wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia wtorek, 28 wrzesień 2021 16:49


Kierowca BMW zatrzymany z amfetaminą ukrytą w metalowym pudełku
Odpowie za posiadanie substancji psychotropowych, które przewoził w samochodzie. To jednak nie wszystko. 29-latek musi liczyć się też z odpowiedzialnością karną za kierowanie pojazdem pod wpływem amfetaminy, bowiem tester wykazał w ślinie mężczyzny zawartość tej substancji.

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


 

Policjanci ze średzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej na terenie gminy Miękinia kierującego samochodem marki BMW. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił brak przedniej tablicy rejestracyjnej. Za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec Wrocławia. Im dłużej trwały czynności mundurowych, tym bardziej nerwowy stawał się kierowca.

Być może zdenerwowanie 29-latka spowodowane było kolejno ujawnianymi usterkami technicznymi pojazdu takimi, jak niezgodne z przepisami światła oraz brak obowiązkowego wyposażenia samochodu w postaci gaśnicy i trójkąta. A być może tym, że w bocznej kieszeni w drzwiach samochodu miał ukryte w metalowym pudełku zawiniętą w folię białą zbryloną substancję.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, jednakże wynik badania był negatywny. Z uwagi  jednak na dziwne zachowanie 29-latka oraz fakt ujawnienia substancji psychotropowych, które po sprawdzeniu okazały się być amfetaminą, funkcjonariusze poddali kierującego testowi na zawartość narkotyków. Tym razem wynik atestu był jak najbardziej pozytywny i wskazał, że mężczyzna znajduje się pod wpływem właśnie amfetaminy.

Mundurowi zatrzymali kierowcę, a pojazd, którym się poruszał zabezpieczyli na parkingu strzeżonym. W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem amfetaminy od 29-latka została pobrana krew do badań.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut posiadania blisko 50 porcji amfetaminy. Mężczyzna musi liczyć się również z konsekwencjami kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem amfetaminy, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przestępstwo posiadania środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

(ms/kpp)

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Każdy by zagłosował na partie kotra chce dawać pieniążki obywatelom, tylko nikt nie zastanawiał się nad długofalowymi skutkami tego rozdawnictwa. 24 minut temu
 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Zosia ty chyba za dużo tvp oglądasz przed snem. Przejechałem ostatnio pół polski i nie mówię tu o dużych miastach tylko mniejszych niż Środa... 30 minut temu.
 • M powiedział(a) Więcej
  Najdziwniejsze jest to że kogo się nie spytam to nikt na PIS nie głosował a jakimś cudem wygrywają wybory...
  Przed każdymi wyborami powinien... 34 minut temu

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…