piątek 03.12.2021

Imieniny: Franciszka Ksawerego

Komunikat wójta gminy Malczyce ws. SP ZOZ

Komunikat wójta gminy Malczyce ws. SP ZOZ

Śr, 28.03.2018 15:36
 •  

Drodzy Mieszkańcy Gminy Malczyce! W związku z pojawiającymi się w ostatnich dniach nieprawdziwymi informacjami związanymi z sytuacją SP ZOZ w Malczycach informuję, iż jako podmiot tworzący samodzielny zakład opieki zdrowotnej, sprawujący nad nim nadzór, po zasięgnięciu opinii Rady Społecznej, podjąłem decyzję o odwołaniu z dniem 22 marca 2018 r. z powodu nieetycznego zachowania związanego z szantażem dotyczącym zmiany warunków zatrudnienia i płacy, kierownika SP ZOZ  w Malczycach Monikę Lejczak oraz z powodu braku zaufania z zachowaniem 1-miesięcznego okresu wypowiedzenia z dniem 23.03.2018 r., w trybie dyscyplinarnym za odmowę podjęcia obowiązków, zastępcę kierownika dr Krzysztofa Gerca.


 

Aby zapewnić Państwu, Mieszkańcom Gminy Malczyce, stały dostęp do opieki zdrowotnej, zatrudnieni zostali też nowi, ale znani już w Malczycach lekarze dr Małgorzata Manelska oraz dr Aneta Szymczak. Chciałbym zaznaczyć, że ośrodek w Malczycach działa i będzie działał jeszcze lepiej.

Niestety sabotujące działania byłych pracowników SP ZOZ w Malczycach doprowadziły do zablokowania systemu informatycznego placówki, jest to przestępstwo, co skutkuje od kilku dni brakiem płynnego wystawiania skierowań przez lekarzy oraz 100% odpłatnością za recepty wystawiane przez lekarzy SPZOZ Malczyce.

W dniu 27.03.2018 odbyła się sesja Rady Gminy Malczyce na której przedstawiłem problem radnym i poprosiłem, bo takie są procedury, o przyjęcie uchwały o powołaniu komisji konkursowej, aby powołać nowego kierownika i przywrócić szybko sprawne funkcjonowanie przychodni. Niestety Radni odrzucili moją prośbę uniemożliwiając mi w ten sposób sprawne powołanie nowego kierownictwa. W spotkaniu tym brali też udział była kierownik i jego zastępca, którzy zgłosili radzie swoje niezadowolenie dotyczące decyzji o ich zwolnieniu, na co rada odpowiedziała obniżką pensji wójta.

Wyrażam swoje ubolewanie, że większość rady zamiast kierować się interesem 4 tys. pacjentów zajęła się czterogodzinnym rozważaniem na temat czy mogłem dokonać tych zmian, czy nie i dlaczego zwolniona została pani kierownik.

Niestety nikt z obecnych na Sali Narad nie pomyślał żeby chociaż zapytać byłe kierownictwo SPZOZ czy mogliby odblokować dostępy do serwerów NFZ i pozwolić na normalne funkcjonowanie placówki.

Niestety z powodu braku pomocy ze strony rady w szybkim powołaniu nowej komisji konkursowej skutki nagannego zachowania byłych pracowników możemy odczuwać jeszcze przez jakiś czas.

Wójt Gminy Malczyce
(-) Piotr Frankowski

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Miejscowy powiedział(a) Więcej
  Wchodzą do gabinetu Adasia a tam wiaderko , grabki i łopatka. Ale było radochy! 7 godzin temu.
 • Miejscowy powiedział(a) Więcej
  Sebek , dawaj kankana! 7 godzin temu.
 • Arek Gruszczyński powiedział(a) Więcej
  Pomyślimy o tym na wiosnę
  9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…

0
RAZEM