sobota 24.02.2024

Imieniny: Macieja Marka

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250

    Dział: Miękinia czwartek, 28 grudzień 2023 10:01


Nowy radiowóz, w nowych barwach dla policjantów z Miękini

SkomentujFlota średzkiej drogówki powiększyła się o nowy radiowóz i z tej okazji w środę tj. 27 grudnia br. tuż po Świętach Bożego Narodzenia przed Posterunkiem Policji w Miękini odbyła się uroczysta zbiórka. Zakup nowego pojazdu służbowego możliwy był dzięki dofinansowaniu przez Gminę Miękinia, a wykorzystywany będzie przez policjantów z Miękini.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej


Uroczystość rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej młodszy inspektor Dariusz Smoliński wraz z Burmistrzem Miękini Janem Marianem Grzegorczynem, którzy podczas swoich przemówień podkreślali, że priorytetowym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie, kiedy gmina Miękinia, już od dłuższego czasu tak prężnie się rozwija. Postępujący rozwój przemysłu, usług, transportu i infrastruktury wraz ze wzrostem zaludnienia to między innymi główne czynniki, które mają ogromny wpływ na stan natężenia w ruchu drogowym. 

Nowy radiowóz marki Kia Ceed wykorzystywany będzie przez miękińskich funkcjonariuszy. Zakup pojazdu możliwy był dzięki dofinansowaniu przez samorząd lokalny. Wsparcie w postaci zakupu nowego pojazdu służbowego stanowi wyraz dobrej współpracy lokalnego samorządu z Policją, realizowanej na wysokim poziomie, która ma wpływ na realne poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu średzkiego. Burmistrz Miękini Jan Marian Grzegorczyn zadeklarował chęć dalszej współpracy. 

To pierwszy w powiecie radiowóz w nowej gamie kolorystycznej. Wprowadzone zmiany w oznakowaniu oraz oświetleniu radiowozu dają lepszą widocznością niezależnie od pory dnia i warunków atmosferycznych. Nowe barwy to również zdecydowanie łatwiejsza identyfikacja. Pojazd ten sprawdzi się w codziennej pracy funkcjonariuszy, poprawi jakość i komfort służby, a co najważniejsze, wpłynie na poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej oraz policjanci serdecznie dziękują samorządowi lokalnemu, za wsparcie średzkiej Policji. W Nowym Roku życzymy, aby dobra współpraca przynosiła jak najlepsze rezultaty i przekładała się na wysoki poziom bezpieczeństwa naszych mieszkańców.

Źródło: KPP Środa Śląska
sierż. Katarzyna Bisztyk-Radoń

Wartość samochodu to ok. 180 tys. złotych. Został zakupiony w 50% ze środków rządowych i w 50% ze środków Gminy Miękinia.

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

hydrotech do gazety nowa reklama

warsztat 336224 px

Nie przegap tych artykułów.