wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Gmina Miękinia przystępuje do kolejnego programu profilaktyki zdrowotnej

Cz, 19.08.2021 07:22
 •  

Kolejny program profilaktyki zdrowotnej, do którego włącza się Gmina Miękinia, dotyczy zapobiegania chorobom zakaźnym, w tym zapaleniom płuc wśród osób po 60 roku życia.


W związku z rekomendacją Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącą upowszechnienia szczepień przeciwko pneumokokom wśród osób po 60 roku życia w czasie pandemii Covid-19, wójt Gminy Miękinia podjął działania związane z zapewnieniem ochrony mieszkańców gminy w zakresie profilaktyki i chorób pneumokokowych.

Z uwagi na szczególną potrzebę ochrony seniorów, Gmina Miękinia rozpoczęła przygotowania do realizacji programu profilaktyki zdrowotnej dot. profilaktyki zakażeń pneumokokowych. Mając na uwadze, że szczepienia to skuteczna forma profilaktyki i ochrony przed zakażeniami pneumokokowymi podjęte zostaną również działania mające na celu zdiagnozowanie zainteresowania mieszkańców w tym zakresie.

- Profilaktyka chorób zakaźnych będzie jednym z priorytetowych obszarów działania gminy. Zamierzamy korzystać z doświadczeń ekspertów i “dobrych praktyk “. Już w lipcu podjęto oficjalną współpracę z warszawskim biurem projektu “Zdrowie Człowiek Profilaktyka”, którego przedstawiciele oferują wsparcie merytoryczne w zakresie projektowania i realizacji w/w działań. O wszelkich podejmowanych inicjatywach, a także harmonogramie poszczególnych działań będziemy na bieżąco Państwa informować. Wszystkich mieszkańców bezpośrednio zainteresowanych powyższym tematem, zarówno jako odbiorców, jak i ekspertów, zapraszamy do współpracy - czytamy w informacji na stronie gminy.

Osoba do kontaktu: Monika Międzyrzecka - dyrektor GOPS w Miękini, tel. 71 736 08 50.

(mpr)

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Adam powiedział(a) Więcej
  Był już basen, darmowe autobusy i i inne cuda na gumce.Kolejna promesa bez pokrycia. Jak na... 50 minut temu.
 • No powiedział(a) Więcej
  Za Donalda dostał by Starosta "czapkę śliwek i popalić cygaro" godzinę temu.
 • nic powiedział(a) Więcej
  remont drogi Jastrzębce -Chomiąża, a co z pozostałym odcinkiem drogi tj. od Środy... godzinę temu.
 • Ryś powiedział(a) Więcej
  Jak Starosta dostał 15 baniek to już nie krzyczy ***** ***  godzinę temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM