poniedziałek 04.03.2024

Imieniny: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Miękinia wtorek, 14 luty 2023 08:15


Bezpieczeństwo w trakcie ferii zimowych. Dzielnicowy z posterunku policji w Miękini spotkał się z uczniami

SkomentujPolicjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej jeszcze przed feriami zimowymi przeprowadzili cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Głównym celem działań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczne ferie" jest utrwalenie wiedzy w zakresie bezpiecznego wypoczynku nie tylko tym dzieciom, które uczestniczą w zorganizowanych formach wypoczynku, ale również tym, które pozostają w miejscu zamieszkania.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Dzielnicowy z Posterunku Policji w Miękini w minionym tygodniu uczestniczył w spotkaniach z uczniami w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pisarzowicach. Tematem pogadanek było szeroko pojęte bezpieczeństwo w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi. Omówiono w szczególności rodzaje zagrożeń związanych ze spędzaniem czasu wolnego na śniegu, zjeżdżeniem na nartach i sankach. Nie mogło przy tej okazji zabraknąć wskazówek co do bezpiecznych miejsc, w których można jeździć na łyżwach. Dzieci doskonale wiedziały, jak niebezpieczne mogą być zamarznięte zbiorniki wodne.

Ponieważ ferie to nie tylko wyjazdy, ale również spędzanie wolnego czasu w domu, czasami bez nadzoru rodziców, omówiono więc zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu, właściwe zachowanie w sytuacji, gdy ktoś obcy zapuka do drzwi. Podczas spotkań policjanci przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania na drodze, w tym stosowania elementów odblaskowych, dzięki którym piesi są bardziej widoczni dla kierowców. Przypomnieli również o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia dzieci.

Dzięki licznym już spotkaniom policjantów z dziećmi przy innych okazjach, uczniowie bardzo dobrze znali numery alarmowe oraz informacje, jakie należy podać w przypadku potrzeby powiadomienia służb ratowniczych o zaistniałym zagrożeniu. W tej pogadance uczniowie utrwalali swoją wiedzę, aktywnie brali udział w zajęciach. W spotkaniach dot. zagadnienia „Bezpieczne Ferie” wzięło udział blisko 500 uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach oraz grono pedagogiczne.

KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

Nie przegap tych artykułów.