niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 
"Feriowe" spotkanie  z papugami

"Feriowe" spotkanie z papugami

30.01. 2019

Ferie zimowe to czas, kiedy czasami pogoda zawodzi, zwłaszcza na naszym terenie. Większość dzieci, marzy o zabawach na białym puchu. Niestety, patrząc na prognozy pogody, do nas raczej śnieg nie zawita w najbliższych dniach...

Ale jest alternatywa. Większość placówek oświatowych i instytucji kultury przygotowało wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, aby zorganizować im wolny czas.

Gminny Ośrodek w Malczycach w swoim "feriowym" programie zawarł m.in. wycieczkę do Papugarni Kubuś & Endriu w Obornikach Śląskich. Na spotkanie z ptakami wybrała się spora grupa dzieci z terenu gminy.

Na powierzchni 150 m kw. mieli okazję zobaczyć 100 gatunków przeróżnych papug. - W obiekcie znajduje się wolny wybieg, w którym to mieliśmy okazję zobaczyć ptaki z bliska. Większość z nich jest bardzo przyjazna, o czym świadczy śmiałość obsiadania żywych obiektów jakimi są goście - podkreślają organizatorzy wycieczki.

Dzisiejsze spotkanie pozwoliło młodym uczestnikom zobaczyć, jak zachowują się papugi, poznać gatunki tych ptaków oraz ich fantastyczne ubarwienie. Na odważnych czekały jedne z największych - ARY. Ciekawe czy podczas tylu odwiedzin rocznie, potrafią przywitać swoich gości prostym „siema”?

Czas spędzony w papugarni pozwolił również uczestnikom zapoznać się z obowiązkami hodowli papug. Są to ptaki, które powinny posiadać przestrzeń do lotu oraz wiele uwagi. Warto również pamiętać, że nie lubią być samotne, uzasadnieniem może być często słyszane powiedzenie: „papużki- nierozłączki”.

(kb) / fot. GOK Malczyce

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację