poniedziałek 14.06.2021

Imieniny: Bazylego Elizy

Fot. Gmina Malczyce Fot. Gmina Malczyce

Deklaracja Współpracy oraz wspólny projekt Gminy Malczyce i Urzędu Marszałkowskiego

Wt, 01.06.2021 11:39
 •  

Wczoraj w Urzędzie Gminy Malczyce, pełniący funkcję wójta gminy Malczyce Marcin Matyja gościł Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego. Podczas spotkania samorządowcy podpisali Deklarację Współpracy na rzecz profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego.


Budująca się współpraca pomiędzy Gminą Malczyce i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego przyczyni się do realizacji projektu, którego głównym celem jest ochrona zdrowia mieszkańców Dolnego Ślaska, w tym mieszkańców gminy Malczyce.

 – Chciałbym podziękować panu Marcinowi Krzyżanowskiemu – Wicemarszałkowi Województwa Dolnośląskiego za podjęcie wspólnych działań, współprace i za zaangażowanie w priorytetową inicjatywę jaką jest zdrowie mieszkańców – podsumowuje p.f. wójt gminy Malczyce Marcin Matyja.

Gmina Malczyce jest kolejnym punktem na mapie Dolnego Śląska promującym profilaktykę raka jelita grubego.

Od 1 czerwca bezpłatne testy na krew utajoną będą dostępne dla mieszkańców gminy. Testy będzie można odebrać w SP ZOZ w Malczycach, ul. Mickiewicza 6, Malczyce.

Jak wygląda badanie?

Badanie wykonuje się samodzielnie w domu. Próbkę należy zwrócić wraz z wypełnioną ankietą do SP ZOZ. Próbka następnie trafia do Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu, gdzie zostaje poddana analizie.

Testy na krew utajoną w kale pozwalają szybko i bezboleśnie wykonać badanie, dzięki któremu zyskujemy informację o ewentualnych zmianach w obrębie jelita grubego. Testy są pierwszym etapem w diagnostyce raka jelita grubego. Jeśli dadzą wynik pozytywny, trafiamy na kolejne badanie, już bardziej precyzyjne, jakim jest kolonoskopia. Dla wielu pacjentów pozytywny wynik testu jest impulsem i motywacją do wykonania tego badania. W przypadku niepokojących zmian pacjent trafia na ścieżkę onkologiczną w Dolnośląskim Centrum Onkologii, zatem ma zagwarantowaną kompleksową opiekę onkologiczną.

Zadbajmy o nasze zdrowie!

Gmina Malczyce

mal dsc 0432

 

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • Obywatel powiedział(a) Więcej
  Juz sie zaczelo kolesiostwo, w zywe oczy zreszta. Jeszcze wyborow nIe wygrał a zatrudnia... 12 godzin temu.
 • Obywatel powiedział(a) Więcej
  Hahahahha. Jakie brednie 13 godzin temu.
 • Solaris powiedział(a) Więcej
  A kiedy będzie wspólne wożenie trawy ? 15 godzin temu.
 • Mirsz powiedział(a) Więcej
  Bardzo dobrze..priorytet-to wzmożone patrole piątek, sobota niedziela w godzinach wieczornych i nocnych.. 16 godzin temu.

Najnowsze artykuły

niedziela / 13.06.2021 / 12:27 1

Wieczór ze stand-upem w Miękini

Stand-up staje się w Polsce coraz popularniejszy. W piątek fani tej formy rozrywki świetnie bawili się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini.

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…

06.06.2021 10:40 wrote:

Zlecę remont pokrycia dachowego dach płaski hala magazynowa około 750 m2, w Środzie Śląskiej tel. 502386734 marekszu@wp.pl  …

06.06.2021 08:40 wrote:

Wynajmę mieszkanie w centrum Środy Śląskiej,  56 m2- 3 pokoje, kuchnia, osobna łazienka i toaleta. Mieszkanie ciepłe, słoneczne, umeblowane…