czwartek 24.09.2020

Imieniny: Gerarda Teodora

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Malczycach

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Malczycach

12.03. 2020

Dzisiaj, w godzinach porannych, odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym uczestniczyli również kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, a także przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej. Podczas spotkania omówiono sytuację związaną z pojawieniem się w Polsce koronawirusa. 

Aktualnie na terenie powiatu średzkiego nie odnotowano potwierdzonego przypadku zachorowania na COVID-19. – Obecnie 12 osób na terenie powiatu średzkiego objętych jest kwarantanną domową, natomiast 36 osób podlega nadzorowi epidemiologicznemu – tłumaczyła dyrektor średzkiej placówki sanitarno-epidemiologicznej Anna Wojtasińska-Żygadło. Dodała również, że obecnie żaden z przypadków nie został odnotowany w gminie Malczyce. Warto jednak zwrócić uwagę, że w razie zaistnienia takiej sytuacji należy zachować zdrowy rozsądek.

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów w dniach od 16 do 25 marca zostają zamknięte wszystkie placówki oświatowe (szkoły, przedszkola). W dniach 12 i 13 marca zarówno Szkoła Podstawowa im. Skarbów Dolnego Śląska, jak i Publiczne Przedszkole w Malczycach będą prowadziły działania opiekuńcze, natomiast Żłobek Publiczny „Szczęśliwe Misie” zostaje zamknięty od 12 do 25 marca.

W trosce o bezpieczeństwo

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Gminny Ośrodek Kultury w Malczycach od 12 marca zawiesza wszelkie zajęcia kulturalne i rekreacyjne, zamknięta będzie również Biblioteka Publiczna wraz z filiami. Zawieszony zostaje wynajem  i funkcjonowanie świetlic wiejskich oraz hali sportowej przy ul. Szkolnej w Malczycach.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej funkcjonuje bez zastrzeżeń, bez zmian przyjmując pacjentów. Natomiast warto pamiętać, że w przypadku podejrzenia zarażenia korona wirusem należy kontaktować się telefonicznie bezpośrednio z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Środzie Śląskiej pod numerami telefonu 71 3172 760 lub 601 738 022.

Podejście zdroworozsądkowe

– Jesteśmy świadkami trudnej sytuacji, zarówno globalnie, jak i lokalnie. Pojawienie się w Polsce koronawirusa COVID-19 wymusza na nas przestrzeganie pewnych zasad, respektowanie wszelkich zaleceń. Obecnie w gminie Malczyce nie odnotowano żadnego przypadku podejrzenia zachorowania, jednak apeluję do mieszkańców o zachowanie spokoju. Rekomendujemy zarówno stowarzyszeniom, jak i grupom sportowym, aby w okresie  najbliższych dwóch tygodni ograniczyły do minimum spotkania w grupach, także tych nieformalnych. Zgodnie z potwierdzeniem pracowników placówki sanitarno-epidemiologicznej nie ma także powodów do szturmowania sklepów w celu tworzenia zapasów żywności i środków czystości – mówi wójt Piotr Frankowski. – Zamknięcie placówek oświatowych, jak również ograniczenie zajęć kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych jest sytuacją wyjątkową, jednak wierzymy, że takie rozwiązania pozwolą zminimalizować ryzyko rozwoju koronawirusa zarówno w naszej gminie, jak i całym kraju – dodaje.

Gmina Malczyce

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
Charytatywny Wrak Race 2020

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

A kto za to płaci? Czekam na informację.
Ooo w biesiadach i przeżeraniu publicznych pieniędzy to oni są PERFEKCYJNI panowie starostowie....
Polecaj , Polecaj. I tak innego wyboru w Środzie Śląskiej nie ma.
nic za darmo się nie robi p. monika

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.