piątek 24.09.2021

Imieniny: Gerarda Teodora

Bardzo udany Szosowy Klasyk w Miękini [zdjęcia]

Bardzo udany Szosowy Klasyk w Miękini [zdjęcia]

Pn, 30.08.2021 14:56

Blisko pół tysiąca zawodników wzięło udział w Szosowym Klasyku, który odbył się w niedzielę w Miękini. Była to kolejna edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk.


Zawodnicy i zawodniczki z całej Polski ścigali się na dystansie PRO (101 km) i FUN (50 km).

Na krótszym dystansie rozegrano też Mistrzostwa Polski Strażaków i Policjantów, a wcześniej z trasą Szosowego Klasyka zmierzyli się żacy i młodzicy, którzy w ramach IX Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Korona Kocich Gór do pokonania mieli jedną rundę o długości 25 km. Łącznie na szosach Gminy Miękinia ścigało się prawie pół tysiąca zawodniczek i zawodników.

Z dystansem 101 km najszybciej uporał się Adam Adamkiewicz (strefasportu.pl/MW Inwest), który wygrał swoją kategorię wiekową M30. Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team odnieśli dwa zwycięstwa. M50 wygrał Jarosław Zygmąt, a M65 Lechosław Michalak. W klasyfikacji kobiet na dystansie PRO pierwsza szarfę na mecie przecięła Karolina Przybylak (Road-racing.pl), wygrywając w K20.

Na dystansie FUN najszybszy był Paweł Perkowski (Mitsubishi Materials MTB Team), zwycięzca M30. Jak zwykle nie zawiódł  Józef Misiak (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team) wygrywając kategorię wiekową M80. Wśród pań na najwyższym podium stanęła Katarzyna Kalita (Brandovo), wygrywając też K30.

Pełne wyniki Szosowego Klasyka Miękinia można znaleźć tutaj. Wyniki IX Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Korona Kocich Gór i memoriału Kornela Morawieckiego oraz Mistrzostwa Polski Strażaków i Policjantów tutaj.

Podobnie jak dzień wcześniej Szosowemu Klasykowi towarzyszyło wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych. Organizatorzy nie zawiedli i uczestnicy sobotnich oraz niedzielnych zawodów opuszczali Miękinię bardzo zadowoleni.

OLO

 • 6
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Anonimowy powiedział(a) Więcej
  @Jurex
  ...albo czy był/a pan/pani umówiony/a ? 17 minut temu.
 • Jurex powiedział(a) Więcej
  Tak, kiedy nie przyjdziesz to nie ma albo na zwolnieniu.  4 godziny temu.
 • Jurex powiedział(a) Więcej
  Napisz to na krajowej mapie zagrożeń to może sobie któryś pan niebieski przypomni o twojej... 5 godzin temu.
 • Maniula powiedział(a) Więcej
  za publiczne pieniądze można się pobawić w dewelopera, a kto za to zapłaci?... 5 godzin temu.

Najnowsze artykuły

piątek / 24.09.2021 / 10:07

W poszukiwaniu jesieni

"Liście się złocą w całym lesie,to znak właśnie, że już jesień.Lasem, łąką, polemchodzi ze złocistym parasolem"

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.09.2021 14:44 wrote:

PORZĄDKI - PRZEPROWADZKA - ZMIANA WYSTROJU - POTRZEBUJESZ SZYBKO GOTÓWKĘ ? DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - kupię Antyki / Starocie…

16.09.2021 21:41 wrote:

Internetowa Galeria Handlowa oferuje wszystkie oferty i usługi które są w galeriach stacjonarnych.Zakupy szeroka oferta sklepów np. z odzie…

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…