piątek 30.10.2020

Imieniny: Zenobii Przemysława

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wnioski wspólnot mieszkaniowych w ramach rewitalizacji po wstępnej ocenie formalnej

Wnioski wspólnot mieszkaniowych w ramach rewitalizacji po wstępnej ocenie formalnej

15.10. 2020

2020 to pierwszy rok, w którym rok wójt gminy Malczyce ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji na przeprowadzenie robót budowlanych polegających na remoncie lub przebudowie oraz prac konserwatorskich i prac restauratorskich w odniesieniu do nieruchomości niewpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji gminy Malczyce.

Jest to pierwszy nabór umożliwiający udzielanie finansowego wsparcia w postaci dotacji celowych z budżetu gminy na wykonanie prac budowlanych w budynkach niewpisanych do rejestru zabytków. Ustawa o rewitalizacji jest jednym z pierwszych narzędzi urbanistycznych, umożliwiających w polskim porządku prawnym dotowanie prac przy nieruchomościach, które nie są wpisane do rejestru zabytków. Gmina Malczyce wykorzystuje to narzędzie dzięki temu, że opracowała w 2016 roku Gminny Program Rewitalizacji.

Nabór wniosków w ramach procesu rewitalizacji cieszył się dużym zainteresowaniem przede wszystkim wspólnot mieszkaniowych, które z reguły nie dysponują wystarczającym wkładem własnym pozwalającym na zrealizowanie robót budowlanych w ich budynku mieszkalnym. Partycypacja gminy w wysokości do 50% w kosztach prac lub robót budowlanych jest doskonałą okazją poprawy struktury technicznej, a tym samym poprawy wizerunku gminy.

Nabór 2020 trwał 26 dni, wpłynęło 11 wniosków. Cztery z nich zostały odrzucone z przyczyn formalnych, pozostali wnioskodawcy zostali poproszeni o korektę i uzupełnienie wniosków.

Wspólnoty mieszkaniowe, w ramach zgłoszonych przez siebie zadań, wnioskowały o środki głównie na wymianę pokrycia dachowego, ale również na wykonanie drenażu wokół budynku i izolację ścian.

Zgodnie z zasadami naboru rozstrzygnięcie nastąpi po uchwaleniu przez Radę Gminy budżetu na kolejny rok. Czekamy więc na efekty końcowe.

Informacja gminy Malczyce

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Wy już nas odpowiednio potraktowaliście przy urnach wyborczych.
To już nie aktualne Pinokio zamknął cmentarze do 2 listopada
Wy młodzi się bawicie.. A nam chodzi o życie. Tak jak wy nas teraz traktujecie. Tak was kiedyś potr...
Koniecznie te laptopy bo jak radni przyjdą na sesję to wirus skoczy i co wtedy? Nie ma co oszczędza...

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2020 22:15 wrote:

szukam pracy . mężczyzna lat 36 prawo jazdy kat b uprawnienia na suwnice utd uprawnienia na wózki widłowe utd .dyspozycyjny bez nalogów pod…

22.10.2020 21:05 wrote:

Sroda Slaska ul. Skłodowskiej Curie -znaleziono młoda kotkę z białym brzuszkiem. Bardzo przyjazna. tel. 690282606 …

18.10.2020 18:20 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przed i powojenne, w każdym stanie, bez s…

13.10.2020 08:55 wrote:

S k u p u j ę ~ A n t y k i ~ płacę Gotówką - zadzwoń - kupię Antyki ! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Plater…

Artykuły sponsorowane

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.