niedziela 17.01.2021

Imieniny: Antoniego Jana

Wójt gminy Malczyce z wizytą w siedzibie firmy General Electric

Wójt gminy Malczyce z wizytą w siedzibie firmy General Electric

Cz, 03.09.2020 17:36

Wizyta poświęcona była wspólnemu przedsięwzięciu mającemu na celu odtworzenie linii kolejowej prowadzącej ze stacji PKP do portu rzecznego oraz stoczni MALBO.- Od ponad półtora roku próbujemy razem z firmą GE, ARAW, FABICO, MALBO, DOZAMEL doprowadzić do odbudowy toru kolejowego należącego do firmy PKP. Tor ten jest strategiczną inwestycją związaną z rozwojem oraz funkcjonowaniem portu oraz stoczni należącej do nas, a dzierżawionej przez spółkę MALBO z Wrocławia. Już dzisiaj posiadamy deklarację wielu firm, które chciałyby i skorzystałyby z tej bocznicy jako źródła transportu dla swoich dostaw lub wysyłek swoich produkcji. Firma GE jest najlepszym przykładem, gdyż port Malczyce jest dla nich szansą na intensywniejszy rozwój i znaczną poprawę bilansu finansowego. Chcieliby, właśnie z portu w Malczycach, drogą wodną, na barkach transportować swoje generatory w różne miejsca świata. Oczywiście z rozwoju przedsiębiorczości na terenie portu i stoczni skorzystają wszyscy mieszkańcy gdyż to oznacza więcej miejsc pracy oraz większe wpływy podatkowe do kasy budżetu, dlatego bardzo nam zależy aby porozumieć się z PKP w tej kwestii – komentuje wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

General Electric to amerykańska firma, która działa w Polsce od 1992 r. GE wciąż rozszerza swoją działalność w naszym kraju. Przedstawiciele firmy podkreślają, że po tylu latach jest to już praktycznie polska firma, która produkuje zarówno na potrzeby naszego rynku, jak i rynków zagranicznych. GE zatrudnia w Polsce 7300 pracowników w 8 zakładach produkcyjnych. Swoje oddziały ma w Warszawie, Elblągu, Zielonce, Łodzi, Bielsku-Białej (dwie fabryki) i Krakowie, a na Dolnym Śląsku w Kłodzku i właśnie we Wrocławiu.

Obecnie we wrocławskiej fabryce General Electric budowane są generatory energii sprzedawane na cały świat. Firma wysyłała je już do Szwecji, Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii, Malezji, Indii czy Tajlandii. Rocznie we Wrocławiu powstaje 40 takich generatorów. Przy ich tworzeniu pracuje ponad 1000 osób. Dolnośląska fabryka wysyła swoje urządzenia w świat drogą morską. Jednostki ważące prawie 500 ton dostarczane są drogą kolejową.

Przypomnijmy, że firma GE wraz z Lufthansą otworzyły fabrykę pod Środą Śląską, która  zajmuje się serwisowaniem silników samolotowych. – Spółka XEOS, jest wyjściem naprzeciw współczesnym wyzwaniom. Jest to bardzo dobry przykład współdziałania i  współpracy dwóch firm, aby móc tworzyć wspólne projekty.

(gmal) / fot. https://www.wroclaw.pl

ge power wroclaw 2
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Ludwig XIV9 powiedział(a) Więcej
  Dobra rada. Jezeli nie masz nic do pwiedzenia. Nie ogłaszaj tego światu.  25 minut temu.
 • Jak powiedział(a) Więcej
  Jest kryzys bo ludzie zaczęli sami gotować.  2 godziny temu.
 • Jean powiedział(a) Więcej
  Opowiadanie legend i przypominanie faktów to najlepszy sposób nauki o ziemi Średzkiej Śląskiej. 3 godziny temu.
 • Jean powiedział(a) Więcej
  Rządy ludzi z platformy obywatelskiej , grożniejsze od pandemii covid. 4 godziny temu.
 • Anka powiedział(a) Więcej
  To moze sama sie przejdż i zrób coś dla swojej mamy, a nie tylko zrzędzić potrafisz !!!!! 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayFrom: 17.01.2021 20:00 CET Until: 18.01.2021 09:00 CETpolski: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -15°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h. Spodziewaj się utrudnień. Niska temperatury powietrza może stanowić zagroże... więcej informacji.

0
RAZEM