Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Malczycach

Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Malczycach

12.03. 2020

Dzisiaj, w godzinach porannych, odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, w którym uczestniczyli również kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, a także przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Środzie Śląskiej. Podczas spotkania omówiono sytuację związaną z pojawieniem się w Polsce koronawirusa. 

Aktualnie na terenie powiatu średzkiego nie odnotowano potwierdzonego przypadku zachorowania na COVID-19. – Obecnie 12 osób na terenie powiatu średzkiego objętych jest kwarantanną domową, natomiast 36 osób podlega nadzorowi epidemiologicznemu – tłumaczyła dyrektor średzkiej placówki sanitarno-epidemiologicznej Anna Wojtasińska-Żygadło. Dodała również, że obecnie żaden z przypadków nie został odnotowany w gminie Malczyce. Warto jednak zwrócić uwagę, że w razie zaistnienia takiej sytuacji należy zachować zdrowy rozsądek.

Zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów w dniach od 16 do 25 marca zostają zamknięte wszystkie placówki oświatowe (szkoły, przedszkola). W dniach 12 i 13 marca zarówno Szkoła Podstawowa im. Skarbów Dolnego Śląska, jak i Publiczne Przedszkole w Malczycach będą prowadziły działania opiekuńcze, natomiast Żłobek Publiczny „Szczęśliwe Misie” zostaje zamknięty od 12 do 25 marca.

W trosce o bezpieczeństwo

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Gminny Ośrodek Kultury w Malczycach od 12 marca zawiesza wszelkie zajęcia kulturalne i rekreacyjne, zamknięta będzie również Biblioteka Publiczna wraz z filiami. Zawieszony zostaje wynajem  i funkcjonowanie świetlic wiejskich oraz hali sportowej przy ul. Szkolnej w Malczycach.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej funkcjonuje bez zastrzeżeń, bez zmian przyjmując pacjentów. Natomiast warto pamiętać, że w przypadku podejrzenia zarażenia korona wirusem należy kontaktować się telefonicznie bezpośrednio z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Środzie Śląskiej pod numerami telefonu 71 3172 760 lub 601 738 022.

Podejście zdroworozsądkowe

– Jesteśmy świadkami trudnej sytuacji, zarówno globalnie, jak i lokalnie. Pojawienie się w Polsce koronawirusa COVID-19 wymusza na nas przestrzeganie pewnych zasad, respektowanie wszelkich zaleceń. Obecnie w gminie Malczyce nie odnotowano żadnego przypadku podejrzenia zachorowania, jednak apeluję do mieszkańców o zachowanie spokoju. Rekomendujemy zarówno stowarzyszeniom, jak i grupom sportowym, aby w okresie  najbliższych dwóch tygodni ograniczyły do minimum spotkania w grupach, także tych nieformalnych. Zgodnie z potwierdzeniem pracowników placówki sanitarno-epidemiologicznej nie ma także powodów do szturmowania sklepów w celu tworzenia zapasów żywności i środków czystości – mówi wójt Piotr Frankowski. – Zamknięcie placówek oświatowych, jak również ograniczenie zajęć kulturalnych i sportowo-rekreacyjnych jest sytuacją wyjątkową, jednak wierzymy, że takie rozwiązania pozwolą zminimalizować ryzyko rozwoju koronawirusa zarówno w naszej gminie, jak i całym kraju – dodaje.

Gmina Malczyce

 
 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Ostatnio komentowane artykuły

młodość nie wieczność skomentował/a Jazda na "pełnym gazie" uprzykrza życie mieszkańcom (list)
w życiu ważna jest pasja i te młode osoby ja realizują nie potrzebnie państwo wylewacie fale hejtu na nich, cz...
Dokładnie pies na smyczy mały czy duży. Chodzą dwie Panie po Środzie z 3 psami zawsze bez smyczy! Zwrócenie im...
Kos ioły na wioskach.. plaga zgrupowań... nie mozna na prawde zostać w domach i sie pomodlic.. wracalem z apte...

Lokalne ogłoszenia drobne

01.04.2020 09:09 wrote:

  Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legityma…

31.03.2020 17:20 wrote:

Oferuję wiercenie studni głębinowej do 30 metrów. Metoda płuczkowa. Środa Śląska i okolice. Wiecej informacji pod nr 530836378.…

22.03.2020 14:24 wrote:

-Witam państwa zwracam się z prośba do wasz o pomoc ja wiem ze każdy pracuje by mieć wiem ze nie powinienem tak zebrać panuje wirus każdy p…