niedziela 07.03.2021

Imieniny: Tomasza Felicyty

Sesja w Malczycach – wójt po raz kolejny z absolutorium

Sesja w Malczycach – wójt po raz kolejny z absolutorium

Cz, 02.07.2020 18:36

30 czerwca odbyła się sesja Rady Gminy Malczyce, podczas której rada udzieliła wójtowi gminy Malczyce Piotrowi Frankowskiemu absolutorium z wykonania budżetu gminy za 2019 rok. Rada zatwierdziła również sprawozdanie z wykonania budżetu wcześniej pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową we Wrocławiu.W sprawozdaniu podsumowane zostały wszystkie zadania realizowane ustawowo przez gminę, czyli utrzymanie oświaty, pomoc społeczna, gospodarka komunalna, kultura i sport, bieżąca obsługa administracyjna i podatkowa ludności, a także zaangażowanie inwestycyjne.

Ważnym punktem obrad, który poprzedził udzielenie absolutorium była debata nad raportem o stanie gminy za 2019 rok, która zakończyła się udzieleniem wójtowi gminy wotum zaufania.

Warto podkreślić, że wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski, zarówno w obecnej, jak poprzedniej kadencji 2014-2018 rokrocznie otrzymywał absolutorium za swoje działania od rady.

Podczas sesji wójt w kilku słowach podsumował rok 2019, który był kolejnym rokiem ciężkiej i intensywnej pracy władz samorządowych. Podziękował radnym oraz współpracownikom za konsekwentną pracę na rzecz lokalnej społeczności, bez których, jak stwierdził, nie byłoby możliwe zrealizowanie wielu przedsięwzięć.

- Cieszę się, że pomimo tak wielu trudności jakie piętrzą się przed tak małymi i biednymi, jak nasz, samorządami, potrafimy konsekwentnym działaniem dokonywać wielkich rzeczy. Dumny jestem ze swoich współpracowników, bo udało mi się zgromadzić wokół Malczyc grupę wspaniałych ludzi, którzy często bezinteresownie jak i również w ramach pełnionych obowiązków, pomagają mi realizować trudne i ambitne cele. Osobiście odczuwam wielką satysfakcję z osiągnięć naszej małej Ojczyzny oraz napawa mnie radością, każdy nawet najmniejszy sukces, każdego mieszkańca który odbieram jak własny, bo wszyscy razem jesteśmy autorami zmian zachodzących wokół nas – podsumował wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Gmina Malczyce
powrót na górę
 • kibic v2 powiedział(a) Więcej
  Transmisja zrealizowana dzięki wsparciu gminy => 237 000,00 PLN to 75,95% wartości całego projektu =>... 14 minut temu.
 • Kibic powiedział(a) Więcej
  Proszę, przestań komentować ? 23 minut temu
 • Ho Ho powiedział(a) Więcej
  Bardzo mnie to boli , że ten amator Woytek pisze o historii Środy Ślaskiej i Polski. A historycy z... 3 godziny temu.
 • Mordo powiedział(a) Więcej
  Ależ bardzo wyraźnie mówi Pan, który z nich według Pana ma rację. Przykre, że w tych czasach obywatele... 3 godziny temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Mimo to sugerujesz, że "maseczka bez filtra noszona dłużej niż 1 godzinę szkodzi",  mówisz też "po co... 3 godziny temu.
 • Grzegorz powiedział(a) Więcej
  Dokładnie dwóch dr opiera swoje wypowiedzi na podstawie badań naukowych i ja nie wypowiadam się który ma... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Malczyce

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …