wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia piątek, 24 czerwiec 2022 16:58


Dzielnicowi z Miękini rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych wakacjach
W ostatnich dniach roku szkolnego miękińscy dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków i uczniów ze szkół w Pisarzowicach i Miękini, aby porozmawiać z nimi o bezpiecznym spędzaniu czasu wolnego, przede wszystkim nad wodą. Kształtowanie właściwych postaw wśród najmłodszych to jedno z zadań realizowanych przez funkcjonariuszy w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2022”, „Bezpieczny wypoczynek nad wodą” oraz w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


- Troska o bezpieczny wypoczynek najmłodszych to jeden z celów, jaki przyświeca dzielnicowym. Dlatego też spotkali się oni z najmłodszymi, aby przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, kształtując jednocześnie prawidłowe zachowania oraz postawy w różnych sytuacjach podczas wakacji, w miejscu i poza miejscem zamieszkania, podczas podróży, nad wodą i w górach, jak również pomagając dorosłym w pracach polowych - informuje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Dzielnicowi wiele uwagi poświęcili bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Przypomnieli dzieciom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przechodzenia przez jezdnię oraz zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, przekonując o ich skuteczności.

Wiedząc, jakie zagrożenie może nieść ze sobą odpoczywanie nad wodą i kąpiel w niej, policjanci przestrzegali dzieci przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk oraz wskazywali na najczęstsze przyczyny utonięć, zwracając jednocześnie uwagę na sposoby ich unikania. Realizując założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przybliżyli regulamin konkursu filmowego pn.: „Artystyczny przeWODNIK”

Policjanci przypomnieli też dzieciom, jak powinny postąpić, kiedy zaczepi je osoba nieznajoma oraz w sytuacji, kiedy się zgubią. Zwrócili również uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domy i na podwórku oraz przestrzegali przed rozpalaniem ognisk i organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

- Chociaż zadbanie o właściwe zabezpieczenie domu lub mieszkania na czas wakacyjnych wyjazdów należy do dorosłych, policjanci omówili też podstawowe zasady bezpieczeństwa w tym obszarze, aby były czujne i mogły w razie takiej potrzeby pomóc rodzicom we wspólnym zadbaniu o swój dobytek - podkreśla asp. szt. Marta Stefanowska.

(rol/kpp)

431 141956

431 141952

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. 18 minut temu.
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... 24 minut temu
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... 28 minut temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…