Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Hanna Śleszyńska w roli Judy Garland. Spektakl w Miękini

Hanna Śleszyńska w roli Judy Garland. Spektakl w Miękini

20.11. 2019
Reklama:

Internet dla domu, firmyrównież bez abonamentu.
KOMNET / www.komnetpc.pl / tel.: 71 317 28 90.

18 listopada w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini zaprezentowano spektakl „Judy Garland – wyznanie gwiazdy”, w której rolę wcieliła się polska znana aktorka Hanna Śleszyńska. W tym dniu sala widowiskowa wypełniona była po brzegi.

Judy Garland, to jedna z najlepszych aktorek filmowych w historii kina amerykańskiego, obdarzona wspaniałym głosem, znana między innymi z filmu Victora Fleminga “Czarnoksiężnik z krainy Oz”.

Spektakl pokazuje gwiazdę od najbardziej intymnej strony. Widzowie mają możliwość podglądania aktorki w garderobie przed ostatnim koncertem w Kopenhadze. Jak się później okazało, kilka miesięcy później umarła wskutek przedawkowania leków w wieku 47 lat.

Hanna Śleszyńka, która wciela się w rolę gwiazdy opowiada o jej życiu, karierze, miłości, a przede wszystkim o jej wzlotach i upadkach. Dużym problemem Judy  Garland była niska samoocena, a  wpływ mieli na nią mieć ludzie, z którymi współpracowała przy filmach. Przekonywali, że jest nieatrakcyjna. Dodatkowo, od najmłodszych lat podawano jej dużą ilość leków, które miały sprawić, że nie będzie zasypiała w czasie kręcenia scen, a następnie by mogła usnąć po skończonej pracy oraz tę, aby nie tyła. - Bandażowali jej biust, po to by mogła odgrywać role dziecięce  – wspomniała na scenie aktorka.

W spektaklu udział bierze również Piotr Tołoczko, który odgrywa rolę osoby odpowiedzialnej za dotrzymanie warunków podpisanego kontraktu. W sztuce pojawiają się również elementy humorystyczne w postaci rozmaitych anegdot. 

Po występie Hanna Śleszyńska podkreśliła, że spektakl „Judy” jest dla niej wyjątkowy. - Sporo mnie kosztuje ze względu na to, że przejmuję się losami postaci, w którą się wcielam. Los Judy Garland, może spotkać także współczesne gwiazdy kina czy estrady - wyjaśniała. - W trakcie czytania scenariusza nasuwała mi się historia Michaela Jacksona. To naprawdę uniwersalne przedstawienie, a szczególnie dla kobiety - aktorki. Judy ma o czym opowiadać. Przyjaźniła się z wielkimi artystami, m.in. Frankiem Sinatrą. Uwielbiała ją też publiczność. Na jej koncertach zawsze były tłumy – mówiła aktorka, która na zakończenie zaśpiewała piosenki Judy Garland.

(kb)

 

 
Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację