wtorek 27.02.2024

Imieniny: Gabriela Anastazji

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Miękinia czwartek, 11 styczeń 2024 10:22


Miękińscy policjanci spotkali się z uczniami

SkomentujJak bezpiecznie spędzić ferie? - to niejedno z pytań, na które odpowiadali miękińscy policjanci, podczas spotkania z dziećmi przed zimowym wypoczynkiem. W ramach działań „Bezpieczne ferie 2024” funkcjonariusze spotkali się z najmłodszymi. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii zimowych bezpiecznie wypoczęły, a po kilkunastu dniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.


Miękińscy policjanci spotkali się z uczniami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas ferii / fot. KPP Środa Śląska Miękińscy policjanci spotkali się z uczniami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas ferii / fot. KPP Środa Śląska


Już za kilka dni w województwie dolnośląskim rozpoczną się ferie zimowe! Przed zimowym wypoczynkiem funkcjonariusze spotykają się z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami. Policjanci z Posterunku Policji w Miękini w ostatnim czasie wizytowali w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Miękini.

Głównym tematem takich prelekcji jest bezpieczeństwo: podczas zimowych zabaw, w trakcie spędzania czasu wolnego zarówno w miejscu, jak i poza miejscem zamieszkania, podczas podróży i w ruchu drogowym.

Okres ferii to też czas mniejszej kontroli ze strony zapracowanych rodziców i opiekunów lub jej braku podczas wyjazdów na kolonie, obozy. W związku z tym funkcjonariusze starają się uświadomić dzieciom, na jakiego rodzaju zagrożenia mogą być narażone, co może stanowić dla nich pokusę i jednocześnie niebezpieczeństwo.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci przybliżają dzieciom zasady bezpiecznego zachowania na stokach narciarskich. Uczniowie otrzymują również wskazówki co do bezpiecznych miejsc np. w których można jeździć na łyżwach. Funkcjonariusze w trakcie pogadanek zachęcają dzieci do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno- filmowym pn. „Śnieżny Dekalog”, a także w konkursie plastycznym Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej pn. "Bezpieczeństwo to SKARB - Bezpieczne Ferie".

Każde spotkanie profilaktyczne, podczas którego najmłodsi przysłuchują się poradom i przestrogom przekazywanym przez mundurowych, zostaje w pamięci i zwiększa szanse na uniknięcie zagrożenia w niebezpiecznej sytuacji.

Pamiętajmy również, abyśmy w domu rozmawiali ze swoimi pociechami na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych . Dzięki wspólnej edukacji wiedza, którą przyswoją dzieci, pomoże  bezpiecznie i beztrosko spędzić wolny, zimowy czas. 

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

431 222820

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

ogrody pawlowski trawniki www


taxi stas

Nie przegap tych artykułów.