Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

"Feriowe" spotkanie  z papugami

"Feriowe" spotkanie z papugami

30.01. 2019

Ferie zimowe to czas, kiedy czasami pogoda zawodzi, zwłaszcza na naszym terenie. Większość dzieci, marzy o zabawach na białym puchu. Niestety, patrząc na prognozy pogody, do nas raczej śnieg nie zawita w najbliższych dniach...

Ale jest alternatywa. Większość placówek oświatowych i instytucji kultury przygotowało wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, aby zorganizować im wolny czas.

Gminny Ośrodek w Malczycach w swoim "feriowym" programie zawarł m.in. wycieczkę do Papugarni Kubuś & Endriu w Obornikach Śląskich. Na spotkanie z ptakami wybrała się spora grupa dzieci z terenu gminy.

Na powierzchni 150 m kw. mieli okazję zobaczyć 100 gatunków przeróżnych papug. - W obiekcie znajduje się wolny wybieg, w którym to mieliśmy okazję zobaczyć ptaki z bliska. Większość z nich jest bardzo przyjazna, o czym świadczy śmiałość obsiadania żywych obiektów jakimi są goście - podkreślają organizatorzy wycieczki.

Dzisiejsze spotkanie pozwoliło młodym uczestnikom zobaczyć, jak zachowują się papugi, poznać gatunki tych ptaków oraz ich fantastyczne ubarwienie. Na odważnych czekały jedne z największych - ARY. Ciekawe czy podczas tylu odwiedzin rocznie, potrafią przywitać swoich gości prostym „siema”?

Czas spędzony w papugarni pozwolił również uczestnikom zapoznać się z obowiązkami hodowli papug. Są to ptaki, które powinny posiadać przestrzeń do lotu oraz wiele uwagi. Warto również pamiętać, że nie lubią być samotne, uzasadnieniem może być często słyszane powiedzenie: „papużki- nierozłączki”.

(kb) / fot. GOK Malczyce

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Myślę że nie myślisz?
"Średzka woda" zamontowała wodomierz o dużej przepustowości, wody nie brakuje, gruz jest na bieżąco ...
Czaskowski Rafale- łżesz na mityngach stale.Teflonowa facjata, wzrok jak u wariata.Gówno wybiło z cz...
Oi nieszczęście było wielkie bo prądu zabrakło w Biedronce :-)

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…