środa 27.10.2021

Imieniny: Iwony Sabiny

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Kierowca BMW zatrzymany z amfetaminą ukrytą w metalowym pudełku

Wt, 28.09.2021 16:49
 •  

Odpowie za posiadanie substancji psychotropowych, które przewoził w samochodzie. To jednak nie wszystko. 29-latek musi liczyć się też z odpowiedzialnością karną za kierowanie pojazdem pod wpływem amfetaminy, bowiem tester wykazał w ślinie mężczyzny zawartość tej substancji.


 

Policjanci ze średzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej na terenie gminy Miękinia kierującego samochodem marki BMW. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił brak przedniej tablicy rejestracyjnej. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec Wrocławia. Im dłużej trwały czynności mundurowych, tym bardziej nerwowy stawał się kierowca.

Być może zdenerwowanie 29-latka spowodowane było kolejno ujawnianymi usterkami technicznymi pojazdu takimi, jak niezgodne z przepisami światła oraz brak obowiązkowego wyposażenia samochodu w postaci gaśnicy i trójkąta. A być może tym, że w bocznej kieszeni w drzwiach samochodu miał ukryte w metalowym pudełku zawiniętą w folię białą zbryloną substancję.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, jednakże wynik badania był negatywny. Z uwagi  jednak na dziwne zachowanie 29-latka oraz fakt ujawnienia substancji psychotropowych, które po sprawdzeniu okazały się być amfetaminą, funkcjonariusze poddali kierującego testowi na zawartość narkotyków. Tym razem wynik atestu był jak najbardziej pozytywny i wskazał, że mężczyzna znajduje się pod wpływem właśnie amfetaminy.

Mundurowi zatrzymali kierowcę, a pojazd, którym się poruszał zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem amfetaminy od 29-latka została pobrana krew do badań.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania blisko 50 porcji amfetaminy. Mężczyzna musi liczyć się również z konsekwencjami kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem amfetaminy, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przestępstwo posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(ms/kpp)

 • 5
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Zenek powiedział(a) Więcej
  Pamiętacie to bicie piany na przełomie kadencji burmistrzów? A pamiętacie początek... 2 godziny temu.
 • byk powiedział(a) Więcej
  ale wypowiedź - pojechałaś po całości - współczuję ci 4 godziny temu.
 • sarna powiedział(a) Więcej
  Kujony jeb.... 4 godziny temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Tęcza - Korona 0:3 w.  6 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

27.10.2021 07:11 wrote:

KUPIĘ ANTYKI różności - NAJLEPSZE CENY W REGIONIE - telefon - 603-567-304 - ZADZWOŃ ! Kupię za GOTÓWKĘ starą : Porcelanę, Ceramikę, Szkło,…

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

0
RAZEM