sobota 02.07.2022

Imieniny: Jagody Urbana

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Malczyce czwartek, 16 wrzesień 2021 13:30


Magiczny wieczór ze słowiańską muzyką
Wczoraj w Malczycach odbył się koncert „Słowiańskie Barwy Miłości". Wydarzeniu patronowali włodarze Powiatu Średzkiego i Gminy Malczyce. 

Fot. Powiat Średzki - RFP Fot. Powiat Średzki - RFP


Koncert w Malczycach odbył się w ramach X edycji Festiwalu Romansu Polsko-Rosyjskiego. Zebranych gości powitał inicjator całego przedsięwzięcia, prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” z Legnicy dr Tadeusz Samborski, który wyjaśnił idę wspólnego muzykowania, a także wybór repertuaru.

Muzyczna uczta rozpoczęła się od przeboju z filmu „Mała Moskwa”, opowiadającego historię miłości Lidii Nowikowej do Polaka z Legnicy. Następnie zebrani poznali najpiękniejsze stare rosyjskie romanse „złotego wieku", pieśni cygańskie i uliczne, romanse czasów wojny, polskie pieśni o miłości z okresu dwudziestolecia międzywojennego, a także romanse francuskie oraz piosenki specjalnie skomponowane na festiwal. Tanga, walce, ballady i elegie  śpiewano solo, w duecie, trio i chórem. W koncert zaangażowano również publiczność.

W finałowym utworze “Gdybym miał gitarę” na scenie zaprezentowali się wszyscy artyści oraz włodarze współorganizujący malczycki koncert: Krzysztof Szałankiewicz, Grzegorz Pierzchalski i Andrzej Niemiec. Zebrani dali się ponieść emocjom i muzyce, a wspólny występ zakończył się tańcami. – Bardzo mi miło, że mogłem wesprzeć ten niepowtarzalny, trochę nostalgiczny koncert. Cieszę, że jest nas tutaj tak wiele, bo muzyka, jak wiadomo, przyciąga ludzi o dobrych sercach. Dziękuję wszystkim, dzięki którym mogliśmy się dzisiaj tutaj spotkać i spędzić miło wieczór – podsumował koncert starosta powiatu Krzysztof Szałankiewicz.

Na scenie ośrodka kultury swoje talenty wokalne zaprezentowali:

Barbara Droździńska, Stanisław Górka, Leonid Wolodko, Nadzieja Brońska, Agnieszka Babicz i Marek Ravski.

Akompaniament, instrumenty klawiszowe: Witalij Aleszkiewicz.

Akompaniament, akordeon: Petros Kirakosian.

Galę poprowadziła aktorka Aurelia Sobczak. 

Powiat Średzki - RFP

 • sołtys powiedział(a) Więcej
  Wioletta Borkowska obnażyła fałsz Gruchy, w końcu 3 godziny temu.
 • Michał powiedział(a) Więcej
  Brawo Arkadiusz Paweł i Mirek...... Reszta do wymiany..... Dupo wlaxy..... Wiola a ty już się nie wypowiadaj proszę.... 6 godzin temu.
 • Ujazd gorny powiedział(a) Więcej
  Nie było widać w górnym policji a staw był pełny aż brakowało miejsca i ludzie odjeżdżali 12 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…