poniedziałek 03.10.2022

Imieniny: Teresy Heliodora

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia wtorek, 19 kwiecień 2022 14:43


23 kwietnia Miękinia rozpocznie Bike Maraton 2022!Wreszcie się doczekaliśmy – w najbliższą sobotę, 23 kwietnia, zaczynamy Bike Maraton 2022! Gmina Miękinia i jej rowerowe ścieżki są już gotowe, a organizatorzy cyklu już odliczają dni do pierwszej w tym roku edycji Bike Maratonu. Dodajmy, że tradycja kolarskich weekendów w Gminie Miękinie zostanie utrzymana, bo w niedzielę odbędzie się Szosowy Klasyk Miękinia – kolejna edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. To będzie również pierwszy sezon bez sanitarnych restrykcji i organizacyjnych dylematów oraz związanej z nimi niepewności.


Fot. mpr Fot. mpr


Dwa razy w ciągu minionych dwóch sezonów pandemia zmuszała organizatorów do przełożenia Bike Maratonu w Miękini i dwa razy Bike Maraton startował z opóźnieniem – dwa lata temu zaczynaliśmy w Szklarskiej Porębie, a rok temu w Złotoryi. Teraz wszystko wraca na swoje właściwe tory, a Bike Maraton wraca do kwietniowego wyścigu w Gminie Miękinia, słynącej już na całą Polskę z rozrastającej się sieci rowerowych szlaków i z miana wiosennej stolicy polskiego MTB. Czas najwyższy przypomnieć sobie jak wygląda początek kolarskiej wiosny!

Pierwszy w tym roku dystans FUN będzie miał 20 km, CLASSIC 33, MEGA 54, a GIGA 77 km i mimo płaskiej trasy przewyższenie sięgnie na tym dystansie prawie 800 m. To już również tradycja – zaczynamy Bike Maraton na „rozgrzewkowych”, w miarę łatwych trasach i powoli wjeżdżamy w góry, w których zadomowimy się latem na długo. Przed nami, między innymi, UCI Marathon Series w Jeleniej Górze, Ultra Bike Maraton w Bielawie i Mistrzostwa Polski XCM w Bardzie Śląskim! Na starcie w Miękini staną też gravele – taka klasyfikacja będzie na dystansach MEGA i GIGA.

Wielu zawodników już nie może się doczekać tego co wydarzy się w nadchodzącym sezonie, a inauguracja cyklu już dawno nie była wyczekiwana tak tęsknie i z takim napięciem…

Biuro Zawodów w Miękini ruszy już w piątek i będzie czynne w godzinach 17:00 – 20:00. W sobotę zaczynamy od 8:00.

Pierwszy start o 10:00, a kolejne od 11:00, z podziałem na sektory startowe.

Baza wyścigu, start, meta i strefa expo znajdować się będą przy sportowym kompleksie na ulicy Sportowej w centrum Miękini.

O 11:30 rozpoczną się zawody dla dzieci – PKO Ubezpieczenia Junior Race.

Ten długi kolarski dzień zakończymy tuż po godzinie 17:00.

Więcej: https://bikemaraton.com.pl/

Zapisy i zgłoszenia: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Biuro zawodów, dojazd, parkingi: https://bikemaraton.com.pl/miekinia/biuro-zawodow/#start

(mpr)
 • Przemo powiedział(a) Więcej
  Nie ma innego sposobu żeby skończyć te farsę? Ludzi potrafią wywlaszczyć z ich ziemi a tutaj?... 25 minut temu.
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  PS 2: Plusy za komenatrze też sobie sama wystawiłam z paru adresów IP, ponieważ Roland uniemożliwia lajkowanie własnych wypowiedzi.
  Tak było,... 55 minut temu.
 • Żałosne powiedział(a) Więcej
  A może Ty w pierwszej kolejności przetań mówić ludziom, co mają robić? "Napisz", " Czekaj""?.. Takie sformułowania zostaw dla swojego męża,... 59 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…