poniedziałek 20.09.2021

Imieniny: Filipiny Eustachego

Bibliotekarze świętowali w Malczycach

Bibliotekarze świętowali w Malczycach

Pn, 20.05.2019 20:26

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzimy w naszym powiecie cyklicznie. Celem uroczystości jest podkreślenie roli bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji, zwiększenie uznania zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie książkami szerszego grona społeczeństwa.


Biblioteka, to nie tylko budynek i regały wypełnione po brzegi książkami, to miejsce, w którym pracują pomocni i pełni pasji ludzie. Bibliotekarze stale wzbogacają księgozbiór, organizują liczne spotkania autorskie oraz promują czytanie wśród najmłodszych.

W tym roku Powiatowy Dzień Bibliotekarza i Biblioteki został zorganizowany w Gminnym Ośrodku Kultury im. Stanisława Władysława Reymonta w Malczycach.  W uroczystości udział wzięli m.in. - zastępca burmistrza Środy Śląskiej Iwona Agnieszka Łebek, wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski, dyrektorzy placówek oświatowych, samorządowcy oraz bibliotekarze z powiatu średzkiego.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor GOK Magdalena Kożuszko, która powitała zaproszonych gości i na scenę zaprosiła włodarza gminy. - Jest mi bardzo miło gościć Państwa, u nas w Malczycach, na szczególnej uroczystości. Zawód bibliotekarza ma swoje początki w średniowieczu, później w kolejnych latach stale się rozwijał, natomiast  zawsze była to grupa ludzi bardzo dobrze wykształconych, powiązanych z dworami królewskimi. Myślę, że w dzisiejszych czasach dużo się nie zmieniło, państwo dalej jesteście grupą osób, która na co dzień zmaga się z kulturą oraz zaprzecza danym statystycznym, które pokazują, że około 60% Polaków nie czyta książek… - mówił wójt Piotr Frankowski.

Podczas wydarzenia głos zabrała również Iwona Agnieszka Łebek, która w imieniu burmistrza Środy Śl. podziękowała za zaproszenie. - W szczególności moje słowa będą kierowane do biblioteki miejskiej, ale wszystkim Państwu chciałam z okazji Waszego święta podziękować za pracę, bo myślę, że my, włodarze miast i gmin, nie mamy na co dzień możliwości dziękować Państwu, wychwalając przy tym, co robicie, że jesteśmy z tego zadowoleni. Ogromne słowa uznania, ponieważ praca bibliotekarza to już nie tylko namawianie do czytania książek, biblioteki są ośrodkami kultury, zwłaszcza na wsi, więc Państwo musicie również nadążać za codziennością i normalnością. Biblioteka to centrum kultury, gdzie dzieją się przeróżne wydarzenia. Wszystkim Państwu życzę dużo sił, kreatywności, innowacyjności, życzliwości oraz czytania wielu książek, bo ja jestem przekonana, że książki są gwarancją budowania wrażliwości, której dzisiaj w świecie brakuje, wyobraźni i inteligencji. Czytajcie Państwo książki i namawiajcie do tego innych.

W tym szczególnym dla nich dniu, wszyscy bibliotekarze z naszego powiatu otrzymali listy gratulacyjne, a były to: Wioleta Borkowska, Danuta Fita, Jadwiga Kogut, Gabriela Markowska, Bożena Burdzy, Elżbieta Sudoł, Gabriela Urban, Renata Warzych, Karolina Załęska – Błądek, Natalia Jesionek, Anna Kuszlik – Czajkowska, Ewa Szcześniak, Izabela Fuglewicz, Anna Fennig, Małgorzata Sidorska-Sujecka, Natalia Widańska, Aleksanda Chwalczyk, Katarzyna Gałecka, Wiktoria Sudoł – Kaczmarczyk, Stanisława Klimkiewicz, Dorota Strzelecka, Monika Budiukin – Senk, Magdalena Małyga, Katarzyna Waśniewska, Mariola Fedyczkowska, Aldona Zdobylak, Magdalena Kożuszko.

Z kolei Gmina Biblioteka w Malczycach nagrodziła swoich najaktywniejszych czytelników. W tym zaszczytnym gronie znalazły się panie: Justyna Palczyńska – Sikorska, Grażyna Palczyńska, Teresa Woźniak, Agata Tomaszewska, Katarzyna Łukomska, Bożena Tycel, Anna Grycz, Alicja Starzec, Bogumiła Stasiewicz, Janina Walczak, Teresa Olbromska.

Po części oficjalnej na gości czekało popołudnie z „Wieczorem bardzo komediowym”. Na scenie wystąpił "Teatr na walizkach", który zaprezentował występ pantominy inspirowany filmami z okresu kina niemego. Do zabawy zachęcił całą publiczność, a gościnnie wystąpiły - dyrektor Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej Anna Kuszlik- Czajkowska i bibliotekarka Wioletta Borkowska.

Nie brakowało artystycznych doznań i sporej dawki humoru.

 (kb) / fot. kb

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • brawo powiedział(a) Więcej
  nadzieja jest w mlodych ludziach :) 2 godziny temu.
 • fi57 powiedział(a) Więcej
  Przynajmniej w rynku nie ma pijaków teraz imprezują na bazarze :Pbrawo Adam 2 godziny temu.
 • Ufo powiedział(a) Więcej
  @Komorniki. Tak, oczywiście to może być spisek a buda stoi pusta. Jeżeli to ma Ci poprawić... 3 godziny temu.
 • Bekon powiedział(a) Więcej
  Restauracja robi katering dla całego powiatu? 3 godziny temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…