poniedziałek 28.09.2020

Imieniny: Luby Waclawa

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Wójt gminy Malczyce z wizytą w siedzibie firmy General Electric

Wójt gminy Malczyce z wizytą w siedzibie firmy General Electric

03.09. 2020

Wizyta poświęcona była wspólnemu przedsięwzięciu mającemu na celu odtworzenie linii kolejowej prowadzącej ze stacji PKP do portu rzecznego oraz stoczni MALBO.

- Od ponad półtora roku próbujemy razem z firmą GE, ARAW, FABICO, MALBO, DOZAMEL doprowadzić do odbudowy toru kolejowego należącego do firmy PKP. Tor ten jest strategiczną inwestycją związaną z rozwojem oraz funkcjonowaniem portu oraz stoczni należącej do nas, a dzierżawionej przez spółkę MALBO z Wrocławia. Już dzisiaj posiadamy deklarację wielu firm, które chciałyby i skorzystałyby z tej bocznicy jako źródła transportu dla swoich dostaw lub wysyłek swoich produkcji. Firma GE jest najlepszym przykładem, gdyż port Malczyce jest dla nich szansą na intensywniejszy rozwój i znaczną poprawę bilansu finansowego. Chcieliby, właśnie z portu w Malczycach, drogą wodną, na barkach transportować swoje generatory w różne miejsca świata. Oczywiście z rozwoju przedsiębiorczości na terenie portu i stoczni skorzystają wszyscy mieszkańcy gdyż to oznacza więcej miejsc pracy oraz większe wpływy podatkowe do kasy budżetu, dlatego bardzo nam zależy aby porozumieć się z PKP w tej kwestii – komentuje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

General Electric to amerykańska firma, która działa w Polsce od 1992 r. GE wciąż rozszerza swoją działalność w naszym kraju. Przedstawiciele firmy podkreślają, że po tylu latach jest to już praktycznie polska firma, która produkuje zarówno na potrzeby naszego rynku, jak i rynków zagranicznych. GE zatrudnia w Polsce 7300 pracowników w 8 zakładach produkcyjnych. Swoje oddziały ma w Warszawie, Elblągu, Zielonce, Łodzi, Bielsku-Białej (dwie fabryki) i Krakowie, a na Dolnym Śląsku w Kłodzku i właśnie we Wrocławiu.

Obecnie we wrocławskiej fabryce General Electric budowane są generatory energii sprzedawane na cały świat. Firma wysyłała je już do Szwecji, Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii, Malezji, Indii czy Tajlandii. Rocznie we Wrocławiu powstaje 40 takich generatorów. Przy ich tworzeniu pracuje ponad 1000 osób. Dolnośląska fabryka wysyła swoje urządzenia w świat drogą morską. Jednostki ważące prawie 500 ton dostarczane są drogą kolejową.

Przypomnijmy, że firma GE wraz z Lufthansą otworzyły fabrykę pod Środą Śląską, która  zajmuje się serwisowaniem silników samolotowych. – Spółka XEOS, jest wyjściem naprzeciw współczesnym wyzwaniom. Jest to bardzo dobry przykład współdziałania i  współpracy dwóch firm, aby móc tworzyć wspólne projekty.

(gmal) / fot. https://www.wroclaw.pl

ge power wroclaw 2

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Malczycki szczyt hipokryzji - sprzedać port za psie pieniądze i lansować się na jego rozwoju. To już nie jest przypadek, to już stan umysłu.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Najnowsze komentarze

Większej ścierki jak ty Kowal. to już być nie może.
Jeżeli by Żołnierze Wyklęci zaniechali walki. To by nie przegrali. - Lecz poddali się. I odtąd by ...
znalem takiego jednego,dobrze sie zapowiadal,chcial naprawde ludziom pomagac,czul powolanie i misje ...
Dzięki tak fantastycznym zawodniczką Sroda Slaska to nie tylko kropka na mapie , mamy powód do dumy ...

Lokalne ogłoszenia drobne

22.09.2020 08:10 wrote:

KUPUJĘ za Gotówkę - różne ANTYKI - SKUP ANTYKÓW / STAROCI - SZYBKI KONTAKT - ! -Interesują mnie starodawne: Obrazy, Obrazki, Ikony, Witraże…

18.09.2020 07:11 wrote:

Polskie i Zagraniczne przedwojenne z czasów wojny oraz zaraz powojenne wojskowe i nie tylko różne odznaczenia,odznaki,medale,mundury,rogaty…

16.09.2020 09:43 wrote:

Wynajmę lokal użytkowy z witrynami o pow. 64 m2 na nowym osiedlu Leśmiana w Brzegu Dolnym. Atrakcyjne sąsiedztwo i lokalizacja. 607462503…

04.09.2020 15:18 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, KOLEKCJI - GOTÓWKA - SZYBKI KONTAKT ! Z Mebli interesują mnie m.in.: antyczne Stolik…

Koronawirus / statystyki:

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.