list | artykuł | zdjęcia
    Dział: Malczyce wtorek, 26 lipiec 2022 12:32


Wyjątkowy mural na remizie OSP Chomiąża


Wyjątkowy mural powstał w miniony weekend na budynku remizy strażackiej w Chomiąży. To pierwszy tego typu projekt w gminie Malczyce, ale już teraz wiadomo, że nie ostatni.




Fot. OSP Chomiąża [FB] Fot. OSP Chomiąża [FB]


Skomentuj

Grafika, która pojawiła się na ścianie budynku OSP w Chomiąży, przedstawia strażaka wychodzącego z płonącego budynku. Projekt zrealizowała pochodząca z Ukrainy, a od jakiegoś czasu mieszkająca w Malczycach, Iryna Romanczuk. - Za sfinansowanie muralu dziękujemy Pani Przewodniczącej Rady Gminy Monice Krzywdzińskiej, Prezesowi OSP Chomiąża Jerzemu Krzywdzińskiemu oraz dh Arturowi Krakowiakowi. Dziękujemy wszystkim strażakom za poświęcony czas i zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym, mural niech przypomina o ich ciężkiej pracy i poświęceniu - napisała jednostka OSP z Chomiąży na swoim facebook’u.

Wkrótce na terenie gminy powstanie także kolejny mural, tym razem w Malczycach. Poinformował o nim wójt Andrzej Niemiec. - Motywy będą bajkowe, a ściana, która będzie pomalowana, to ta przy samym parku linowym w Malczycach. Właściciel budynku się zgodził. MUK obiecał przygotować ścianę, a panie ze żłobka wymalować motywy baśniowe. Będzie kolorowo i wesoło - napisał włodarz.

OLO


Google News Logo

Obserwuj nas w Google News!

Dodaj nas do ulubionych źródeł.


 

Artykuły w kategorii:


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Reklamuj się tu - u siebie. Jak sąsiedzi.