wtorek 27.02.2024

Imieniny: Gabriela Anastazji

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Malczyce poniedziałek, 22 styczeń 2024 11:16


Feryjne spotkanie z policjantkami w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Malczycach

SkomentujPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej jeszcze przed feriami zimowymi przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Ferie zimowe rozpoczęły się w miniony poniedziałek tj. 15 stycznia br., lecz to nie koniec spotkań z funkcjonariuszami, ponieważ każda okazja jest dobra, aby porozmawiać o bezpieczeństwie! Głównym celem działań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczne ferie" jest utrwalenie wiedzy w zakresie bezpiecznego wypoczynku nie tylko tym dzieciom, które uczestniczą w zorganizowanych formach wypoczynku, ale również tym, które pozostają w miejscu zamieszkania.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Średzkie policjantki już w pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku spotkały się z małymi uczestnikami feryjnych półkolonii, a prelekcja odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Malczycach. Tematem pogadanki było bezpieczeństwo naszych małych mieszkańców. Omówiono w szczególności rodzaje zagrożeń związanych ze spędzaniem czasu wolnego na śniegu, zjeżdżeniem na nartach i sankach. Nie mogło przy tej okazji zabraknąć wskazówek co do bezpiecznych miejsc, w których np. można jeździć na łyżwach. Dzieci doskonale wiedziały, jak niebezpieczne mogą być zamarznięte zbiorniki wodne.

Ferie zimowe to nie tylko wyjazdy, ale również spędzanie wolnego czasu w domu, czasami bez nadzoru rodziców, omówiono więc zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu, właściwe zachowanie w sytuacji, gdy ktoś obcy zapuka do drzwi.

Podczas spotkań policjantki przypominały o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania na drodze, w tym stosowania elementów odblaskowych, dzięki którym piesi są bardziej widoczni dla kierowców. Przypomniały również o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały mnóstwo pytań  i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Niewątpliwie największą atrakcją spotkania, była możliwość samodzielnego wykonania odcisków palców na kolorowankach, które maluchy zabrały ze sobą na pamiątkę. Dzieci nie zapomniały także o swoim młodszym rodzeństwie i dla nich też zabrały kolorowanki!

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

taxi stas

ogrody pawlowski trawniki www


Nie przegap tych artykułów.