środa 20.01.2021

Imieniny: Fabiana Sebastiana

Wykonawca nie wywiązał się z umowy budowy świetlicy w Rusku

Wykonawca nie wywiązał się z umowy budowy świetlicy w Rusku

Wt, 15.12.2020 10:02

Z początkiem roku 2020 gmina Malczyce przystąpiła do ogłoszenia przetargów na budowę dwóch świetlic wiejskich: w Mazurowicach i Rusku.Przeprowadzono, aż cztery postępowania przetargowe, odrębnie na budowę świetlicy w Mazurowicach i Rusku. Proces wyłaniania wykonawców trwał kilka miesięcy, ale przyniósł oczekiwany rezultat, wartość zamówień miedzy pierwszym postępowaniem o udzielenie zamówienia, a ostatnim była łącznie, aż o ponad 700 tys. niższa przy dwóch świetlicach.  

Obydwie inwestycje planowano oddać do użytku mieszkańcom pod koniec bieżącego roku. O ile prace przy budowie świetlicy wiejskiej w Mazurowicach są na etapie odbioru końcowego, to zupełnie inaczej wygląda sytuacja przy budowie świetlicy w miejscowości Rusko. Tam inwestycja zatrzymała się po wykonaniu ścian zewnętrznych parteru oraz wylaniu stropu łącznie ze schodami wewnątrz budynku. Wykonawca prac miał tak dalece idące opóźnienia w wykonaniu robót, że gmina Malczyce podjęła decyzję o odstąpieniu od zawartej umowy.

Obecnie przeprowadzane są prace rozliczeniowe stanu bieżącego inwestycji. Po całkowitym rozliczeniu się z firmą, ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie nowego wykonawcy i tym samym  dokończenie realizacji budowy świetlicy wiejskiej w Rusku. Nastąpi to najpóźniej na początku przyszłego roku.

Przypominamy, że budowa świetlic wiejskich w Mazurowicach i Rusku możliwa jest przede wszystkim dzięki dofinansowaniu projektu „Budowa demonstracyjnych świetlic wiejskich w miejscowościach Mazurowice i Rusko” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Na budowę dwóch świetlic pozyskano kwotę 2 744 554,14 zł. W założeniach obydwie inwestycje mają być do siebie podobne m.in. poprzez zastosowane technologie (m.in. „zielony dach”, pompa ciepła, panele fotowoltaiczne). Obiekty te będą pełniły funkcję edukacyjną oraz społeczną w ramach zadań świetlicy wiejskiej.

 Będziemy na bieżąco informować o procedurze wyłonienia nowego wykonawcy.

Gmina Malczyce

loga swietlice 1

„Budowa demonstracyjnych świetlic wiejskich w miejscowościach Mazurowice i Rusko”
Oś priorytetowa – 3 – Gospodarka niskoemisyjna, 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym, Poddziałanie: 1.OSI – 3.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – OSI
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00
POBÓR KRWI / akcja wyjazdowa RCKiK
02.02.2021 (wtorek) 08:30 - 12:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • więc powiedział(a) Więcej
  też tak myślę 2 minut temu
 • ale powiedział(a) Więcej
  pandemia nie - ale raczej część zakazów ,jak dobrze pójdzie 3 minut temu
 • Odpow powiedział(a) Więcej
  Prawdopodobnie! 8 minut temu.
 • Maed powiedział(a) Więcej
  To 31 stycznia skończy się pandemia? 10 minut temu.
 • wolna wola powiedział(a) Więcej
  nie przesadzasz aby???? 34 minut temu

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM