sobota 04.12.2021

Imieniny: Barbary Krystiana

Bardzo udany Gminny Dzień Seniora w Mazurowicach

Bardzo udany Gminny Dzień Seniora w Mazurowicach

N, 17.10.2021 14:16

Październik to miesiąc dedykowany osobom starszym. Seniorzy z Gminy Malczyce spotkali się wczoraj w świetlicy w Mazurowicach na zabawie tanecznej.


Gości przywitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Malczycach Magdalena Kożuszko. Seniorom przekazała życzenia zdrowia, życia wypełnionego miłością i szacunkiem ze strony najbliższych, a także społeczeństwa. Podziękowała im również za pielęgnowanie i przekazywanie młodym pokoleniom historii i tradycji. – Życie ludzkie jest bardzo kruche i doświadczamy tego wszyscy, niezależnie od wieku. Dlatego warto przeżywać każdy dzień jak najlepiej. Warto dzielić się miłością i szczęściem, a wszystkim okazywać serdeczność. Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni i ważne, abyśmy umieli integrować się i nigdy nie tracili sił witalnych. Bawcie się więc dzisiaj jak najlepiej – zakończyła dyrektor Kożuszko.

Obecny na spotkaniu wójt Gminy Malczyce Andrzej Niemiec opowiedział o planach utworzenia Uniwersytetu Seniorów w Malczycach, który będzie miał bardzo różnorodną i atrakcyjną ofertę. Zdradził też, że jego rektorem będzie pan Tadeusz Libor, a spotkanie organizacyjne odbędzie się 25 października w ośrodku kultury w Malczycach.

Główną atrakcją wieczoru była zabawa taneczna. Znane i lubiane przeboje przypomniał Bogdan Sułkowski, muzyk i pracownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Środzie Śląskiej. „Kormorany”, „Parostek”, „Kolorowe Jarmarki”, “Hej, Sokoły” czy też “Kamień z napisem Love” sprawiły, że parkiet cały czas był zapełniony tańczącymi. Seniorzy udowodnili, że dobra zabawa nie zależy od metryki i bawili się do późnego wieczora.

Poczęstunek dla seniorów przygotowały pracownice Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Malczycach. Pyszne ciasta były z kolei dziełem seniorów z Malczyc, Kwietna i Mazurowic. Organizatorzy spotkania zadbali też o przywóz i dowóz gości. 

OLO

 • 10
 • 4
 • 3
 • 0
 • 1
 • 5

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Anio powiedział(a) Więcej
  Tomuś T.kopiuj -wklej to nie wszystko,zresztą ty zawsze z prawem miałeś na... godzinę temu.
 • Zuga powiedział(a) Więcej
  CHUJ WAM W DUPE  5 godzin temu.
 • RK powiedział(a) Więcej
  ... 5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 03.12.2021 / 23:18

Dom Kultury zaprasza na grudniowe wydarzenia

Dom Kultury w Środzie Śląskiej przygotował na grudzień wiele kulturalnych nowości związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…