poniedziałek 10.08.2020

Imieniny: Bogdana Borysa

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Sesja w Malczycach – wójt po raz kolejny z absolutorium

Sesja w Malczycach – wójt po raz kolejny z absolutorium

02.07. 2020

30 czerwca odbyła się sesja Rady Gminy Malczyce, podczas której rada udzieliła wójtowi gminy Malczyce Piotrowi Frankowskiemu absolutorium z wykonania budżetu gminy za 2019 rok. Rada zatwierdziła również sprawozdanie z wykonania budżetu wcześniej pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową we Wrocławiu.

W sprawozdaniu podsumowane zostały wszystkie zadania realizowane ustawowo przez gminę, czyli utrzymanie oświaty, pomoc społeczna, gospodarka komunalna, kultura i sport, bieżąca obsługa administracyjna i podatkowa ludności, a także zaangażowanie inwestycyjne.

Ważnym punktem obrad, który poprzedził udzielenie absolutorium była debata nad raportem o stanie gminy za 2019 rok, która zakończyła się udzieleniem wójtowi gminy wotum zaufania.

Warto podkreślić, że wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski, zarówno w obecnej, jak poprzedniej kadencji 2014-2018 rokrocznie otrzymywał absolutorium za swoje działania od rady.

Podczas sesji wójt w kilku słowach podsumował rok 2019, który był kolejnym rokiem ciężkiej i intensywnej pracy władz samorządowych. Podziękował radnym oraz współpracownikom za konsekwentną pracę na rzecz lokalnej społeczności, bez których, jak stwierdził, nie byłoby możliwe zrealizowanie wielu przedsięwzięć.

- Cieszę się, że pomimo tak wielu trudności jakie piętrzą się przed tak małymi i biednymi, jak nasz, samorządami, potrafimy konsekwentnym działaniem dokonywać wielkich rzeczy. Dumny jestem ze swoich współpracowników, bo udało mi się zgromadzić wokół Malczyc grupę wspaniałych ludzi, którzy często bezinteresownie jak i również w ramach pełnionych obowiązków, pomagają mi realizować trudne i ambitne cele. Osobiście odczuwam wielką satysfakcję z osiągnięć naszej małej Ojczyzny oraz napawa mnie radością, każdy nawet najmniejszy sukces, każdego mieszkańca który odbieram jak własny, bo wszyscy razem jesteśmy autorami zmian zachodzących wokół nas – podsumował wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Gmina Malczyce

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Franek odłóż swoje pióro i do boju,
twoja ręka pasuje do wideł i do gnoju!

This comment was minimized by the moderator on the site

psy szczekają a karawana idzie dalej ........ gratuluję wójcie

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Nikt nie przebije biedronki
Biedronki nikt nie przebije
Bohdan Urbankowski - Gniazdo Polskie. Wydawnictwo Biały Kruk. Wspaniałe eseje o Polsce i Polakach. G...
100%%%popieram. Brakuje nazista rządzącym przy****sow do zakładania ludziom pampersów na twarz......

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…