niedziela 27.09.2020

Imieniny: Damiana Amadeusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Malczycki Ośrodek Kultury wizytówką gminy (foto/wideo)

Malczycki Ośrodek Kultury wizytówką gminy (foto/wideo)

24.03. 2018

Wczoraj w Malczycach świętowano otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury po remoncie. Uroczystość, połączona z konferencją prasową, odbyła się w nowo wyremontowanej sali widowiskowo - kinowej, więc na zakończenie nie mogło zabraknąć występów artystycznych.

 

- Witam bardzo serdecznie wszystkich przybyłych i bardzo dziękuję, że zdecydowaliście się dzisiejszego dnia razem z nami być w Malczycach i brać udział w tej wyjątkowej uroczystości, oficjalnego otwarcia Gminnego Ośrodka Kultury - mówił podczas wczorajszej uroczystości wójt Piotr Frankowski.

Jak wspomniał w swym wystąpieniu włodarz gminy, przebudowa GOK trwała około 4 miesiące, a kosztowała ponad 2 miliony złotych.

- Wszystko to, co dziś widzimy mogło się wydarzyć dzięki dotacji, którą otrzymaliśmy, a wcześniej dzięki uchwale Zarządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego pn. Dziedzictwo Kulturowe - podkreślał wójt.

A jest na co patrzeć, stare przypominające dawny ustrój pomieszczenia nabrały blasku, szczególnie mamy tu na myśli wspomnianą salę, która teraz śmiało może być wizytówką nie miejscowości, ale całej gminy. Nowocześnie wyposażona, "usprzętowiona", odpowiednio oświetlona oraz nagłośniona, będzie teraz służyła mieszkańcom.

- Naród pozbawiony swoich tradycji i kultury jest skazany na zagładę. Dlatego też zarówno ja, jak i pracownicy GOK oraz mieszkańcy, jesteśmy bardzo wdzięczni, że obecne władze gminy postanowiły zainwestować w malczycką kulturę - dziękowała Magdalena Kożuszko, dyrektor GOK-u. - Szanowni Państwo! To jest bardzo dobra inwestycja, która na pewno zwróci się z nawiązką - mówiła p. dyrektor dziękując wszystkim, którzy zaangażowali się w remont placówki.

W uroczystości uczestniczyli także m.in. Członek Zarządu Województwa Dolnośląksiego, Tadeusz Samborski, radni gminy Malczyce, wójtowie ościennych gmin, zastępca burmistrza Środy Śl., starosta średzki i miejscowi duchowni - ks. proboszcz Bolesław Sylwestrzak i ks. mitrat Michał Szlaga, którzy dokonali poświęcenia obiektu.

Przypominamy, że dzisiaj o godzinie 17.00, w nowo wyremontowanej sali GOK, odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego Diverso. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, w imieniu wójta i dyrektora GOK. Wstęp oczywiście wolny!

(red) fot. wk

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Autobus można też od razu nazwać CoronaCovidBus. Dzięki ... już raz na 2 tyg jak przyjdę na stadion...
zostań milicjantem i czepiaj się ludzi za brak kagańca lub sam miej go na twarzy-NIGDY trzeba być sz...
Najlepsza wizytówka Rucińskiego to te łuszczące się zdjęcia Środy na płocie kościoła.
Ruciński i szpital to jakiś śmiech na sali. Goś nie potrafi poradzić sobie że ściekiem na targowisku...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.