środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

„Polsko Moja”. Koncert kresowy w Malczycach

„Polsko Moja”. Koncert kresowy w Malczycach

Pt, 02.11.2018 13:46

Po dwóch latach nieobecności Kresowiaków na deskach sceny GOKu w Malczycach, mogliśmy w końcu ujrzeć długo oczekiwane koncerty wraz z oprawą taneczną.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Moc czarów podniosły bajeczne stroje ludowe młodzieży oraz chwytający za serce repertuar solistów i zespołów.

Imprezę prowadziła wspaniała Aurelia Sobczak, natomiast przybyłych gości powitał bardzo interesujący wykład pt. „Świat Kresów” w wykonaniu Tomasza Kuby Kozłowskiego.

Koncert odbył się pod patronatem członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusza Samborskiego, wójta Gminy Malczyce Piotra Frankowskiego oraz Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” w Legnicy.

W koncercie wystąpili:

 1. Zespół taneczno-śpiewaczy „Podolski kwiat” z Koziatynia, zrzeszający uczniów Polskiej Szkoły Sobotnio-Niedzielnej w Koziatyniu na Podolu.
 2. Zespół wokalny „Podolskie świderki” z Koziatynia, założony w 2011 r. przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Koziatyniu na Podolu.
 3. Barbara Twardosz – Droździńska –piosenkarka z Kobrynia, która w swoim repertuarze ma piosenki kresowe, ballady i romanse rosyjskie oraz współczesną polską muzykę rozrywkową, polskie przeboje z lat 50 i 60.
 4. Zespół „Wszystko w porządku” z Domu Polskiego w Borysowie (Białoruś} Wokalny zespół młodzieżowo – estradowy, działający przy Domu Polskim w Borysowie od 2010 r.
 5. Tomasz Kuba Kozłowski – autor – koncert poprzedzi multimedialna prezentacja wybranych aspektów kultury i historii Kresów zatytułowana „Świat Kresów”, prezentowana przez Tomasza Kubę Kozłowskiego – autora książek, kolekcjonera, znawcę tematyki kresowej, reprezentanta DSH Warszawska Inicjatywa Kresowa (WIK)
 6. Olga Kamińska – solistka z Kobrynia (Białoruś) ma za sobą udział w licznych imprezach i festiwalach.

 Gmina Malczyce / fot. Krzysztof Słobodzian

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... 24 minut temu
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 57 minut temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…