sobota 16.01.2021

Imieniny: Marcelego Włodzimierza

Wnioski wspólnot mieszkaniowych w ramach rewitalizacji po wstępnej ocenie formalnej

Wnioski wspólnot mieszkaniowych w ramach rewitalizacji po wstępnej ocenie formalnej

Cz, 15.10.2020 12:43

2020 to pierwszy rok, w którym rok wójt gminy Malczyce ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji na przeprowadzenie robót budowlanych polegających na remoncie lub przebudowie oraz prac konserwatorskich i prac restauratorskich w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji gminy Malczyce.Jest to pierwszy nabór umożliwiający udzielanie finansowego wsparcia w postaci dotacji celowych z budżetu gminy na wykonanie prac budowlanych w budynkach niewpisanych do rejestru zabytków. Ustawa o rewitalizacji jest jednym z pierwszych narzędzi urbanistycznych, umożliwiających w polskim porządku prawnym dotowanie prac przy nieruchomościach, które nie są wpisane do rejestru zabytków. Gmina Malczyce wykorzystuje to narzędzie dzięki temu, że opracowała w 2016 roku Gminny Program Rewitalizacji.

Nabór wniosków w ramach procesu rewitalizacji cieszył się dużym zainteresowaniem przede wszystkim wspólnot mieszkaniowych, które z reguły nie dysponują wystarczającym wkładem własnym pozwalającym na zrealizowanie robót budowlanych w ich budynku mieszkalnym. Partycypacja gminy w wysokości do 50% w kosztach prac lub robót budowlanych jest doskonałą okazją poprawy struktury technicznej, a tym samym poprawy wizerunku gminy.

Nabór 2020 trwał 26 dni, wpłynęło 11 wniosków. Cztery z nich zostały odrzucone z przyczyn formalnych, pozostali wnioskodawcy zostali poproszeni o korektę i uzupełnienie wniosków.

Wspólnoty mieszkaniowe, w ramach zgłoszonych przez siebie zadań, wnioskowały o środki głównie na wymianę pokrycia dachowego, ale również na wykonanie drenażu wokół budynku i izolację ścian.

Zgodnie z zasadami naboru rozstrzygnięcie nastąpi po uchwaleniu przez Radę Gminy budżetu na kolejny rok. Czekamy więc na efekty końcowe.

Informacja gminy Malczyce
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Piotrek powiedział(a) Więcej
  Żeby nie było tak  jak w WUM Warszawa najpierw po układach i znajomosciachpedały,celebryci,ubecy itp i... 11 godzin temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :silly: 11 godzin temu.
 • anonimowy powiedział(a) Więcej
  :cheer: 11 godzin temu.
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Ojciec powinni najpierw pociągnąć do odpowiedzialności winnych zorganizowania całego tego cyrku z pseudo... 12 godzin temu.
 • Fikus powiedział(a) Więcej
  Tak to wyglada, że włodarzom miasta i powiatu wszystko jedno , czy jest tu schludnie czy byle jak.... 15 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM