Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Kreatywni w Gminie Malczyce 2020 - konkurs rozstrzygnięty

Kreatywni w Gminie Malczyce 2020 - konkurs rozstrzygnięty

18.05. 2020

Do udziału w konkursie grantowym „Kreatywni w Gminie Malczyce 2020” zostało złożonych 8 projektów. Łącznie na ten cel zaplanowano kwotę 20 000 zł.

Z przyczyn formalnych 1 wniosek odrzucono, a po dalszej ocenie merytorycznej dofinansowanie przyznano 5 projektom:

  •  „Ekologiczne znaczy logiczne” – projekt Grupy nieformalna „Akcja Eko Malczyce” – 2 450 zł, środki zostaną wykorzystane na działania ekologiczne, w tym poprawy wizerunku chodnika na ul. Łąkowej i Klonowej, zakup lampy, efektywne zbieranie deszczówki poprzez montaż zbiorników oraz prace związane z nieużywaną kotłownią przy ul.Łąkowej.
  • „Zielona infrastruktura – Eko Przedszkolaki” – projekt Rady Rodziców Przedszkola w Malczycach –  4 000 zł, zakres projektu obejmuje budowę ogrodu deszczowego, stworzenie i zagospodarowanie terenu zielonego przy budynku Przedszkola.
  • Pobudzenie aktywności społeczeństwa i ochrona środowiska, poprawa wizerunku, estetyki i funkcjonalności poprzez czyszczenie terenu akwenu wodnego w Chomiąży z osadów dennych organicznych” – projekt Malczyckiego Stowarzyszenia Wędkarskiego „Cyprinus” – 5 000 zł, w ramach zadania zostaną wykonane prace przy akwenie wodnym w Chomiąży.
  • „Piłkochwyty na boisku sportowym w Rusku” – projekt Stowarzyszenia Klubu Sportowego „RUSKO” – 5 000 zł, środki w całości zostaną wykorzystane na zakup piłkochwytów na boisko sportowe.
  • „Remont strażnicy i dostosowanie remizy do wymogów KSRG” – projekt Ochotniczej Straży Pożarnej w Rusku – 3 550 zł, w ramach prac zostanie wykonany remont pomieszczeń.

- Warto przypomnieć, że konkurs realizowany jest w gminie Malczyce od 2015 roku. W ramach programu wspierane są projekty, które angażują mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Jest on prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej. Program polega na wsparciu finansowym przez gminę oddolnych inicjatyw społecznych mających na celu uzyskanie trwałych efektów poprawiających standardy życia, wizerunek miejscowości czy funkcjonalność istniejącej infrastruktury. Założeniem programu jest także aktywizacja mieszkańców, którzy poprzez wspólną pracę i realizację zadań, uzyskują wymierne efekty i podnoszą poziom życia społecznego. Serdecznie gratulujemy aktywności lokalnej i zaangażowania. Wszyscy wnioskodawcy wykazali się dużą pomysłowością. Dziękujemy za chęci kształtowania lepszego wizerunku wsi - informuje Gmina Malczyce.

(mpr)

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Panowie prezenty sobie wreczaja, plawia sie w samozachwycie a na Dzialkowej cala porecz drewnianego ...
Następny z przemowa starosta. Społeczność, w której żyje nazywa "zbieraniną", co za dzban. Uczciwy ...
Na pohybel - Platformie Obywatelskiej.

Lokalne ogłoszenia drobne

28.05.2020 11:45 wrote:

Sprzedam działkę budowlaną nr 138/6 położoną w Szczepanowie przy ul.Lipnickiej 16. o powierzchni 2500 m2. Działka nie jest uzbrojona. Cena …

25.05.2020 12:32 wrote:

Wynajmę 3 pokojowe mieszkanie w bloku na parterze w centrum Środy Śląskiej, umeblowane, z balkonem. Kontakt tel. 601-393-425…

22.05.2020 08:55 wrote:

mieszkanie własnościowe, pokój słoneczny, umeblowany, w mieszkaniu wszystkie media, kuchnia, łazienka, balkon.  tel. 790 618 688…

14.05.2020 06:33 wrote:

Wykonam usługi spawalnicze (płoty, bramy, schody ,konstrukcje stalowe, zabudowy, stoły itp.) Jestem mobilny więc prace mogę wykonać w ter…