wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Malczyce niedziela, 06 styczeń 2019 15:33


Orszak Trzech Króli ulicami Malczyc (zdjęcia)
Dziś ulicami Malczyc przeszedł V Orszak Trzech Króli. Uczestnicy przebrani za postacie z historii opisanej w Ewangelii Mateusza wspólnie przy dźwiękach kolęd głosili pomyślność.


Po mszy świętej w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Malczycach korowód z Trzema Królami na czele wyruszył do Betlejemskiej Szopki, aby powitać narodzonego Jezusa. Przy "żywej" szopce, Kacper, Melchior i Baltazar złożyli dary dzieciątku. Następnie wszystkich kolędników powitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, która na scenę zaprosiła organizatorów orszaku. Głos zabrał także włodarz gminy.

- Szanowni Państwo, jest mi bardzo miło dzisiaj tutaj z Państwem uczestniczyć w malczyckim piątym już Orszaku Trzech Króli. Piękna tradycja, która mam nadzieję już na stałe dzięki naszemu księdzu zagości w Malczyckiej historii. Serdecznie Państwu dziękuje, że angażujecie się, bardzo dziękuje wszystkim osobom, które pomagają w organizacji tegorocznego Orszaku Trzech Króli – powitał uczestników wójt gminny Malczyce Piotr Frankowski.

Do wspólnego odśpiewania pieśni bożonarodzeniowych zaprosił ks. mgr Bolesław Sylwestrzak -Rozpoczynamy wspólne kolędowanie z naszym chórem Miłości Dwie z Anią Łódzką, ze wszystkimi dziećmi i oczywiście Państwem - zachęcał duchowny.

W ten zimowy chłodny dzień, na wszystkich czekały gorące napoje oraz pyszne ciasta upieczone przez malczyckie gospodynie. Nie zabrakło ogniska, przy którym była okazja upieczenia kiełbasek przez głodnych wędrowców oraz chwila aby się ogrzać. Była też wata cukrowa i popcorn dla najmłodszych. 

Swoją obecność można było upamiętnić pięknym balonikiem z logiem Orszaku Trzech Króli.

(kb) / fot. kb

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. 21 minut temu.
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... 28 minut temu.
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... 32 minut temu

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…