piątek 10.07.2020

Imieniny: Olafa Witalisa

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Żłobek w Malczycach oficjalnie otwarty!

Żłobek w Malczycach oficjalnie otwarty!

07.01. 2020

7 stycznia 2020 roku niewątpliwie zapisze się w historii gminy Malczyce. Oddano dziś do użytku pierwszy Żłobek Publiczny pn. „Szczęśliwe Misie", który wybudowano w Malczycach przy ul. Klonowej.

Budynek 2-oddziałowej placówki z 30 miejscami opieki dla dzieci w wieku od 1-3 lat, o powierzchni użytkowej 224,47 m² został wyposażony w 2 sale dla dzieci z łazienkami, szatnię, toaletę i szatnię dla personelu oraz toaletę dla osób z niepełnosprawnościami, pokój socjalny, gabinet dyrektora, kuchnię, zmywalnię, pomieszczenia na bieliznę i wózkarnię.

Przed obiektem przygotowano nawierzchnię utwardzoną z kostki betonowej, parking z miejscami postojowymi, a także taras i miejsce dla urządzeń rekreacyjnych o nawierzchni elastycznej z płyt poliuretanowych, zwiększające bezpieczeństwo dzieci. W ramach inwestycji wykonano również zewnętrzną instalację kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej, wybudowano przyłącze wodociągowe oraz przyłącze elektro-energetyczne. Ponadto budynek został wyposażony w nowoczesną pompę ciepła. Dodatkowo, aby zapewnić bezpieczną drogę pieszych do żłobka i znajdującego się w pobliżu przedszkola publicznego, wybudowany został nowy chodnik.

Dziś oficjalne przecięto wstęgę symbolizująca oddanie placówki do użytku mieszkańcom. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski,  wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Bartosz Kotecki, wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski, dyrektor żłobka Grażyna Jędrzejewska – Choma, starosta Powiatu Średzkiego Krzysztof Szałankiewicz oraz włodarze ościennych gmin, lokalni samorządowcy, pracownicy placówki i wielu innych gości.

- Na etapie planowania inwestycji budowy żłobka w Malczycach pojawiła się możliwość pozyskania dodatkowego dofinansowania ze środków unijnych na funkcjonowanie placówki. Gmina Malczyce skorzystała z tej szansy realizując obecnie projekt pn. „Stworzenie i zapewnienie funkcjonowania żłobka „Szczęśliwe Misie” w gminie Malczyce”. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu wyposażono żłobek m.in. w meble, leżaczki, pościel, książeczki, projektor, krzesełka do karmienia, klocki, zabawki, materiały plastyczne, basen z piłkami, sprzęt AGD. Dofinansowanie pokrywa również koszt wynagrodzeń personelu oraz pobyt i wyżywienie 16 dzieci, których rodzice sprawujący opiekę nad dziećmi do lat 3 chcą powrócić na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, rodzicielskich lub wychowawczych, a także dzieci osób, które pozostają bez zatrudnienia. To właśnie grupa dzieci tych rodziców objęta projektem zwolniona jest z jakichkolwiek opłat – mówiła Anna Świercz, sekretarz gminy Malczyce.

Szczególne podziękowania za dofinansowanie żłobka, dla wojewody Jarosława Obremskiego oraz wicedyrektora Bartosza Koteckiego złożył wójt gminy Malczyce wręczając zapinki z herbem gminy. – To historyczna chwila dla naszej gminy. Po raz pierwszy w Malczycach otwieramy nowo wybudowaną placówkę żłobka. Gdyby nie wsparcie finansowe programu rządowego Maluch+ 2019 oraz dofinansowanie ze środków unijnych, ta placówka prawdopodobnie by nie powstała – mówił wójt Piotr Frankowski.

Samorządowcy zabierając głos podczas uroczystości gratulowali wójtowi pozyskania środków na budowę, życząc przy tym p. dyrektor placówki bezproblemowego zarządzania.

- Obecnie żaden z wniosków złożonych do żłobka nie został odrzucony. Na liście rezerwowej znajduje się jedynie osoba, która jest zainteresowana oddać dziecko prywatnie  – stwierdziła Grażyna Jędrzejewska – Choma, dyrektor żłobka.

Część oficjalną zakończono występem 4-latków z Przedszkola Publicznego w Malczycach, których występ przygotowała mgr Weronika Amroży.  Następnym punktem programu było zwiedzanie żłobka.

Już dziś w godzinach 16:00-18:00, podczas Dni Otwartych nadarzy się możliwość zwiedzenia nowo wybudowanej placówki.

(kb) / fot. kb

 

 

 
Komentarzy (7)

This comment was minimized by the moderator on the site

gratulacje dla gminy Malczyce miasteczko super często bywam i zwiedzam warto polecam

This comment was minimized by the moderator on the site

wszytko ok ale to nie jest miasteczko :-)

This comment was minimized by the moderator on the site

Według prawa to wieś, ale z charakteru miasteczko jak najbardziej Rolnictwo nigdy nie było źródłem utrzymania mieszkańców, w odległych czasach również...

This comment was minimized by the moderator on the site

Trochę to jednak dziwne. Wójt pluje na PiS a z programów rządu pieniądze mu pasują? A moze to jednak prawda, ze teraz sie do pis zapisze???? Hahahaha

This comment was minimized by the moderator on the site

No tak, mógł nie wybudować, miałbyś powód do narzekania. Tobie w ogóle takowy potrzebny?

This comment was minimized by the moderator on the site

Tak. Masz rację. Taki wójt w ogole mi nie potrzebny. I Malczycom też nie.

This comment was minimized by the moderator on the site

Gratuluję Malczycom i czekamy na złobek u nas !

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

wisokowy skomentował/a Długa w Szczepanowie w trakcie remontu
Co ty bredzisz drozd droga u burmistrza wyszła dwa razy taniej, chyba u ciebie w głowie dwa razy tyl...
Kasztanowa jest drogą powiatową i do starosty po prośbie zapraszamy
Czyli co? Teraz inni w rynku nie popularni bo sie odwazyli odezwac, ogródków Dom Kultury i Burmistrz...

Lokalne ogłoszenia drobne

09.07.2020 14:49 wrote:

Kupię praktycznie wszystko z Antyków, w każdym stanie, bez specyfikacji : Obrazy, Ikony, Porcelanę, Ceramikę, stare Szkło, przedwojenne Kry…

09.07.2020 09:24 Sprzedam umeblowane mieszkanie wrote:

Sprzedam umeblowane mieszkanie 48,8 m2, I piętro, pełna własność, 2 pokoje, piwnica, ul. Warzyńska, po generalnym remoncie w 2018 r.&nb…

01.07.2020 14:37 wrote:

Jeśli remontujesz, zmieniasz wystrój, sprzedajesz albo kupiłeś mieszkanie, dom, wille, w której są Antyki, różne Poniemieckie przeróżne gra…

29.06.2020 13:32 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…