niedziela 28.05.2023

Imieniny: Jaromira Justa

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Miękinia czwartek, 20 kwiecień 2023 14:10


Bike Maraton 2023 na linii startu. Ostatnie odliczanie do inauguracji w Miękini

SkomentujWiosna i kwiecień oznaczają w kolarskim świecie jedno – start największego w Polsce cyklu maratonów MTB. 22 kwietnia zapraszamy na długo wyczekiwaną, pierwszą edycję w sezonie 2023. Pierwszy Bike Maraton w tym roku odbędzie się w Miękini na Dolnym Śląsku i chyba nikt nie wyobraża sobie żeby mogło być inaczej.


Fot. Archiwum Rolanda Fot. Archiwum Rolanda

'


Miejscowość nieopodal Wrocławia, która od tego roku jest miastem, oferuje idealną lokalizację, dobry dojazd i bazę dla Bike Maratonu, wygodny i przestronny stadion sportowy, niezbędne zaplecze, wzorową współpracę, zaangażowanie i gościnność. Przychylne władze od lat wspierają Bike Maraton i kiedy na początku każdego kolejnego sezonu myślimy o Bike Maratonie, to w naturalny sposób myślimy też o Miękini. Okoliczne atrakcje i malownicza trasa to kolejny magnes przyciągający tu co rok fanów kolarstwa. Miękinia to nie tylko MTB - 23 kwietnia miasteczko zamieni się w dolnośląskie centrum kolarstwa szosowego, bo po drogach Gminy Miękinia przebiega trasa kolejnej edycji cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk. Kolarski Weekend Miękinia jest już naprawdę blisko!

Po tegorocznych zmianach w regulaminie Bike Maratonu, mamy w cyklu trzy dystanse: FUN, CLASSIC i MEGA. Będzie też w Miękini odrębna klasyfikacja dla rowerów elektrycznych i wyścigi dla dzieci PKO Ubezpieczenia Junior Race. Odrębną klasyfikacją będą też 1. Mistrzostwa Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

Start pierwszego sektora w pierwszej edycji BM 2023 zaplanowany jest na godzinę 11:00. Oczywiście w sobotę, 22 kwietnia.

Najkrótszy dystans – FUN – będzie miał w Miękini 21 km i 140 m w pionie. Będzie więc to fajna okazja do ścigania dla wszystkich początkujących kolarzy, ale również dla dobrych sprinterów.

CLASSIC ma 35 km długości i 260 m w pionie – w sam raz na przyjemną kolarską wycieczkę połączoną z walką o jak najlepsze miejsca.

MEGA, pełniący od tego sezonu rolę najdłuższego dystansu Bike Maratonu, liczy sobie prawie 60 km, a przewyższenia sięgną prawie 500 m. Niby płasko i łatwo, ale jednak już pierwsze spojrzenie na profil trasy sugeruje, że nie będzie to spacer ani łatwy wyścig. Tradycyjna rozgrzewka przed górskimi edycjami Bike Maratonu odbędzie się więc już w najbliższą sobotę!

Rejestracja zawodników możliwa jest tu: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Baza wyścigu, biuro zawodów, start i meta: https://bikemaraton.com.pl/miekinia/biuro-zawodow/#start

Do biura zawodów organizatorzy zapraszają już w piątek w godzinach 17:00 – 20:00 i w dniu wyścigu od 8:00.

Warto być w Miękini wcześniej niż zwykle – każdy musi bowiem odebrać numer startowy, który będzie obowiązywał w nadchodzącym sezonie.

Po numer zgłaszamy się tylko raz – właśnie przed pierwszym wyścigiem w cyklu.

(mpr)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...
Z innej beczki - czy ktoś wie gdzie Gmina Środa Śląska publikuje wyniki naborów na stanowiska ...

Lokalne ogłoszenia drobne

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

16.05.2023 17:48 wrote:

Oferuję wykonanie nowych instalacji elektrycznych w domach lub mieszkaniach. Montaż lub modernizację czy wymianę istniejących elementów ins…

17.04.2023 09:07 wrote:

Mam do oddania za darmo łóżeczko dziecięce z materacem ( może być dla dziecka do 6 lat ). Odbiór na własny koszt. Miejsce : Środa Sląska. K…

ogrody pawlowski trawniki www


przyjeciapozegnalne postfb

stihl