piątek 22.01.2021

Imieniny: Anastazego Wincentego

Gmina Malczyce na 1. miejscu wśród gmin powiatu średzkiego w pozyskiwaniu środków unijnych

Gmina Malczyce na 1. miejscu wśród gmin powiatu średzkiego w pozyskiwaniu środków unijnych

Wt, 27.10.2020 09:41

Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota opublikowało zestawienie obejmujące wartość dotacji pozyskanych przez samorządy w latach 2014-2019, bez rozróżnienia na dotacje inwestycyjne i te związane z wydatkami bieżącymi. Wynik podawany jest w przeliczeniu na jednego mieszkańca.Gmina Malczyce znalazła się na bardzo wysokiej 106 pozycji w zestawieniu gmin wiejskich z kwotą 2559,20 zł per capita.  W ubiegłych latach pozyskaliśmy ponad  27 mln zł dofinansowania.

Dzięki temu udało się zrealizować wiele kluczowych inwestycji tj.: rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Malczycach wraz ze stacjami uzdatniania wody ( mln zł), budowa kanalizacji sanitarnej w Malczycach, Chomiąży, Mazurowicach i Rachowie, przebudowa targowiska w Malczycach. Powstały nowe nawierzchnie dróg w Malczycach, Mazurowicach, Chomiąży, Szymanowie i Zawadce, wybudowano chodniki w Kwietnie, Wilczkowie, Malczycach, Dębicach i Chomiąży, wybudowano pierwszy w gminie  publiczny żłobek, budynki szkoły podstawowej i przedszkola przeszły termomodernizację. Przy szkole podstawowej powstała hala sportowo-widowiskowa oraz wielofunkcyjne boisko. Wyremontowano oraz przebudowano Gminny Ośrodek Kultury w Malczycach, wyposażono też place zabaw na terenie gminy. Jednostki OSP zostały wyposażone w sprzęt oraz nowy wóz strażacki. Obecnie realizowane są dwie duże inwestycje, trwa budowa świetlic wiejskich o charakterze obiektów demonstracyjnych w Mazurowicach i Rusku.

Dotacje na inwestycje pozyskiwane są na różne sposoby. Środki pochodzą z funduszy unijnych np. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich czy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, rządowych, jak również programów regionalnych finansowanych ze środków samorządu województwa. Gmina Malczyce wykorzystuje każdą okazje wsparcia podejmowanych inicjatyw środkami pozabudżetowymi.

Dzięki wsparciu środkami z programów unijnych gmina może się rozwijać, poprawiać jakość życia mieszkańców, zmieniać swój wizerunek i pozycję na listach rankingowych. Działania ukierunkowane są na kształtowanie zrównoważonego rozwoju wspólnoty lokalnej, wyrażonego stabilnością ekonomiczną, rozwojem społecznym oraz poprawą standardów zarządzania z czego jako samorząd jesteśmy dumni.

Gmina Malczyce
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00
POBÓR KRWI / akcja wyjazdowa RCKiK
02.02.2021 (wtorek) 08:30 - 12:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Terminator powiedział(a) Więcej
  To ma być artykuł promujący budowę inkubatora. Drodzy komentujący, będziecie mięli do swojej dyspozycji... 4 minut temu
 • polski powiedział(a) Więcej
  To nie wójt , to wizjoner!! 6 godzin temu.
 • pruski powiedział(a) Więcej
  hi hi 6 godzin temu.
 • Medyk powiedział(a) Więcej
  Jesteś psycholem! 7 godzin temu.
 • Podaj imię powiedział(a) Więcej
  Gmina też ostatnio porządkował drogę polną ze Środy do Chwalimierza, tylko nikt nie przypilnował... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM