czwartek 06.10.2022

Imieniny: Artura Brunona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia poniedziałek, 19 wrzesień 2022 12:17


Bitwa Regionów i Turniej Sołectw w Miękini za nami! [zdjęcia]W minioną niedzielę w Miękini w Bitwie Regionów zmierzyły się Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu średzkiego, górowskiego i wołowskiego. Równolegle toczył się turniej, w którym sołectwa z gminy Miękinia rywalizowały o nagrodę wójta Jana Mariana Grzegorczyna. Ostatecznie najsmaczniejsze danie przyrządziły panie z Wilkostowa, a w konkurencjach sportowych najlepsi okazali się przedstawiciele Brzezinki Średzkiej.Do kulinarnej rywalizacji przystąpiło pięć kół. Z powiatu średzkiego były to przedstawicielki i przedstawiciele Chomiąży, Wilkszyna i Wilkostowa (przy wsparciu Brzezinki Średzkiej). Decyzją jury, w którym zasiadł m.in. Mariusz Komenda - uczestnik Masterchefa i właściciel Sztuka Restaurant, najsmaczniejszym, regionalnym daniem przyrządzonym tego dnia były kacze udka KGW Młode Wilczyce z Wilkostowa. Niemniej wszystkie zespoły biorące udział w zabawie otrzymały z rąk posła Pawła Hreniaka i posłanki Agnieszki Soin zestaw pamiątkowych gadżetów, a te najlepsze również nagrody finansowe.

Organizatorami Bitwy Regionów byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.         

Równolegle do zmagań kulinarny, na hali obok toczyły się zmagania sportowe sołectw z terenu gminy Miękinia. Reprezentanci poszczególnych miejscowości mierzyli się w wielu konkurencjach, m.in. strzelaniu z łuku, rzucaniu do kosza czy przeciąganiu liny. Ostatecznie nagrodę główną w wysokości 15 000 zł, a także okazały puchar z rąk wójta Jana Mariana Grzegorczyna  odebrało sołectwo Brzezinka Średzka. Drugie miejsce zajął Kadłub (10 000 zł), a trzecie Miękinia (5 000 zł). Pozostałe drużyny biorące udział w rywalizacji otrzymały nagrody pocieszenia w wysokości 2 000 zł.

OLO
 • Jola powiedział(a) Więcej
  Jak to za co ?! Za działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami tj chociażby za wysyłanie dzieci zdrowych na kwarantanne !!!! I zasłanianie... 7 minut temu.
 • Kola powiedział(a) Więcej
  Ruciński nadaje się do gry w kulki a nie do rządzenia miastem. godzinę temu.
 • Paweł Rosenbeiger powiedział(a) Więcej
  I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od Uchwały Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Nr LV/532/22 z dnia 2 marca 2022 roku w sprawie... 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…