sobota 29.01.2022

Imieniny: Franciszka Józefa

Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

Kierownik Posterunku Policji w Miękini spotkał się z uczestnikami półkolonii

Wt, 20.07.2021 12:17
 •  

Podczas letniej przerwy od nauki w szkole nie wszyscy mają możliwość wyjechania poza miejsce zamieszkania. Część dzieci korzysta z uroków wakacji na miejscu uczestnicząc w zorganizowanych formach wypoczynku.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aby uatrakcyjnić najmłodszym ten czas, a także by przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, kierownik Posterunku Policji w Miękini odwiedził uczestników półkolonii w Szkole Podstawowej w Lutyni. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Bezpieczne wakacje 2021" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Policjant przypomniał najmłodszym m.in. o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas spędzania wakacji w miejscu zamieszkania oraz poza domem.

Szczególnie wiele uwagi poświęcono rozmowie na temat bezpiecznego korzystania z kąpieli wodnych oraz zagrożeń, jakie niesie ze sobą kąpiel na niestrzeżonych zbiornikach wodnych. Dzieci doskonale orientowały się, gdzie wolno, a gdzie nie powinno się kąpać.

Funkcjonariusz policji mówił również o bezpiecznym podróżowaniu samochodem, w urządzeniach do przewożenia dzieci oraz z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oczywiście. Przypomniał też o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym oraz zwrócili uwagę na właściwe zachowania w sytuacjach niebezpiecznych takich, jak kontakt z osobą obcą.

Na koniec policjant przypomniał numery alarmowe. Podczas spotkania i rozmów z dziećmi funkcjonariuszowi towarzyszył Komisarz Lew – maskotka dolnośląskiej policji, z którym wszyscy pozowali do wspólnego zdjęcia.

rol / źródło: asp. szt. Marta Stefanowska

431 93687

 • 1
 • 1
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Radek powiedział(a) Więcej

  Adam już nie masz pomysłów co pisać Bubel to Ty jesteś! Naślij CBA na pozostałe cztery gminy co porozumienie podpisały Ich mieszkańcy... godzinę temu.
 • Farmer powiedział(a) Więcej
  Ma Pan fatalna drogę dojazdowa do posesji, co Pan robi? Buduję duża super wyposażona szope na narzędzia i sprzęt do koszenia pięknej zielonej... 2 godziny temu.
 • Olek powiedział(a) Więcej
  Jest więcej takich w ciuszkach damskich  :X 2 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

25.01.2022 11:58 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztuć…

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …