środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Hubertus czyli święto nie tylko myśliwych w Gałowie (zdjęcia)

Hubertus czyli święto nie tylko myśliwych w Gałowie (zdjęcia)

N, 04.11.2018 18:51

Dziś, w to mgliste i ponure popołudnie, kiedy temperatura nie rozpieszczała, postanowiliśmy odwiedzić myśliwych, leśników i jeźdźców na teranie Zespołu Pałacowo - Parkowego w Gałowie (w gminie Miękinia). Tam było naprawdę gorąco i nie było to spowodowane żarem z ogniska.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W tym wyjątkowym miejscu zorganizowano Hubertausa - święto, którego początek sięga 1444 r., a  czczono je wielkim polowaniem.

Dlatego także dziś w Gałowie nie mogło zabraknąć atrakcji nawiązujących do tradycji i obchody rozpoczęto konkurencjami dla jeźdźców konnych - konkurencją „lis szukany”, która polega na poszukiwaniu ukrytej leśnej kity i "gonitwa  za lisem” czyli pościg za jeźdźcem, który do lewego ramienia przypięty ma ogon.  - Ten, kto go zerwie, wygrywa. A w przyszłym roku to on będzie uciekać z lisią kitą - dowiedzieliśmy się na imprezie.

W międzyczasie, każdy w wolnej chwili miał okazję do zapoznania się z ofertą lokalnych wystawców. Pasieka „Anna” oferowała miody najwyższej jakości, firma „Smaczki Lopez” - przysmaki dla koni, gospodarstwo „Sery Kozie” częstowały mlekiem kozim oraz serami pleśniowymi, firma „Peregrinus” (sokolnicy) przekazała kilka cennych informacji  o ginącym gatunku sokoła wędrownego, a na tych nieco odważniejszych czekała możliwość fotografii z drapieżnym ptakiem na nadgarstku. Sklep „Organique” oferował zdrowe i naturalne kosmetyki, miłośnicy herbat mieli okazję skosztować nieco innych smaków, a „Papa Weed Poland” oferowała degustację herbaty konopnej oraz sprzedaż suszu.

Była także możliwość zwiedzenia wystaw fotografii - „Z miłości do...”  przedstawiającej przepiękne, romantyczne i malownicze zdjęcia koni i ludzi oraz „W stronę słońca" ukazującej zdjęcia koni, ich niepowtarzalną urodę i osobowość. Szczególną uwagę przykuwały zdjęcia wystawy tytułowej „Stąd do Gałowa, z Gałowa do nikąd” przedstawiające kompleks pałacowo – parkowy, z kolei ekspozycja pn. „Kto rano wstaje...” przedstawiała piękno przyrody.

Na zakończenie, na wszystkich uczestników czekał myśliwski poczęstunek serwowany prze Koło Łowieckie „Piętnastka”. Zapach fachowo przyrządzonej dziczyzny zachęcił do degustacji licznie zgromadzonych uczestników imprezy.

Czas spędzony w Gałowie umilał DJ Edi Mulić, zachęcając do zabawy w rytmach country.

(kb) fot. kb

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... 54 minut temu
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... godzinę temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…