czwartek 17.06.2021

Imieniny: Alberta Ignacego

Wykonawca nie wywiązał się z umowy budowy świetlicy w Rusku

Wykonawca nie wywiązał się z umowy budowy świetlicy w Rusku

Wt, 15.12.2020 10:02
 •  

Z początkiem roku 2020 gmina Malczyce przystąpiła do ogłoszenia przetargów na budowę dwóch świetlic wiejskich: w Mazurowicach i Rusku.


Przeprowadzono, aż cztery postępowania przetargowe, odrębnie na budowę świetlicy w Mazurowicach i Rusku. Proces wyłaniania wykonawców trwał kilka miesięcy, ale przyniósł oczekiwany rezultat, wartość zamówień miedzy pierwszym postępowaniem o udzielenie zamówienia, a ostatnim była łącznie, aż o ponad 700 tys. niższa przy dwóch świetlicach.  

Obydwie inwestycje planowano oddać do użytku mieszkańcom pod koniec bieżącego roku. O ile prace przy budowie świetlicy wiejskiej w Mazurowicach są na etapie odbioru końcowego, to zupełnie inaczej wygląda sytuacja przy budowie świetlicy w miejscowości Rusko. Tam inwestycja zatrzymała się po wykonaniu ścian zewnętrznych parteru oraz wylaniu stropu łącznie ze schodami wewnątrz budynku. Wykonawca prac miał tak dalece idące opóźnienia w wykonaniu robót, że gmina Malczyce podjęła decyzję o odstąpieniu od zawartej umowy.

Obecnie przeprowadzane są prace rozliczeniowe stanu bieżącego inwestycji. Po całkowitym rozliczeniu się z firmą, ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie nowego wykonawcy i tym samym  dokończenie realizacji budowy świetlicy wiejskiej w Rusku. Nastąpi to najpóźniej na początku przyszłego roku.

Przypominamy, że budowa świetlic wiejskich w Mazurowicach i Rusku możliwa jest przede wszystkim dzięki dofinansowaniu projektu „Budowa demonstracyjnych świetlic wiejskich w miejscowościach Mazurowice i Rusko” ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

Na budowę dwóch świetlic pozyskano kwotę 2 744 554,14 zł. W założeniach obydwie inwestycje mają być do siebie podobne m.in. poprzez zastosowane technologie (m.in. „zielony dach”, pompa ciepła, panele fotowoltaiczne). Obiekty te będą pełniły funkcję edukacyjną oraz społeczną w ramach zadań świetlicy wiejskiej.

 Będziemy na bieżąco informować o procedurze wyłonienia nowego wykonawcy.

Gmina Malczyce

loga swietlice 1

„Budowa demonstracyjnych świetlic wiejskich w miejscowościach Mazurowice i Rusko”
Oś priorytetowa – 3 – Gospodarka niskoemisyjna, 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym, Poddziałanie: 1.OSI – 3.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – OSI

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


 • lol powiedział(a) Więcej
  Zostawcie temat spadochroniarz Lubin czy Legnickie Pole. Trzeba się skupić na faktach . Bez... 3 godziny temu.
 • obserwator powiedział(a) Więcej
  Malczyce bez wsparcia finansowego z zewnątrz nic nie zdziałają. Poprzyjcie Pana Matyję ,... 3 godziny temu.
 • CarlitoBrigante powiedział(a) Więcej
  .  Ogarnij to ? 8 godzin temu.
 • Tancerz powiedział(a) Więcej
  Blok dla dorosłych od 19.00-22.00, a napisane że zabawa taneczna.. to jak do 22.00 ? Trochę... 13 godzin temu.

Najnowsze artykuły

środa / 16.06.2021 / 18:38

Praca w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy

Burmistrz Środy Śląskiej ogłasza nabór na stanowisko inspektora ds. komunikacji zewnętrznej i public relations w Wydziale Promocji i Rozwoju Gminy…

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…