czwartek 17.06.2021

Imieniny: Alberta Ignacego

CZARNY STUDIO. Tak się u nas kręci klipy!

CZARNY STUDIO. Tak się u nas kręci klipy!

Pt, 22.01.2021 13:13

CZARNY STUDIO to duet utalentowanych mieszkańców naszego powiatu, którzy doskonale się uzupełniają, z dużym doświadczeniem w dziedzinie sztuki, muzyki, tańca i teatru. Czym się obecnie zajmują? O tym opowie wam założyciel - Piotr Zawadzki.


Od paru lat myślałem żeby zająć się produkcją klipów zespołów muzycznych. W 2017 roku nawet zabrałem się za to, ale niestety życie nie poukładało się na tyle, żebym mógł wówczas to kontynuować. Dopiero w zeszłym roku, gdy zaprzyjaźniony zespół Vincent poprosił mnie o zrobienie  drugiego klipu, postanowiłem zająć się tym na poważnie.

Sam jestem muzykiem od wielu lat, wiem jakie wyzwania niesie ze sobą praca muzyka, począwszy od tworzenia muzyki, organizacji prób, koncertów, po cały marketing, promocję, a także realizacje sesji czy klipów. Wiele lat pasjonowałem się fotografią, tworzyłem filmy promocyjne, edukacyjne, video-relacje, a także klipy na potrzeby bieżących działań. Moja wiedza, doświadczenie, a także nieco inne spojrzenie na świat wynikające z zainteresowań, pozwolą mi realizować różnorodne projekty filmowe: klipy, etiudy filmowe, filmy edukacyjne, video-relacje, materiały promocyjne itp.

Gdy Vincent włączył mi utwory ze swojej najnowszej płyty, od razu wiedziałem do którego kawałka chcę zrobić teledysk - do utworu "Szepty". Poruszył moją wyobraźnię i serce. był pełen emocji, niezwykle nośny i inspirujący. Wspólnie z Magdaleną Jankowską zaczęliśmy nad nim pracę. Magdalena jest instruktorem teatralnym, tanecznym i plastycznym z wieloletnim doświadczeniem.

Przez kilka dni wspólnie omawialiśmy scenariusz, fabułę, ruch, charakteryzację, stroje i miejsca, w których miałby powstać film. Najeździłem się żeby znaleźć te miejsca, które można zaobserwować w klipie.

Zdjęcia trwały dwa dni i bardzo wszystkich wykończyły, ale efekt zadowolił każdego. Kolejne dni pochłonął montaż, konsultacje z zespołem itp. ale dały upragniony efekt. Każdy z członków zespołu odegrał w klipie ważną rolę. Klip jest bowiem bardziej filmową etiudą, niż typowym klipem prezentującym muzykę i zespół.

 

Klip "Szepty":

 

Po tym klipie poszło z górki. Założyłem "CZARNY STUDIO" i powoli wszystko zaczęło się rysować.

Odezwał się do mnie inny zespół, któremu również zrobiliśmy klip fabularny. Nie było łatwo ponieważ musieliśmy przedstawić okrutną historię świata w kilka minut, w dodatku tak żeby przenikała się ona z kadrami zespołu. Włączyliśmy z Magdą utwór i słuchaliśmy go dziesiątki razy.

Rzucaliśmy pomysłami, zapisywaliśmy wszystko, układaliśmy w jedną całość aż uporządkowaliśmy.  Powstał scenariusz. Zatrudniliśmy aktora, Wojciecha Ostrowicza, który świetnie odegrał rolę człowieka, którego w miarę upływu klipu, coraz bardziej przeraża zło otaczającego świata, nie może sobie z tym poradzić, aż w końcu traci zmysły i ląduje nagi w kącie pokoju. W tym klipie również musieliśmy spędzić mnóstwo czasu nad charakteryzacją i ruchem w poszczególnych scenach fabularnych. Efekt pracy również możecie zobaczyć w internecie.

Minęło parę tygodni i zadzwonił do mnie znowu zespół Vincent z informacją, że to już czas na kolejny klip.

Tym razem Piter, leader Vincenta, wiedział co chce mieć w filmie. Opowiedział mi wszystko, a my musieliśmy „ubrać to w obiektyw”.  Plan filmowy okazał się wspaniałą zabawą, niesamowitą przygodą i miłą odskocznią od poważnych tematów. Najbardziej podoba mi się scena, gdy pałker jedzie na starym rowerze, załadowany po zęby bębnami.

Klip "Nie bój się" przedstawia krótkie sceny z życia zespołu: przyjazd na próbę, przygotowania do grania, a także wiele pobocznych ujęć, które przedstawiły lekką i humorystyczną historię.

Na początku stycznia nakręciliśmy bardzo oryginalny, taneczno-teatralny klip "Zaklinanie". Wystąpiliśmy w nim sami. Magda jako tancerka, a ja postać, która nadaje jej rytm uderzając w duży bęben. Całość ma klimat nieco szamański, plemienny, rytualny i bardzo przenikający. Jest to nasz drugi klip taneczny, ale pierwszy zapowiadający serię filmów przedstawiających ruch w takim wydaniu.

Nie spodziewaliśmy się takiego odbioru produkcji. Wiele osób pisało o swoich odczuciach i interpretacji. Niezwykle przyjemne i cenne są głosy rodziców dzieci, które chodzą na różne nasze zajęcia. To wyraz pewnej sympatii, szacunku, zaufania. "'Zaklinanie" powstało z naszej potrzeby wyrażenia pewnych myśli i emocji związanych też z minionym, trudnym dla wszystkich rokiem. Ponadto było nowym wyzwaniem, które miało zaprezentować inne formy ekspresji.

Playlista z filmami.

 

Inspirujące są różne dziedziny sztuk, ich wzajemne przenikanie, pewien specyficzny rodzaj wielowymiarowości sztuki. Pozwala to na wiele interpretacji, odnajdywanie w twórczości różnych skojarzeń, głębi... Powierzchowne opinie i odbiór często są dalekie od prawdy.

Gdy ja mam wystąpić w klipie jako aktor, Magda z powodzeniem bierze kamerę i doskonale wykonuje swoją robotę. Tak było nie tylko w "Zaklinaniu", ale również w "Szeptach", gdzie zagrałem poboczną rolę zakapturzonego, tajemniczego mężczyzny, który przywołuje główną bohaterkę klipu. Zachęcam do obejrzenia.

Obecnie rozmawiamy z Vincentem na temat kolejnego klipu więc niebawem ujrzy on światło dzienne. Wyszło na to, że jesteśmy nadwornymi klipowymi Vincenta hahaha…

Nieco później ukaże się klip mojego zespołu Dylemat. Zespół co prawda zawiesił swoją działalność, ale nie przeszkodzi nam to w nakręceniu klipu. Sami go przecież zrobimy.

W międzyczasie nakręciliśmy kilkadziesiąt filmów edukacyjnych, których część można zobaczyć na naszej playliście, a wszystkie na Youtube domu kultury w Środzie Śląskiej. Do tego doszły humorystyczne filmy, np.: "Prawdziwa miłość nie rdzewieje", "Pączek na motocyklu" i inne. Można je również zobaczyć na kanale Youtube CZARNY STUDIO. 

Moim celem jest tworzenie różnych materiałów filmowych. Część z nich jest mroczna, groźna, inne są humorystyczne i lekkie, jeszcze inne mają być poważne czy przystępne dla każdego odbiorcy. Zawsze zależne jest to od wizji zlecającego i celu, jakiemu ma służyć film.

W naszym powiecie są zespoły muzyczne, które pewnie jeszcze nie wiedzą, że istniejemy. Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Zapraszam Was wszystkich do współpracy, z pewnością zrobimy wszystko by spełnić Wasze oczekiwania. 

Niech ten rok będzie dla nas wszystkich lepszy. Życzymy Wam i sobie wielu twórczych wyzwań i możliwości współpracy.

 

Piotr Zawadzki

CZARNY STUDIO

Produkcja videoklipów i foto sesje zespołów muzycznych

Tel. 509 750 348

Facebook: https://www.facebook.com/Czarny-studio-101187235066251

 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • lol powiedział(a) Więcej
  Zostawcie temat spadochroniarz Lubin czy Legnickie Pole. Trzeba się skupić na faktach . Bez... 3 godziny temu.
 • obserwator powiedział(a) Więcej
  Malczyce bez wsparcia finansowego z zewnątrz nic nie zdziałają. Poprzyjcie Pana Matyję ,... 3 godziny temu.
 • CarlitoBrigante powiedział(a) Więcej
  .  Ogarnij to ? 8 godzin temu.
 • Tancerz powiedział(a) Więcej
  Blok dla dorosłych od 19.00-22.00, a napisane że zabawa taneczna.. to jak do 22.00 ? Trochę... 13 godzin temu.

Najnowsze artykuły

środa / 16.06.2021 / 18:38

Praca w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko inspektora ds. komunikacji zewnętrznej i public relations w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy…

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…