czwartek 30.11.2023

Imieniny: Maury

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Miękinia piątek, 24 czerwiec 2022 16:58


Dzielnicowi z Miękini rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych wakacjach

SkomentujW ostatnich dniach roku szkolnego miękińscy dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków i uczniów ze szkół w Pisarzowicach i Miękini, aby porozmawiać z nimi o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego, przede wszystkim nad wodą. Kształtowanie właściwych postaw wśród najmłodszych to jedno z zadań realizowanych przez funkcjonariuszy w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2022”, „Bezpieczny wypoczynek nad wodą” oraz w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


- Troska o bezpieczny wypoczynek najmłodszych to jeden z celów, jaki przyświeca dzielnicowym. Dlatego też spotkali się oni z najmłodszymi, aby przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, kształtując jednocześnie prawidłowe zachowania oraz postawy w różnych sytuacjach podczas wakacji, w miejscu i poza miejscem zamieszkania, podczas podróży, nad wodą i w górach, jak również pomagając dorosłym w pracach polowych - informuje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Dzielnicowi wiele uwagi poświęcili bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, przekonując o ich skuteczności.

Wiedząc, jakie zagrożenie może nieść ze sobą odpoczywanie nad wodą i kąpiel w niej, policjanci przestrzegali dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk oraz wskazywali na najczęstsze przyczyny utonięć, zwracając jednocześnie uwagę na sposoby ich unikania. Realizując założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przybliżyli regulamin konkursu filmowego pn.: „Artystyczny przeWODNIK”

Policjanci przypomnieli też dzieciom, jak powinny postąpić, kiedy zaczepi je osoba nieznajoma oraz w sytuacji, kiedy się zgubią. Zwrócili również uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domy i na podwórku oraz przestrzegali przed rozpalaniem ognisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

- Chociaż zadbanie o właściwe zabezpieczenie domu lub mieszkania na czas wakacyjnych wyjazdów należy do dorosłych, policjanci omówili też podstawowe zasady bezpieczeństwa w tym obszarze, aby były czujne i mogły w razie takiej potrzeby pomóc rodzicom we wspólnym zadbaniu o swój dobytek - podkreśla asp. szt. Marta Stefanowska.

(rol/kpp)

431 141956

431 141952

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Rondo by wybudowali lepiej na DK94 Środa-Ciechów!
To ścieżka dla samobójców. Poroniony od początku pomysł (brak pasa oddzielającego od jezdni lub krawężnika) i ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

Nie przegap tych artykułów.