piątek, 18 październik 2019 21:39

Młodzi radni z Malczyc złożyli ślubowanie i wybrali prezydium

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj w Urzędzie Gminy Malczyce odbyła się pierwsza sesja młodzieżowej rady w nowym składzie. Podczas obrad, które rozpoczęły się o godz. 17:00, wójt Piotr Frankowski podziękował radnym poprzedniej kadencji za zaangażowanie w pracę oraz życzył wytrwałości w spełnianiu marzeń i dążeniu do celu.

W skład Młodzieżowej Rady Gminy Malczyce kadencji 2019-2021 wchodzi 11 członków. Młodzi radni złożyli ślubowanie oraz otrzymali zaświadczenia o wyborze, które zostały wręczone przez Marzenę Łaziuk dyrektora Szkoły Podstawowej im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach. Następnie członkowie MRGM wybrali spośród siebie prezydium. Przewodniczącym został wybrany Bartłomiej Mróz, pierwszym wiceprzewodniczącym Maja Głowacka, drugim wiceprzewodniczącym Mikołaj Urban, sekretarzem Martyna Rabiej.

Po wyborze prezydium głos zabrał opiekun MRGM Sławomir Samiec-Talar. - Chciałbym Wam wszystkim serdecznie pogratulować, podziękować i życzyć, żeby Wasze wybory w życiu, tak jak i w Młodzieżowej Radzie Gminy Malczyce, przebiegały zawsze tak sprawnie i jednogłośnie.

Na koniec wójt Piotr Frankowski pogratulował młodym radnym. - Panie przewodniczący, szanowna rado! Mam nadzieję, że wybór do Młodzieżowej Rady Gminy potraktujecie jako interesującą przygodę. Nie traktujcie tego jako obowiązek, starajcie się wyciągnąć jak najwięcej satysfakcji z działania w Młodzieżowej Radzie Gminy. Nie bójcie się prosić o wsparcie i miejcie świadomość, że zawsze z życzliwością będziemy patrzeć na wasze potrzeby i prośby, bo spośród was w przyszłości mieszkańcy gminy będą wybierać radnych, wójta. Myślę, że dobrze jest wykorzystać ten czas w taki sposób, żeby jak najlepiej się przygotować. Jeszcze raz gratuluję wam wyboru. Dziękuję bardzo.

Po wyczerpaniu porządku obrad przewodniczący zamknął I sesję Młodzieżowej Rady Gminy Malczyce.

(rol/gmal) / fot. ug

FB IMG 1571392760759

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację