w roku ubiegłym. Jako samorząd chętnie podejmiemy współpracę przy kolejnych zgłoszonych inicjatywach w roku bieżącym, do których serdecznie Państwa zachęcamy!

Dla zainteresowanych udostępniamy zarządzenie w sprawie określenie trybu i szczegółowych kryteriów oceny oraz wniosek,  jaki należy złożyć, aby ubiegać się o środki w ramach inicjatywy lokalnej.

Gmina Malczyce zachęca mieszkańców do składania wniosków
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Marianna powiedział(a) Więcej
  Temat zainteresował dwie(2) osoby, 7 godzin temu.
 • Marian powiedział(a) Więcej
  A prawicowego gdzie? 7 godzin temu.
 • Maria powiedział(a) Więcej
  To PO rządzi szczepieniami.Nie wiedziałam. 7 godzin temu.
 • Pacjentka powiedział(a) Więcej
  Dlaczego największa prywatna przychodnia, spółka PULS w Środzie nie podjęła się szczepienia swoich... 7 godzin temu.
 • dfvg powiedział(a) Więcej
  Wiecznie tam wypadki..... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 17.01.2021 20:00 CET Until: 18.01.2021 09:00 CETpolski: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -15°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h. Spodziewaj się utrudnień. Niska temperatury powietrza może stanowić zagroże... więcej informacji.

0
RAZEM