wtorek 27.09.2022

Imieniny: Damiana Amadeusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Malczyce środa, 13 luty 2019 18:24


Oświadczenie radnej Leokadii GancarzW związku z publikacją pt. "Szkodliwa Radna?", która ukazała się dziś w mediach społecznościowych - facebook Gminy Malczyce oraz w lokalnych mediach oświadczam,że jako radna Gminy Malczyce mam pełne prawo do oceny działań kierownika SPZOZ w Malczycach, jak również innych osób pełniących funkcje publiczne, a zarządzających mieniem będącym własnością Gminy Malczyce.

W związku ze słowami Wójta, Piotra Frankowskiego, zawartymi w w/w publikacji czuję się obrażana, poniżona i wręcz odnoszę wrażenie, że wójt oraz kierownik SPZOZ próbują "kneblować" mi usta. Czyżby ich działania były aż tak kontrowersyjne, że chcą ograniczyć mi konstytucyjne prawo zadawania pytań i swobody wypowiedzi?

Jednoznacznie chcę zaprzeczyć, że brałam udział w "zamkniętym spotkaniu radnych". Jestem radną ponad 20 lat i pierwszy raz spotykam się z taką arogancją i manipulacją ze strony włodarza Gminy. Byłam radną opozycyjną wiele lat i z wieloma wójtami pracowałam, ale żaden z nich nie stosował metod tak godzących w wolność i swobodę wykonywania mandatu radnego. Organy władzy publicznej działają JAWNIE w każdej dziedzinie, a obecny wójt, chyba o tym zapomniał.

Dla mnie każde spotkanie rady w urzędzie gminy jest jawne i wszystko, co na tych spotkaniach się odbywa ma być publicznie dostępne do wglądu dla każdego mieszkańca. Oskarżanie mojej osoby, jako radnej, że jakoby moje działanie było "zagrożeniem dla interesu publicznego", jest zbyt daleko idącą nadinterpretacją niepopartą żadnymi dowodami, dlatego też żądam okazania przez wójta Piotra Frankowskiego jak i kierownika Mateusza Olkowskiego publicznego okazania dowodów moich złych intencji.

Zdaję sobie sprawę, że pisać każdy może, co chce i w jaki sposób chce, jednak wyrażam swój stanowczy sprzeciw wykorzystywaniu zajmowanych stanowisk publicznych i pieniędzy podatników dla prywatnych celów poniżania mnie w oczach opinii publicznej. Wójt również jako osoba publiczna powinien wiedzieć, że ramy swobody wypowiedzi osób publicznych (a taką jestem jako radna Rady Gminy), komentujących działalność osób wykonujących funkcje publiczne, a takimi są zarówno wójt Gminy jak i kierownik SP ZOZ, są szersze, zaś zakres dopuszczalnej krytyki, a co za tym idzie, zakres tolerowania przez takie osoby negatywnych wypowiedzi na swój temat, jest większy - wskazał na to Sąd Najwyższy.

Mając na uwadze powyższe, w swojej ponad 20-to letniej działalności społecznej, zawsze mam mam na uwadze przepis art. 23 ust. 1 oraz art. 24 ustawy o samorządzie gminnym. Zgodnie z nimi, każdy Radny obowiązany jest: kierować się dobrem wspólnoty samorządowej gminy, utrzymywać stałą więź z mieszkańcami oraz ich organizacjami, a w szczególności przyjmować zgłaszane przez mieszkańców gminy postulaty i przedstawiać je organom gminy do rozpatrzenia, brać udział w pracach rady gminy i jej komisji oraz innych instytucji samorządowych, do których został wybrany lub desygnowany.

I mimo opinii szkalujących mnie i poniżających, które głoszą wójt i kierownik SP ZOZ w Malczycach swoje obowiązki jako radnej wykonuję rzetelnie, z myślą o mieszkańcach i złożonym ślubowaniu, a efekt mojej działalność potwierdzają wygrywane przeze mnie wybory i społeczne zaufanie jakim obdarzają mnie od ponad 20 lat wyborcy - Mieszkańcy Malczyc.

Leokadia Gancarz

Radna Rady Gminy Malczyce
 • DSR powiedział(a) Więcej
  Wiem ze nie w temacie ,ale kiedy bedzie nagranie wideo z sesji rady miejskiej ktore odbylo sie 26.09 ? Czekam 21 minut temu.
 • nanana powiedział(a) Więcej
  Pewnie sam się zgłosił, bo nasi "kryminalni" zajęci ściganiem PZ i pewnie wkrótce jego też złapią, znaczy się zgłosi się! 2 godziny temu.
 • Pinokio jesteś powiedział(a) Więcej
  Piotr Żenada, wie wszystko o wszystkich. Stoi w weekend od rana do późnej nocy, liczy pasażerów, sprawdza, może nawet ich śledzi? Wie kto z... 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…