środa 29.11.2023

Imieniny: Błażeja Saturnina

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Malczyce środa, 11 październik 2023 13:20


Wyjątkowa ekopracownia powstała w szkole w Malczycach

Skomentuj50 tys. złotych pozyskali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Malczycach na realizację projektu pn. "Ekopracownia – zielone serce szkoły".


Fot. mpr Fot. mpr


Nauczyciele naszej szkoły odpowiedzieli na możliwość złożenia wniosku i pozyskania dotacji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej- część pn. „Ekopracownia – zielone serce szkoły”. Nasza szkoła otrzymała 50 000 zł na stworzenie ekopracowni.

Pomysł pracowni opiera się na radykalnej zmianie aranżacji wnętrza. Innowacją w urządzeniu ekopracowni jest stworzenie minilaboratorium, czyli w praktyce stanowisk badawczych, zaopatrzenie sali w takie wyposażenie, które pozwoli na stosowanie innowacyjnych metod, form, treści w zdobywaniu wiedzy i umiejętności przyrodniczo-ekologicznych przez wszystkich uczniów szkoły. W sali będą odbywać się prelekcje, spotkania z ekspertami, pokazy, konkursy, lekcje otwarte.  Projekt obejmuje wiele zadań włączających do pracy wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i inne podmioty z terenu gminy. Zakupione pomoce zostaną wykorzystane do rozwijania pasji, zainteresowań, prowadzenia doświadczeń i badań w terenie. Nowoczesna i atrakcyjna sala, bogaty zasób pomocy dydaktycznych zachęci uczniów do udziału w konkursach, akcjach i imprezach o tematyce ekologicznej.

Ekopracownia zapewni uczniom nie tylko atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy, ale i prezentacji interesujących ich tematów związanych ze środowiskiem przyrodniczym i propagowaniem wiedzy ekologicznej. Działania związane z projektem upowszechnią wśród uczniów postępowanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, przestrzeganie zasad zachowania na terenach chronionych, podejmowanie zadań proekologicznych, dbanie o własne zdrowie. Uwrażliwią na piękno przyrody, w tym  własnego regionu. Nauczą rozpoznawania i wskazywania zagrożeń dla środowiska naturalnego wynikających z działalności człowieka, a także zagrożeń dla człowieka wypływających ze środowiska.

W ramach realizacji projektu ze środków własnych wyremontowaliśmy salę. Natomiast z dotacji zakupiliśmy wyposażenie ( meble, stoliki, krzesełka), atrakcyjne pomoce dydaktyczne, mikroskopy, sprzęt elektroniczny, ( monitor interaktywny, drukarkę, laptopa), zestawy do badania gleby, powietrza, preparaty zoologiczne, biologiczne, zgniatarkę do butelek plastikowych, materiały biurowe, dekoracje. Autorkami nagrodzonego projektu są panie: M. Przybycień i M. Gruca, A. Iwaszko. Koordynatorem projektu została pani Iwona Woźniakowska.

(mpr)

1697017392721 5 3748 1942 ekopracownia logo zestaw

 

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

eko006groszek

stihl

Nie przegap tych artykułów.