poniedziałek 08.03.2021

Imieniny: Beaty Wincentego

Tragedia w Malczycach. Spalił się dom jednorodzinny

Tragedia w Malczycach. Spalił się dom jednorodzinny

Pt, 22.01.2021 19:09

W dzisiejszym pożarze w Malczycach, dom jednorodzinny przy ul. Mazurowickiej został niemal całkowicie spalony.- W budynku przebywały trzy osoby, które opuściły go samodzielnie. Nie wiem czy to w trakcie ewakuacji, czy próby gaszenia, jedna z osób, mężczyzna, doznał poparzenia górnych dróg oddechowych i został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Druga osoba jest pod opieką zespołu ratownictwa medycznego, z tym, że nie ma to związku z tym zdarzeniem - mówi komendant powiatowy PSP w Środzie Śląskiej bryg. mgr inż. Marek Wawrejko.

Pożar rozpoczął się najprawdopodobniej na poddaszu. Budynek pokryty blachodachówką został w znacznym stopniu zniszczony. - Strop drewniany jest bardzo mocno naruszony. Co prawda dach się jeszcze trzyma, ale niemal wszystkie elementy konstrukcyjne są nadpalone. Blacha na dachu, albo na skutek pożaru się zdeformowała, albo strażacy zapewniając sobie dostęp nacinali jej konstrukcję - wyjaśnia komendant Wawrejko. - W akcji bierze udział ok.10 zastępów strażackich, w tym dwa spoza powiatu średzkiego, które powoli są wycofywane - dodaje.

Jak informuje komendant w pierwszym etapie działań gaśniczych był problem z wodą, który szybko został opanowany. Przedstawiciele ZUK Malczyce dojechali na miejsce i podnieśli ciśnienie w sieci hydrantowej.

Obecnie trwa dogaszanie pożaru i sprzątanie.

Na pomoc poszkodowanym!

Obecnie gmina Malczyce czyni starania w zapewnieniu lokalu zastępczego dla poszkodowanej rodziny.

Pilnie potrzebne są też rzeczy: odzież i obuwie (dla kobiety i mężczyzny), koce, pościel, ręczniki, środki czystości, żywność..., które można przekazać sołtysowi Malczyc (ul. Krótka 4).

Link do strony sołectwa: https://www.facebook.com/So%C5%82ectwo-Malczyce-1725662297579378

 

(rol) / fot. dw
powrót na górę
 • Chor powiedział(a) Więcej
  Skąd oni biorą te cyfry? W latach 1944- 1956 wydano ogółem ok. 15 000 wyroków śmierci z czego wykonano... 43 minut temu
 • Chor powiedział(a) Więcej
  To o co walczyli, a to co wywalczyli to tak jakby dwie różne sprawy. Żołnierz który wstawał z błota pod... 2 godziny temu.
 • Chor powiedział(a) Więcej
  Bandytów w ogóle należy piętnować, a nie nazywać ich żołnierzami i nagradzać za zbrodnie gwałty i... 2 godziny temu.
 • Marian powiedział(a) Więcej
  Nakazy sanitarne są dla ochrony mieszkańców.Niestety są egoiści,którzy umyślą tylko o sobie. Tych... 11 godzin temu.
 • Grażyna powiedział(a) Więcej
  Lepiej nie pytać włascicieli poniemieckich willi i grodów o ich rodziców czy dziadków.Dzisiaj też jedni... 11 godzin temu.
 • Grażyna powiedział(a) Więcej
  Kto nie szanuje Polskiego rządu Pana M.Morawieckiego ten musi płacić. 11 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Malczyce

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …