środa 20.01.2021

Imieniny: Fabiana Sebastiana

SPZOZ Malczyce zarejestrowany do udziału w narodowym programie szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

SPZOZ Malczyce zarejestrowany do udziału w narodowym programie szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2

Pt, 11.12.2020 10:52

W ostatnich dniach, wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski rozmawiał z kierownikiem przychodni Mateuszem Olkowskim o rejestracji SPZOZ w Malczycach do narodowego programu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.Kierownik przychodni szeroko zrelacjonował stopień zaangażowania w proces przystąpienia do programu oraz stan przygotowań malczyckiej placówki wynikających z wymogów NFZ stawianych ośrodkom chcącym uczestniczyć w szczepieniach. Rozpatrywanie wniosków potrwa do 17 grudnia 2020 r.

Placówki, które pozytywnie przejdą weryfikację, otrzymają elektroniczne potwierdzenie i zostaną dołączone do programu. Znajdą się także na wykazach prowadzonych przez Dyrektorów Oddziałów Wojewódzkich Funduszy przy udziale Wojewodów. Przewidywany, orientacyjny początek akcji szczepień to 2-3 kwartał stycznia 2021 roku.

Tematem spotkania były również sprawy bieżące przychodni, a szczególnie analiza obecnej sytuacji epidemiologicznej na terenie gminy. Dyskutowano na temat funkcjonowania przychodni, bezpieczeństwa pracowników i lekarzy oraz dostępności usług medycznych dla pacjentów. Przypomnijmy, że do naszej przychodni w ramach POZ należy ok. 4300 pacjentów.

- Bardzo dziękuję całemu personelowi SPZOZ i kierownictwu za poświęcenie i oddanie w ramach funkcjonowania naszej przychodni. W sytuacji kiedy stawką jest zakażenie covid- 19, często to właśnie personel medyczny stając na pierwszej linii kontaktu, stawia na szali swoje własne zdrowie i życie za co my mieszkańcy jesteśmy bardzo wdzięczni. W następnych tygodniach przed naszą malczycką służbą zdrowia kolejne trudne zadanie, bo jeżeli zostaniemy pozytywnie zweryfikowani przez NFZ to przystąpimy do szczepień, do których nasz personel medyczny z pewnością zostanie dobrze przygotowany – podsumowuje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

Gmina Malczyce

dsc 0481
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Jan powiedział(a) Więcej
  Ksiażki leżaly sobie spokojnie w szafie dzialu promocji Urzedu Miejskiego. Spokojnie -  jak to w dziale promocji. 2 godziny temu.
 • Ala powiedział(a) Więcej
  Zgadzam sie!
  A grunty jakie drogie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 3 godziny temu.
 • Duduś powiedział(a) Więcej
  Ksiażka zostala wydana w 2012r i do 2019 leżala sobie w szafie za jakimiś papierami. Ja ją kupilem 2013 za... 5 godzin temu.
 • Jarek powiedział(a) Więcej
  Ototo to to dokładnie też brak mówię,chytry traci podwójnie jak się idzie od dołu ulicą Legnicką to... 5 godzin temu.
 • Rocznik 62 powiedział(a) Więcej
  Do Dudi. Ja ją dostałem za darmo...... 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM