niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia środa, 23 marzec 2022 10:51


Nowe inwestycje producenta z terenu gminy MiękiniaRok 2021 był bardzo udany dla polskich producentów okien i drzwi. W tamtym sezonie fabryki opuściło o niemal 10 proc. produktów więcej niż w roku 2020. Na wzrostach korzystały również firmy z Dolnego Śląska i mają zamiar korzystać nadal - dzięki inwestycjom w moce produkcyjne.Polscy producenci drzwi i okien należą do światowej czołówki - nasz kraj jest światowym liderem eksportu okien PCW (wyprzedza m.in. Chiny oraz Niemcy), a wśród znaczących reprezentantów tej branży są również firmy z województwa dolnośląskiego. Poprzedni rok był bardzo udany dla branży stolarki otworowej. Pod względem ilościowym wyprodukowali oni o niemal 10 proc. więcej okien i drzwi niż w sezonie 2020.

Co ważne, producenci z naszego kraju nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa – cały czas inwestują, by zwiększać moce produkcyjne i wzmacniać pozycję lidera światowego eksportu okien i drzwi. Tak jest też w przypadku dolnośląskich firm. Firma Matplast, która jest liderem w regionie, sezon 2021 roku zakończyła przychodami o 20 proc. wyższymi niż w roku 2020. Tak znakomite wyniki mogłyby być nieosiągalne, gdyby nie zrealizowane inwestycje. Firma uruchomiła w ubiegłym roku w pełni zautomatyzowaną halę produkcyjną, która pozwoli firmie produkować nawet 400 okien dziennie. Na ten rok producent z Nowej Rudy zaplanował budowę w dużym stopniu zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania profili PCW. To część inwestycji, w której skład będzie jeszcze wchodziła hala cięcia profili i stali. Wartość tej inwestycji wyniesie ok. 6 mln zł.

Innym producentem, który zalicza miniony rok do udanych i nadal stawia na rozwój jest Empol, kolejny producent okien z Dolnego Śląska. Firma z Miękini po uruchomieni nowego zakładu w Legnickiej SSE, zakończyła właśnie proces wdrożenia nowoczesnego systemu Cantor do zarządzania produkcją, co pozwoli zautomatyzować większość procesów produkcyjnych. To nie koniec inwestycji Empolu, gdyż docelowa powierzchnia zakładu sięgać ma 20 tys. mkw. Tymczasem w nowy sezon firma wchodzi także z nowymi oknami, wytwarzanymi na niemieckich profilach Gealan. Ponadto producent stolarki cały czas rekrutuje nowych pracowników, obecnie na stanowiska produkcyjne oraz do pracy w magazynie.

Nie próżnują też pozostali producenci okien i drzwi na Dolnym Śląsku. A jak prezentuje się lista wojewódzkich liderów tego rynku? Na to pytanie odpowiedziała redakcja pisma specjalizującego się w tej tematyce, przygotowując zestawienie liderów rynku okien i drzwi w województwie dolnośląskim. Dziennikarze Forum Branżowego wzięli pod uwagę obiektywne kryterium, jakim są przychody firm. Oto liderzy w województwie dolnośląskim:

 • Matplast (Nowa Ruda)
 • Empol (Miękinia)
 • Amma (Bolesławiec)
 • Team-Plast (Syców)
 • Schneider (Kąty Wrocławskie)
 • ProfiLine (Szalejów Górny)
 • BMK Europe (Wrocław)
 • Opal Wrocław (Wrocław)
 • Okno-Piast Wołów (Wołów)
 • Scorpio Aluminium (Lubin)
 • Sesko (Miękinia)

mapka dolnoslaskie

______________________________________________

Forum Branżowe od 2003 roku dostarcza kadrze zarządzającej z firm produkujących okna, drzwi, bramy, osłony i fasady rzetelną wiedzę o rynku stolarki. Oprócz miesięcznika i innych czasopism jest wydawcą serwisu ForumBranzowe.com, podcastów oraz webinariów. Redakcja Forum Branżowego chętnie podejmie współpracę redakcyjną z mediami, by dzielić się wiedzą na temat rynku okien i drzwi oraz dostarczać merytorycznych wypowiedzi do materiałów dziennikarskich.

(fb/mpr)
 • Łojeny powiedział(a) Więcej
  Polonia pokonał Iskrę Kochlice 5:0 ... i brawo Wy 37 minut temu.
 • bch powiedział(a) Więcej
  To były cudowne czasy dla dzieci i młodzieży mieszkających w tym rejonie miasta. Żyliśmy skromnie ale rozmawialiśmy ze sobą , bawiliśmy się... 50 minut temu.
 • mati powiedział(a) Więcej
  Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…