wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Malczyce piątek, 19 listopad 2021 08:40


Izba Tradycji Pożarnictwa w Malczycach oficjalnie otwarta
W środę 17 listopada druhowie, wójt gminy oraz zaproszeni goście spotkali się na uroczystości otwarcia Izby Tradycji Pożarnictwa w Malczycach.


Pierwsze struktury ochrony przeciwpożarowej powstały na Dolnym Śląsku już w 1945 roku. Najpierw były to struktury zakładowych jednostek, a następnie poszczególnych, okolicznych miejscowości. W Gminie Malczyce Ochotnicza Straż Pożarna działa już ponad siedem dekad, a przez jej szeregi przewinęło się około 500 osób.

W Izbie Tradycji Pożarnictwa mieszczącej się w remizie OSP zebrano dokumenty, gadżety i inne artefakty gromadzone przez malczyckich druhów na przestrzeni wielu lat. - Dzisiejsze spotkanie odbywa się pod hasłem “Ocalić od zapomnienia”. Cieszę się, że spotykamy się, aby oddać honor tym, co odeszli oraz przeszłości. Przeszłość pomału przemija. Nie wolno nam zapominać o tych, co służyli przed nami. Musimy o nich pamiętać, tak jak powinni pamiętać o nas w przyszłości, ci co będą służyć w strukturach OSP. Ta izba jest uwieńczeniem moich marzeń - wieloletni członek zarządu OSP Malczyce oraz inicjator Izby Adam Haładus. Pan Adam zdradził również, że w trakcie powstawania jest film “Zawsze wierni tradycji” pod patronatem wójta Gminy Malczyce Andrzeja Niemca

W trakcie spotkania wójt Niemiec przekazał druhom powinszowania oraz promesę w kwocie 500 złotych na realizację dalszych planów zarządu. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości goście mogli wpisać się do pamiątkowej kroniki, a następnie udali się na biesiadę przy kawie, herbacie i pysznym cieście przygotowanym przez druhny z OSP w Chomiąży.

Dyplom za pomoc w realizacji projektu Izby Tradycji Pożarnictwa w Malczycach otrzymali: Gmina Malczyce, Rada Gminy Malczyce, dyrektor Szkoły Podstawowej w Malczycach Marzena Łaziuk, druhowie: Mariusz Wolski, Łukaszowi Parylak, Daniel Dworzycki,  Aleksander Amroży, Tomasz Drobnica, Mateusz Biernat, Jan Bernaś,Tomasz Bronowicki oraz jednostki: OSP Malczyce, OSP Chomiąża, OSP Rusko, OSP Wilczków. 

OLO

Media

 • Zosia powiedział(a) Więcej
  Bieda? Jaka bieda? Gdzie? Wystarczy wejść do naszej średzkiej biedry. Z koszy aż się wylewa. Kupują ile wlezie. Nad morze jak pojechałam do... godzinę temu.
 • Anonimowy komentarz powiedział(a) Więcej
  za bilet trzeba zapłacić 59zł, kiedy będziesz musiał zapłacić za disco polo na Dożynkach lub za koncert na Święcie Wina? Tam Gmina dopłaca... 4 godziny temu.
 • Trybson powiedział(a) Więcej
  Ciekawe ile ta impreza będzie kosztować podatników? Po obsadzie widać że gruby Hajs 13 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…