wtorek 23.07.2024

Imieniny: Bogny Apolinarego

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Miękinia poniedziałek, 12 luty 2024 18:13


Krzysztof Szałankiewicz - Będę walczył o zwycięstwo w wyborach na Burmistrza Gminy Miękinia

1 CommentStarosta Powiatu Średzkiego, wieloletni radny Gminy Miękinia, przedsiębiorca, nauczyciel, sportowiec ekstremalny, mieszkaniec Lenartowic, ale przede wszystkim szczęśliwy ojciec i dziadek, to tylko kilka z pojęć opisujących moją sylwetkę.Od 1994 roku pracuję w samorządzie na rzecz naszej gminy i przez lata miałem ogromną przyjemność poznawać Was, Wasze potrzeby, marzenia i oczekiwania. Codziennie pracuję ciężko, by służyć naszej lokalnej wspólnocie, i wiem co to znaczy wzięcie na siebie odpowiedzialności za przyszłość gminy i mieszkańców.

Startuję na Burmistrza, bo Gmina Miękinia to perła naszego regionu, która potrzebuje solidnego i rozsądnego menedżera. Potrzebuje osoby z doświadczeniem, konkretnym programem, ale takiej, która jednak przede wszystkim, nie boi się ludzi, i rozmawia z nimi. Rozmawia z Wami.

Moja wizja na Gminę Miękinia to sprawny, pomocny i transparenty ratusz, którego administracja rozwiązuje lokalne i małe problemy.

W kampanii poruszę tematy braku kanalizacji w Gałowie, za małej ilości miejsc w szkole i przedszkolu w Pisarzowicach, brak dostępu do boiska w Brzezinie, brak światłowodu w Gałowie, infrastruktury wody w Lutyni i niskiego ciśnienia, problemu progów zwalniających i kwestii przychodni w Wilkszynie, czy braku oświetlenia w Czystopolu.

To realne problemy, z którymi zmagamy się na co dzień, a mój zespół cały czas zapisuje je tworząc Listę Potrzeb Gminy Miękinia.

Dobra administracja to nie wielkie inwestycje, ogromne tablice i huczne wiece. To ciężka praca u podstaw, dzień po dniu, dla mieszkańców. Dla was.

W Gminie Miękinia za czasów obecnego Wójta, a później Burmistrza wydarzyło się wiele dobrego i wiele spraw, czy problemów udało się rozwiązać. Jednak cały czas pojawia się coraz więcej wątpliwości.

Szanowni Państwo, po 20 latach, naprawdę, czas na zmianę.

Nie chcemy już włodarza zamkniętego w fortecy otoczonego bramkami. Nie chcemy już ściągania inwestora za wszelką cenę, oddając nasze najcenniejsze zasoby naturalne, a gminę zamieniając w park przemysłowy. Nie chcemy już atmosfery strachu, niepewności i układów, Ta wizja się nie sprawdziła i należy to zmienić.

Żyjemy w 2024 roku. Nasza Gmina potrzebuje świeżości. Potrzebuje zaangażowania mieszkańców, oddolnych inicjatywy i grup działania, lokalnej kultury, wsparcia lokalnego biznesu i wreszcie ratusza, który służy pomocą i przede wszystkim, nie przeszkadza.

Mamy przed sobą wiele wyzwań: rosnące zaludnienie, młode społeczeństwo, kwestie zmian klimatycznych, złej kondycji dróg, braku wody, zbyt szybkiego rozwoju przemysłu i braku sprawnej komunikacji zbiorowej.

Potrzebujemy osoby, która podejdzie do tych spraw rozsądnie i transparentnie, więc wśród moich głównych obietnic znajdują się:

Stworzenie Kompleksowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego - tak aby uniknąć sytuacji, w której cmentarz zabudowany jest dookoła fabrykami, a inwestor buduje nie zważając na mieszkańców i środowisko.

Inwestycje w edukację i rozwój sportu - stworzenie bazy dydaktycznej, wsparcie szkół i wprowadzenie zajęć ze sztucznej inteligencji i profesjonalnego psychologa. Tak, aby szkoła była gotowa na wyzwania dzisiejszych czasów.

Rozwój infrastruktury i dostępności komunikacyjnej - tak, aby nasze dzieci miały pełen dostęp do komunikacji z gminą, jak i sąsiadującym Wrocławiem.

Zwiększenie dostępności opieki zdrowotnej i zapewnienie stałej dostępności lekarza pierwszego kontaktu lokalnie, w Miękini, Wilkszynie czy Lutyni, a nie we Wrocławiu.

Wsparcie dla lokalnych przedsiębiorstw - bo czas najwyższy dopłaty kierować dla lokalnych biznesów, a nie wielkich, zagranicznych koncernów. Czas dbać o lokalne produkty, lokalnych wytwórców i małych przedsiębiorców, którzy powinni być trzonem naszej gospodarki.

Ochrona środowiska naturalnego - poprzez realne inwestycje w termomodernizację i odnawialne źródła energii, ale także dbania o wodę, tworzenie stref buforowych, stref zielonych czy przejść dla zwierząt.

W niedzielę 11 lutego, w Kulturalnej Stodole w Lutyni na Konferencji o Potrzebach i Wyzwaniach Gminy Miękinia, było nas ponad 100 osób.

Podczas panelu dyskusyjnego rozmawialiśmy o konkretnych wyzwaniach i problemach, wraz z ekspertami z branży. Rozmawialiśmy o tym jak gminę można ulepszyć i co zmienić, tak, aby zapewnić spokojny i zrównoważony rozwój dla wspólnoty i mieszkańców. Cieszę się, że okazujecie tak duże wsparcie dla idei zmiany.

Zmiana zaczyna się teraz. W nadchodzących wyborach proszę o państwa głos. Głos na Burmistrza, który podejdzie do sprawy zarządzania rozsądnie i transparentnie.

Już wkrótce ogłoszę terminarz cyklu spotkań w każdej miejscowości gminy, tak abyście państwo dołożyli swoją cegiełkę do Listy Potrzeb Gminy Miękinia.

Zachęcam Państwa do obserwowania moich mediów społecznościowych oraz strony internetowej:

Facebook: Krzysztof Szałankiewicz

Instagram: @szalankiewicz_krzysztof

TikTok: @krzysztofszalankiewicz

Strona Internetowa: www.krzysztofszalankiewicz.pl

Artykuł sponsorowany

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


To proste jak zdobywali swiadectwa i dyplomy studiow wyzszych. Przykladem sa Kaczynscy. Jaroslaw Kaczynski jest dobrym ...
ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

komnet internet

hydrotech do gazety nowa reklama

Nie przegap tych artykułów.