niedziela 11.06.2023

Imieniny: Barnaby Radomiła

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Malczyce wtorek, 01 czerwiec 2021 11:39


Deklaracja Współpracy oraz wspólny projekt Gminy Malczyce i Urzędu Marszałkowskiego

SkomentujWczoraj w Urzędzie Gminy Malczyce, pełniący funkcję wójta gminy Malczyce Marcin Matyja gościł Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego. Podczas spotkania samorządowcy podpisali Deklarację Współpracy na rzecz profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów złośliwych dolnego odcinka przewodu pokarmowego.


Fot. Gmina Malczyce Fot. Gmina Malczyce

'


Budująca się współpraca pomiędzy Gminą Malczyce i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego przyczyni się do realizacji projektu, którego głównym celem jest ochrona zdrowia mieszkańców Dolnego Ślaska, w tym mieszkańców gminy Malczyce.

 – Chciałbym podziękować panu Marcinowi Krzyżanowskiemu – Wicemarszałkowi Województwa Dolnośląskiego za podjęcie wspólnych działań, współprace i za zaangażowanie w priorytetową inicjatywę jaką jest zdrowie mieszkańców – podsumowuje p.f. wójt gminy Malczyce Marcin Matyja.

Gmina Malczyce jest kolejnym punktem na mapie Dolnego Śląska promującym profilaktykę raka jelita grubego.

Od 1 czerwca bezpłatne testy na krew utajoną będą dostępne dla mieszkańców gminy. Testy będzie można odebrać w SP ZOZ w Malczycach, ul. Mickiewicza 6, Malczyce.

Jak wygląda badanie?

Badanie wykonuje się samodzielnie w domu. Próbkę należy zwrócić wraz z wypełnioną ankietą do SP ZOZ. Próbka następnie trafia do Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu, gdzie zostaje poddana analizie.

Testy na krew utajoną w kale pozwalają szybko i bezboleśnie wykonać badanie, dzięki któremu zyskujemy informację o ewentualnych zmianach w obrębie jelita grubego. Testy są pierwszym etapem w diagnostyce raka jelita grubego. Jeśli dadzą wynik pozytywny, trafiamy na kolejne badanie, już bardziej precyzyjne, jakim jest kolonoskopia. Dla wielu pacjentów pozytywny wynik testu jest impulsem i motywacją do wykonania tego badania. W przypadku niepokojących zmian pacjent trafia na ścieżkę onkologiczną w Dolnośląskim Centrum Onkologii, zatem ma zagwarantowaną kompleksową opiekę onkologiczną.

Zadbajmy o nasze zdrowie!

Gmina Malczyce

mal dsc 0432

 
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Na takie akcje straż miejska ma czas szkoda że na przejściu koło szkoły podstawowej nigdy nikogo ...
Nie wiem kto jest odpowiedzialny za organizacje dnia dziecka ale uwaga ludzie na scenie śpiewali ALKOHOLICZKA ...
Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.06.2023 08:42 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI czy KOLEKCJI ANTYKÓW ... 603 - 567 - 304Kupię stare: Obrazy…

26.05.2023 12:50 wrote:

 Oferuję wapno nawozowe w cenie 25zł netto za tonę. Kontakt: 885 965 342…

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

baner

handlo

glory baner