czwartek 01.12.2022

Imieniny: Natalii Eligiusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia piątek, 24 czerwiec 2022 16:58
 •  


Dzielnicowi z Miękini rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych wakacjach

W ostatnich dniach roku szkolnego miękińscy dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków i uczniów ze szkół w Pisarzowicach i Miękini, aby porozmawiać z nimi o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego, przede wszystkim nad wodą. Kształtowanie właściwych postaw wśród najmłodszych to jedno z zadań realizowanych przez funkcjonariuszy w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2022”, „Bezpieczny wypoczynek nad wodą” oraz w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


- Troska o bezpieczny wypoczynek najmłodszych to jeden z celów, jaki przyświeca dzielnicowym. Dlatego też spotkali się oni z najmłodszymi, aby przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, kształtując jednocześnie prawidłowe zachowania oraz postawy w różnych sytuacjach podczas wakacji, w miejscu i poza miejscem zamieszkania, podczas podróży, nad wodą i w górach, jak również pomagając dorosłym w pracach polowych - informuje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Dzielnicowi wiele uwagi poświęcili bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, przekonując o ich skuteczności.

Wiedząc, jakie zagrożenie może nieść ze sobą odpoczywanie nad wodą i kąpiel w niej, policjanci przestrzegali dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk oraz wskazywali na najczęstsze przyczyny utonięć, zwracając jednocześnie uwagę na sposoby ich unikania. Realizując założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przybliżyli regulamin konkursu filmowego pn.: „Artystyczny przeWODNIK”

Policjanci przypomnieli też dzieciom, jak powinny postąpić, kiedy zaczepi je osoba nieznajoma oraz w sytuacji, kiedy się zgubią. Zwrócili również uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domy i na podwórku oraz przestrzegali przed rozpalaniem ognisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

- Chociaż zadbanie o właściwe zabezpieczenie domu lub mieszkania na czas wakacyjnych wyjazdów należy do dorosłych, policjanci omówili też podstawowe zasady bezpieczeństwa w tym obszarze, aby były czujne i mogły w razie takiej potrzeby pomóc rodzicom we wspólnym zadbaniu o swój dobytek - podkreśla asp. szt. Marta Stefanowska.

(rol/kpp)

431 141956

431 141952

Najnowsze komentarze:
 • A. powiedział(a) Więcej
  Gdzie można przeczytać spisane i przetłumaczone "Glückliche Kindheit in Neumarkt... 53 minut temu
 • Miśko powiedział(a) Więcej
  Śmiać się czy płakać? 3 godziny temu.
 • Wojtek powiedział(a) Więcej
  Adam ty 1,4 km drogi w Szczepanowie będziesz remontował przez 4 lata i to nie jest hejt tylko Fakt 6 godzin temu.
 • CoGdzie powiedział(a) Więcej
  Wojtek, przeczytaj jeszcze raz wklejony tekst. W Udaninie też jest mowa o etapowaniu (Odcinek 1,4... 10 godzin temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Inaczej byś gadał, jakbyś przez tą kradzież wpadł autem do tego wykopu, albo by tam wpadło...
 • Woźnica powiedział(a) Więcej
  Wynika to z polityki i układów pana Rucińskiego. Każda okazja do łupienia mieszkańców jest...
 • Dodatki do węgla... powiedział(a) Więcej
  Przepraszam może nie na temat nieco ale dosyć ważne. Dlaczego trzeba będzie zapłacić po 100...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…