poniedziałek 02.08.2021

Imieniny: Kariny Gustawa

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Kierownik Posterunku Policji w Miękini spotkał się z uczestnikami półkolonii

Wt, 20.07.2021 12:17
 •  

Podczas letniej przerwy od nauki w szkole nie wszyscy mają możliwość wyjechania poza miejsce zamieszkania. Część dzieci korzysta z uroków wakacji na miejscu uczestnicząc w zorganizowanych formach wypoczynku.


Aby uatrakcyjnić najmłodszym ten czas, a także by przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, kierownik Posterunku Policji w Miękini odwiedził uczestników półkolonii w Szkole Podstawowej w Lutyni. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Bezpieczne wakacje 2021" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Policjant przypomniał najmłodszym m.in. o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas spędzania wakacji w miejscu zamieszkania oraz poza domem.

Szczególnie wiele uwagi poświęcono rozmowie na temat bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych oraz zagrożeń, jakie niesie ze sobą kąpiel na niestrzeżonych zbiornikach wodnych. Dzieci doskonale orientowały się, gdzie wolno, a gdzie nie powinno się kąpać.

Funkcjonariusz policji mówił również o bezpiecznym podróżowaniu samochodem, w urządzeniach do przewożenia dzieci oraz z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oczywiście. Przypomniał też o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym oraz zwrócili uwagę na właściwe zachowania w sytuacjach niebezpiecznych takich, jak kontakt z osobą obcą.

Na koniec policjant przypomniał numery alarmowe. Podczas spotkania i rozmów z dziećmi funkcjonariuszowi towarzyszył Komisarz Lew – maskotka dolnośląskiej policji, z którym wszyscy pozowali do wspólnego zdjęcia.

rol / źródło: asp. szt. Marta Stefanowska

431 93687

 • 1
 • 1
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Redakcja Rolanda,wspomnienia pana Kopacza interesujące,tylko trochę nie w czasie pisać o... 6 godzin temu.
 • Rodzic powiedział(a) Więcej
  Brawo!  Oderwać dzieci od komputerów, konsol i smartfonów i zachęcać do aktywności, tak... 6 godzin temu.
 • Elżbieta powiedział(a) Więcej
  Tom napisał:
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  7 godzin temu.
 • Tom powiedział(a) Więcej
  Opoka napisał:
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie.

  7 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

01.08.2021 14:30 wrote:

Osoby zainteresowane zajęciami Aikido proszę o kontakt w sprawie utworzenia sekcji w Środzie  Śląskiej. Tel 787 707 885 lub fb Aikido Środa …

25.07.2021 10:03 wrote:

Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, ozdobne Ramy, Ceramikę, Porcelanę, stare Szkła, kolorowe Szkło z PRL-u, Kryształy, Lampy, Figurki, R…

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…